Embriyo Yapıştırıcısı Yöntemi Gebe Kalma Şansını Artırıyor

Embriyo Yapıştırıcısı Yöntemi Gebe Kalma Şansını Artırıyor
30 Ekim 2017

Embriyo Yapıştırıcısı yöntemi, embriyonun rahme yapışarak tutunma şansını artırırken, söz konusu yöntem birkaç başarısız tüp bebek tedavisi geçirmiş veya 39 yaş üstü anne adayları için öneriliyor.

Embriyo Yapıştırıcısı Yöntemi Gebe Kalma Şansını Artırıyor

Embriyo yapıştırıcısı yöntemi gebe kalma şansını artırıyor. Embriyonun rahime yapışarak tutunmasını sağlayan yöntemin tedavisinde başarı oranını artırdığı açıklandı. Özel bir hastanenin tüp bebek yükleme merkezinde görev yapan Prof. Dr. Aydın Arıcı, Tüp bebek son tedavi yöntemleri arasında yer alan ‘Embriyo Yapıştırıcısı’ yöntemiyle ilgili önemli bilgiler verirken, söz konusu yöntemin özellikle birkaç defa başarısız tüp bebek tedavisi görmüş veya 39 yaş üstü anne adayları için avantajlar sağladığını belirtiyor.

Embriyo Yapıştırıcısı Nedir?

Embriyo yapıştırıcısı ‘Embriyo glue’ adıyla da bilinmektedir. Tüp bebek tedavi sürecinde embriyo transferinin en kritik ve hassas aşama olması nedeniyle Embriyo glue, transfer sırasında kullanılan ve embriyonun rahme yerleşmesini destekleyen, bilimsel olarak kanıtlanmış bir yöntem olarak tanımlanır.   

Embriyo Yapıştırıcısı Yöntemi Gebe Kalma Şansını Artırıyor  

Bilimsel Olarak Kanıtlanmış Bir Protokol

Tüp bebek tedavisi sürecinde embriyo trasferinin en hassas ve en kritik aşama olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Aydın Arıcı embriyo yapıştırıcı yöntemini "Embriyo transferi sırasında kullanılan ve embriyonun rahime yerleşmesini destekleyen, bilimsel olarak kanıtlanmış bir protokoldür" şeklinde açıkladı.

Tüp Bebek Tedavisinin Başarısız Olduğu Hastalara Uygulanıyor

Tüp Bebek Merkezi Direktörü Prof. Dr. Aydın Arıcı, embriyo yapıştırıcısı yönteminin embriyo yerleşmesi sırasında rahimde yüksek oranda bulunan ve embriyonun yerleşmesini destekleyen bir protein olan Hyaluronan’dan zengin bir içeriğe sahip olduğunu belirtirken, yöntemin uygulanmasını çok basit olduğunu ifade ediyor. Söz konusu yöntemin özellikle anne yaşının 39’dan büyük olduğu durumlarda, tekrarlayan tüp bebek başarısızlığı olan hastalarda ve yumurta ve/veya sperme bağlı embriyo kalitesinin iyi olmadığı durumlarda kullanıldığında anlamlı bir şekilde başarı sağladığını ve herhangi bir yan etkisinin de olmadığını belirtiyor.   

Embriyo Yapıştırıcısı Yöntemi Gebe Kalma Şansını Artırıyor

Hamile Kalma Şansını Yüzde 25 Arttırıyor

Embriyo yapıştırıcısı yönteminin embriyonun anne rahmine tutunmasını ve gebelik oluşumunu kolaylaştırıp eve bebek götürme şansını arttırdığını söyleyen Prof. Dr. Aydın Arıcı “Yapılan bilimsel çalışmalar göstermiştir ki embriyo yapıştırıcısı gebelik oranlarını anlamlı bir şekilde arttırıyor. Buna ek olarak düşük riskini ya da hamilelik komplikasyonlarını arttırmadığı gösteriliyor. Çalışmanın sonucunda tüm araştırıcılar hiçbir olumsuz etkisi olmadan sadece gebelik oranlarını arttırdığı sonucunda hem fikir. Embriyo yapıştırıcısı yöntemi yaklaşık 10 senedir kullanılmakla birlikte son yıllarda yapılan detaylı çalışmalarla etkinliği bilimsel olarak da kanıtlanmış. Bu yöntemle hamile kalma şansı yaklaşık olarak yüzde 25 oranında artıyor. Bu, yüksek bir oran” açıklamasında bulundu.   Tüp Bebek Tedavisinde Son Yöntemlerle İlgili Son Haberler İçin Tıklayın

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Galibe Üstün gelen, yenen, önde gelen.
Erkek Bebek İsimleri
Abay 1. Beceri. 2. Seziş, anlayış. 3. Büyük erkek kardeş.