11 Bebek Bezi Markasını Sizler İçin İnceledik!

11 Bebek Bezi Markasını Sizler İçin İnceledik!
11 Aralık 2019

En iyi, kaliteli ve pişik yapmayan bebek bezi hangisi? Bebek bezi fiyatları 2020 yılında ne kadar? Bütün bebek bezi markalarını sizler için tek tek inceledik!

En iyi bebek bezi markası hangisi sorusu, pek çok ebeveynin cevabını aradığı konulardan biridir. Özellikle ilk kez ebeveyn olmaya hazırlananlar, tüm alışverişini tamamlayıp sıra bebek bezine geldiğinde büyük bir ikileme düşüyor. Öncelikle şunu belirtmemizde fayda var, en kaliteli bebek bezini bulmak için, en azından birkaç ürün deneyimlemeniz gerekiyor. Çünkü bir bebekte alerji veya pişik yapan bez, başka bir bebekte hiçbir probleme neden olmayabiliyor. Bu nedenle en iyi bebek bezi hangisi sorusunun net bir cevabı olmasa da kendinize uygun bebek bezi markasını süreç içinde deneyerek öğreneceksiniz diyebiliriz.

En İyi Bebek Bezi Markaları ve Fiyatları 2020

Bebek bezi fiyatları 2020 yılında da cep yakan cinsten… Konuya bu açıdan baktığımızda, herkes harcadığı paranın karşılığını almak ve pişik yapmayan bebek bezi bulmak istiyor. Biz de buradan yola çıkarak, piyasada en çok tercih edilen bebek bezlerinin içeriğini, özelliklerini ve fiyatlarını inceledik. İşte, yenidoğan için en iyi bebek bezi hangisi sorunuza yanıt ararken size yol gösterebilecek bez karşılaştırmaları...

1) Prima Bebek Bezi

11 Bebek Bezi Markasını Sizler İçin İnceledik!

Şüphesiz ki, Türkiye’de bebek bezi dediğimiz zaman akla gelen ilk marka Prima. Fiyatı  yüksek olsa da en fazla tercih edilen markalardan biri. En önemli özelliği ise sıvı göstergesi. Bebeğiniz altını ıslattığı anda gösterge maviye dönüyor ve böylece bebeğinizin altını beklemeden değiştirebiliyorsunuz. Bu sayede pişik gibi çeşitli cilt problemlerinin de önüne geçebiliyorsunuz. Bir diğer sevilen özelliği ise bebeği uzun süre kuru tutabilmesi ve bebeğin cildini tahriş etmeyecek kadar yumuşaklıkta olması. Anneler genel olarak Prima'dan memnun olsa da fiyatlarından şikâyetçi...

Yenidoğan döneminden bebeğiniz tuvalet eğitimini tamamlayana kadar kullanabileceğiniz 4 farklı bez çeşiti var.

  • Prima Yenidoğan
  • Prima Premium Care
  • Prima Aktif Bebek
  • Prima Külot Bezi

2) Sleepy Bebek Bezi

11 Bebek Bezi Markasını Sizler İçin İnceledik!

Sleepy, sıvıyı uzun süre hapsetmesi ve böylece pişiği büyük oranda önlemesi ile annelerin gönlünde taht kurmuş bir marka. Aynı zamanda sıvı göstergesi özelliği sayesinde, bebeğiniz altını ıslattığı anda durumu fark edebiliyorsunuz. Bir diğer sevilen özelliği ise hem bebek bezlerinde hem de ıslak havlularında saf su kullanmaları. Prematüre bebeklerden 30 kg olan çocuklara kadar geniş bir beden yelpazesi sunan marka, yenidoğan bebekler için göbek bağı oyuntulu özel bezlere de sahip. Fiyatı ise performansına göre diğer bezlerle karşılaştırıldığında daha uygun sayılır.

En iyi bebek maması hangisi?

3) Molfix Bebek Bezi

11 Bebek Bezi Markasını Sizler İçin İnceledik!

BPA , parfüm, paraben ve klor gibi kimyasal içermeyen Molfix Pure&Soft serisi, doğallık arayan anneler için bir alternatif olabilir. Türkiye’de ilk olan 3d özelliği ve yenilenen yan bantları ile bebeklere hareket özgürlüğü sağlayan marka, air soft özelliği sayesinde bebeğinizin cildinin hava almasını sağlıyor. Diğer pek çok firma gibi hem prematüre bebekler için üretim yapıyor hem de yenidoğanlara özel göbek bağı oyuntulu ürünlere sahip. Fiyatı ortalamanın biraz üstünde olsa da performansı beğenildiği için en çok tercih edilen bebek bezlerinden biri.

