Berfu Yenenler: 'Normal Doğum İstiyordum Ama...'

Berfu Yenenler: 'Normal Doğum İstiyordum Ama...'
07 Kasım 2019

6 Ekim'de oğlu Kuzey'i kucağına alan Berfu Yenenler, doğum süreci ile ilgili merak edilenleri anlattı.

Miss Turkey 2015’te 4. güzel seçilen Berfu Yenenler, 6 Ekim’de oğlu Kuzey’i kucağına almıştı. Bebeği 1 aylık olan ünlü model, hamilelik ve doğum sürecinde yaşadıklarını sosyal medya üzerinden takipçileriyle paylaştı.

Berfu Yenenler Doğum Sürecini Anlattı

Berfu Yıldız ile oyuncu Eser Yenenler, geçtiğimiz Nisan ayında yalnızca ailelerinin katıldığı sade bir nikâhla dünya evine girmişti. Haziran ayında ise ünlüler geçidini aratmayan bir düğün yapan çift, 6 Ekim’de oğulları Kuzey’i kucaklarına almıştı. Oğlu 1 aylık olan Berfu Yenenler, sosyal medya hesabı üzerinden hamilelik ve doğum sürecinde yaşadıklarını takipçileriyle paylaştı. İşte Berfu Yenenler’in o paylaşımı…

Berfu Yenenler: 'Normal Doğum İstiyordum Ama...'

‘Normal Doğum İstiyordum Ama…’

‘Buyrunuz benim doğum hikâyem… Öncelikle sağlıklı ve nispeten kolay bir hamilelik süreci yaşadığımı belirteyim. En başından beri niyetim normal doğum yapmaktı, ama bunun nedeni sezaryen doğum yapanları kınamam değil, normal doğum sürecini deneyimlemek istememdendi. Ama Kuzey en başından beri iri bir bebekti. Her kontrolde gelişiminin birkaç hafta ileriden gittiğini öğrendik. Özellikle son haftalarda boyu ve kilosu normal doğumu riskli hale getirecek seviyelere ulaşmıştı. Bunun yanında son kontrollerde doktorumuz, Kuzey’in kordonunun dolandığını söyleyince sezaryen doğum yapma kararı aldık. Kuzey erken gelmeye karar verince de 6 Ekim’de epidural sezaryen oldum.

Berfu Yenenler: 'Normal Doğum İstiyordum Ama...'

...Ağrısızdı diyemem ama doğum başlı başına bir meseleymiş. İlk gün ayağa kalktım, üçüncü gün kendi işlerimi kendim halledebilecek duruma gelmiştim. Sezaryen doğum korkulması gereken bir şey değil yani, hele ki kadınların anneliklerini yargılayacak bir şey hiç değil. Doğumların her türlüsü hem zor hem yorucu hem de çok keyifli. Umarım bütün annelerin istediği gibi bir doğum serüveni olur.’


Diğer magazin haberlerimizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Ubeyde bk. Übeyde
Erkek Bebek İsimleri
Hakan 1. Türk, Moğol ve Tatar hanları için "hükümdarlar hükümdarı" anlamında kullanılan bir unvan.2. Osmanlı padişahlarına verilen unvan.