Ebeveynlerin Yeni Trendi Babymoon Nedir?

Ebeveynlerin Yeni Trendi Babymoon Nedir?
06 Ağustos 2020

Ebeveynlerin yeni trendi babymoon nedir, gelin birlikte bakalım.

Doğum Öncesi Balayı: Ebeveynlerin Yeni Trendi Babymoon Nedir?  

Gebelik ve doğum ebeveynler için her ne kadar heyecanlı olsa da bir o kadar da stresli bir süreç. Özellikle anne adayları gebeliklerinde sağlık problemleri ile karşılaşabiliyor. Doğumun ardından ise ebeveynler genellikle ilk bir yıl tatil yapamıyor. Ancak doğumun ardından rahatlamak isteyen ebeveynler için yeni bir trend var; Babymoon. Bebekten önceki son tatil anlamına gelen bu seyahat doğumu beklemeden yapılıyor. Ebeveynlerin yeni trendi babymoon nedir, gelin birlikte bakalım.

Babymoon Nedir? 

Babymoon aslında Amerika’da doğan bir seyahat türü.  Bu kelime “baby” ve “honeymoon” kelimelerinin birleşiminden oluşuyor ve aslında hamilelik balayı anlamına geliyor. Pek çok ebeveyn doğumun ardından en az bir yıl tatil yapamıyor. Bu nedenle de hamilelik ilerlemeden kısa bir balayını tercih edebiliyorlar.

Ebeveynlerin Yeni Trendi Babymoon Nedir?

Babymoon’a ne zaman gidilmeli?

Bebeğin anne karnında ay ay gelişimi farklılık gösterdiği için Babymoon seyahati öncesi en doğru zamanı doktorunuza danışmanız gerekiyor. Ancak genellikle hamileliğin ilk 12 haftasından sonra seyahat öneriliyor. Hamileliğin 12 haftasından önce uçuş yapmak tavsiye edilmiyor. Eğer bu dönemde tatil yapmak isterseniz, yorucu olmayan kara yolculuklarını tercih edebilirsiniz. Öte yandan çok sıcak olan bölgelere gitmeniz de tavsiye edilmiyor.  Bunun yerine sağlık durumunuza ve doktorunuzun önerisine göre daha az sıcak olan nisan- mayıs ve eylül - ekim aylarında seyahat etmeyi düşünebilirsiniz.

Babymoon seyahatinde nelere dikkat edilmeli?

Öncelikle sağlık durumunuzu göz önünde bulundurarak seyahat etmeniz büyük önem taşıyor.  Bunun dışında ise hamileliğinizin süresine göre uzun mesafeli seyahatleri tercih edebilir ya da etmeyebilirsiniz. Seyahatinizi önceden planlamanız da büyük önem taşıyor.  işte Babymoon’a çıkmadan önce dikkat etmeniz gerekenler;

  • Seyahatinizi önceden planlayın
  • Hamileler için özel imkanları olan otelleri tercih etmeye çalışın
  • Valizinizi hazırlarken ihtiyaçlarınızı gözden geçirin, kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza almayı unutmayın
  • Yurt dışına gidiyorsanız, seyahat sigortası yapmayı unutmayın
  • Yolculuk sırasında ihtiyacınız olabilecek şeyleri yanınızda tutun
  • Havayolu şirketlerinin kurallarını okuyun, havayolu seçimine dikkat edin


Ebeveynlerin Yeni Trendi Babymoon Nedir?

Babymoon için nereye gidilebilir?

Babymoon içi yurt içi  ve yurt dışı pek çok destinasyonu seçebilirsiniz. Seçim yaparken önemli olan tatil zevkinize göre sizi yormayacak ve konforunuzu sağlayacak bir tatil planlamanız. Pek çok çift genellikle daha sakin bir tatili seçiyor. Çok sıcak olmayan ancak denize girebileceğiniz bir destinasyonu seçebilirsiniz.

Doğadan hoşlanıyorsanız ve yeşilliklerle çevrili bir tatil istiyorsanız, tropikal adaları ya da kırsal bölgeleri tercih edebilirsiniz.

Kış aylarında bile yaz sıcağı istiyorsanız ve uzun mesafeli uçuşlardan çekinmiyorsanız Asya ülkeleri tam size göre. Kış aylarında yaz sıcağını deneyimleyip plajların tadını çıkarabileceğiniz bazı destinasyonlar şöyle;  Sri Lanka,  Tayland, Maldivler, Malezya veya Bali.

Kaynak

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Ubeyde bk. Übeyde
Erkek Bebek İsimleri
Hakan 1. Türk, Moğol ve Tatar hanları için "hükümdarlar hükümdarı" anlamında kullanılan bir unvan.2. Osmanlı padişahlarına verilen unvan.