4) Canbebe Bebek Bezi

11 Bebek Bezi Markasını Sizler İçin İnceledik!

Yeni geliştirdiği patentli ürünü FLEXFIT teknolojisi sayesinde daha geniş emici tabakaya sahip olan Canbebe, bu sayede bebeğinizin altının çok daha uzun süre kuru kalacağını iddia ediyor. Ön ve arka bariyerli kilit sistemi olan ürün, sızdırmalara karşı oldukça etkili. Yenilenen ürünlerinde %21 daha ince olduğu için bebeklere hareket özgürlüğü ve konfor vaad eden Canbebe’nin kalite olarak Molfix’e yakın olduğu söylenebilir. Prematüre bebekleri unutmayan marka, aynı zamanda külot bez ve mayo bez de üretiyor. İçindeki minik taneciklerin toplanma yapabildiğine dair şikâyetlere ve kullanan bazı annelerin koku yaptığına dair görüşlerine rastlasak da deneyip değerlendirmekte fayda var.

5) Komili Bebek Bezi

11 Bebek Bezi Markasını Sizler İçin İnceledik!

Türkiye’nin %100 doğal zeytinyağı içeren bebek bezi markası olan Komili, bu özelliği ile bebeğinizin hassas cildinin pişik olmayacağını vaad ediyor. Ultra esnek yan bantları sayesinde bebeğinize hareket özgürlüğü sunan marka, özel emici bölgesi sayesinde uzun süre kuruluk sunuyor. Sızıntılara karşı da güçlendirilmiş bariyer ile önlem alan Komili, fiyat açısından diğer bezlere göre gayet uygun sayılabilir. Kullanan kimi anneler ürünü çok beğenirken, kimileri sızdırmaya karşı iyi bir performans göstermediğini belirtiyor. Karar sizin!

6) Huggies Bebek Bezi

11 Bebek Bezi Markasını Sizler İçin İnceledik!

Yenilenen Huggiess bebek bezi, Quick Dry teknolojisi sayesinde çişi saniyeler içinde emerek bebeğin kuru kalmasını sağlıyor. Üstelik çoğu annenin muzdarip olduğu belden sızmalara karşı da etkili bir bariyere sahip. Bacak oyuntulu özel tasarım ile bebeklere konfor sunan markanın, aynı zamanda gece altını ıslatan çocuklara özel külot benzeri bir ürünü de var. Şikâyetlerini incelediğimizde; üründe kimyasal bir koku olduğunu belirten yorumlar göze çarpıyor. Fiyatları ise Prima’ya kıyasla gayet uygun.

7) Evy Baby Bebek Bezi

11 Bebek Bezi Markasını Sizler İçin İnceledik!

BPA, latex ve paraben içermeyen Evy Baby bebek bezi, bu yönüyle doğallık arayan anneler için iyi bir alternatif olabilir. Bebeğin cildine temas eden en üst tabakanın ise %100 pamuktan üretilmiş olması dikkat çekici bir detay. Ufak boylarındaki ıslaklık göstergesi sayesinde çiş takibini de kolayca yapabilirsiniz. Fiyatı da diğer markalara göre oldukça uygun. Ancak Evy Baby kullanan annelerden bazıları sızdırma yaptığını belirtiyor. Bu nedenle fiyat performans açısından değerlendirme yapmak için bir şans verebilirsiniz.

8) Goon Bebek Bezi

11 Bebek Bezi Markasını Sizler İçin İnceledik!

Yeni yeni tanıdığımız Goo.n bebek bezi, Japon Teknolojisi söylemiyle piyasaya hızlı bir giriş yaptı. Ara kanalları sayesinde hızlıca sıvıyı emdiğini ve dış yüzeyinin yumuşacık olduğunu iddia eden marka, fiyatıyla da cepleri güldürüyor. Ancak şikâyetlerini incelediğimizde, sızdırma probleminin ön planda olduğunu görüyoruz.

9) Minies Bebek Bezi

11 Bebek Bezi Markasını Sizler İçin İnceledik!

Migros’un kendi bebek bezi markası olan Minies, yalnızca Migros’larda satılıyor. Bu durum zaman zaman tedarik problemi yaşatabiliyor. Ürünün içeriği incelediğinde tahriş edici maddelerden tamamen kaçındığı görülebiliyor. Parfüm, alkol veya losyon bulunmayan Minies bebek bezi, bu özelliği ile annelerin tercih sebebi oluyor. Yerli üretim olduğu için fiyatı da diğer markalara göre çok daha uygun. Şikâyetleri incelediğimizde ise baskın olan yorum, bezin içindeki minik taneciklerin topaklanması ve dökülmesi.

10) Jenny And Willy Bebek Bezi

11 Bebek Bezi Markasını Sizler İçin İnceledik!

Bim’e özel olarak üretilen Jenny And Willy marka bebek bezi, yalnızca Bim mağazalarında bulunuyor. Düzenli olarak kullanmak isteyenler bu nedenle bazen tedarik problemi yaşayabiliyor. Fiyatı diğer markalara göre çok uygun olan jenny And Willy marka bebek bezini fiyatına göre gayet başarılı bulanlar olduğu kadar, sızdırma ve pişik yaptığını savunanlar da mevcut. Bu nedenle deneyip görmek en iyisi…

11) Soffio Bebek Bezi

11 Bebek Bezi Markasını Sizler İçin İnceledik!

Soffio bebek bezi A101 mağazasına özel olarak üretilen bir ürün.  Fiyatı oldukça uygun olan Soffio, 1-6 beden seçeneklerini barındırıyor. Yorumlarını değerlendirdiğimizde ise pişik problemi ile karşılaşan annelerin olduğunu söyleyebiliriz.

12) Baby Turco Bebek Bezi

11 Bebek Bezi Markasını Sizler İçin İnceledik!

Piyasaya hızlı bir giriş yapan Baby Turco, yerli bir marka olup, ürünlerini Gaziantep’teki tesisinde üretiyor. Bu nedenle fiyatları diğer bezlere kıyasla çok daha uygun… Kadın pedi ve ıslak havlu gibi ürünler de üreten marka, bebek bezleriyle daha fazla ön plana çıkıyor. Hem külot bez hem de standart bez üreten şirket, ürünlerinde alkol, paraben ve parfüm olmadığını iddia ediyor. Kullanıcı yorumlarını incelediğimizde ise ilk gözümüze takılan şey, sızdırma şikâyeti oluyor. Emicilik performansının iyi olmadığına dair yorumlar dikkat çekiyor.

13) Baby Star Bebek Bezi

11 Bebek Bezi Markasını Sizler İçin İnceledik!

Ülker grubuna ait olan Baby Star bebek bezi, yenidoğan bedeninden 5 numaraya kadar farklı boylarda üretiliyor. Diğer bebek bezlerine göre fiyatının uygun olmasının sebebi, yerli üretim olmasıdır. Ürün, fiyat / performans açısından genel olarak beğenilse de sızma şikâyetleri göze çarpıyor. Denemekte fayda var!

14) Baby Me Bebek Bezi

11 Bebek Bezi Markasını Sizler İçin İnceledik!

Ebebek markasına ait olan Baby Me bebek bezi, diğer bebek bezlerinden kremli iç yüzeyi ile ayrılıyor. Böylece pişik, tahriş ve kızarıklığı önleyebileceğini iddia ediyor. Ürün, belden sızdırmaları önlemek için sıvı kaka bariyerine sahip. Ayrıca ıslaklık göstergesi sayesinde, bebeğin altını kontrol etmek için sürekli açmaya gerek kalmıyor. Yenidoğan bedeni de mevcut olan marka, fiyat açısından da diğer bebek bezlerinin önüne geçiyor. Ancak kullanıcı yorumlarını değerlendirdiğimizde, göze çarpan ilk şey kısa sürede sızdırma yaptığına dair şikâyetler oldu.

Bebek Bezi Fiyatları 2022

Bebek bezi fiyatları, bezin bedenine ve içinde kaç adet bulunduğuna göre değişiklik gösteriyor. Ya da kampanya dönemlerinde büyük indirimler olabiliyor ve değişik sitelerde farklı fiyatlara satılabiliyor. Bu nedenle bez fiyatlarında net bir rakam veremesek de ortalama 150 - 250 TL (daha büyük paketlerde 350 TL) aralığında olduğunu söyleyebiliriz.

Bebek Bezi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebeğiniz için en uygun bezi seçerken göz önünde bulundurmanız gereken kriterler;

Kuruluk: Bebeğiniz idrarını yapar yapmaz bütün sıvıyı emen ve bebeğinizi kuru tutan bir bez, pişik gibi sorunların oluşmasını önlemeye yardımcı olur.

Doku: Bebeğinizin cildi çok hassas ve narin. Dolayısıyla cildini tahriş edecek sert dokular yerine pamuksu yüzeye sahip bezleri tercih etmelisiniz.

Hava alması:  Bebeğinizin tüm gün altında olan bez eğer hava alan bir yapıda değilse, pişik ve yanık gibi problemlerle karşılaşma olasılığınız yüksek.

Fiyat: Bebek bezlerinde deneme yanılma yoluyla en uygun ürün bulunabilir. Bu nedenle pahalı olan her zaman kalitelidir diye düşünmeyin, kullandığınız bezden memnun değilseniz farklı markalara şans vererek en uygun ürünü bulabilirsiniz.

*Bebek bezi alırken dikkat etmeniz gerekenler neler?

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Galibe Üstün gelen, yenen, önde gelen.
Erkek Bebek İsimleri
Abay 1. Beceri. 2. Seziş, anlayış. 3. Büyük erkek kardeş.