Bebeklere İsim Nasıl Bulunur?

Bebeklere İsim Nasıl Bulunur?
08 Kasım 2017

Bebeğe isim koymak tarih boyunca anne babaların en kararsız kaldıkları konular arasında yer almıştır.

Bebeklere İsim Nasıl Bulunur?

Bebeklere isim bulmak tarih boyunca anne baba adaylarının kararsız kaldıkları konular arasında yer almıştır. Tarihte Kızılderililerin ve Orta Asya Türklerinin çocuklara isim koyarken bir süre bekledikleri ve bebeğin karakter ve davranışları ortaya çıktıktan sonra ancak o zaman ad koydukları bilinir. Bebeğe isim koyarken; isimlerin enerjisi, isimlerin frekansı, isim bilimi ve isimlerin titreşimi önem taşırken, bilim insanları tarafından "e,h,ö,r,t,ü,y" harflerinin olumsuz harfler olduğu belirtilir. Söz konusu harflerin yanına çok olumlu harfler gelirse nötr olacağı ve çok fazla zarar vermeyeceği söylenir. İsimler aynı zamanda kim olduğunuzu, soyunuzu ve nasıl bir karaktere sahip olduğunuzun da ipuçlarını vermektedir. Peki, Bebeklere isim nasıl bulunur? İşte Kız ve Erkek İsimleri bulma yöntemleri...

Bebeklere İsim Nasıl Bulunur?    

Taşıdığımız İsimler Dezavantaj Sunabilir

Uzmanlar tarafından sahip olduğumuz isimlerin bize kim olduğumuz, hangi soydan geldiğimiz konusunda bilgiler vermenin yanında nasıl bir karaktere sahip olduğumuz konusunda da fikir verdiği belirtilir. Türkiye'de 1980 yılında yapılan bilimsel araştırmalarda 87 bin isim incelenmiş ve isimlerin karakteristik etkileri bulunmuştur. Kuantum teorisinde ise, İsimler, bedenimize çarparak ve titreşim yaparak bedenimiz tarafından emilmesini sağlamaktadır. Yapılan araştırmalarda taşıdığımız isimlerin bize pek çok avantaj sağlamanın yanında dezavantajlar sunduğu ve kişiyi her alanda engellediği bildirilir.

İsimin Karakter Analizini Yapmak İçin Tıklayın...   

Bebeklere İsim Nasıl Bulunur?  

Bebek Adı Konurken Bunlar Etkili Oluyor

Bebek adı olarak anne babaların tercih ettikleri gruplar arasında; dini sembolize eden, modern isimler, mitoloji anımsatan isimler, bilim adamları isimleri ve klasik isimler yer alır. Ad koyma geleneğinde ise, ülke ve şehir adları, hayvan adları, dağ adları, nehir, göl, deniz adları, kavim adları, bitki ve çiçek adları, dini anlamı olan adlar, mücevher adları, güzel anlamlı kelimeler, melek adları, güçlü ve kuvvetli anlamına gelen kelimeler, din büyüğü adları, zaman ve dilek ve güzel duygular dile getiren adlar, devlet büyüğü adları, artist adları, sporcu adları,  tarihi komutan ve rütbe adları, doğa olayları bildiren adları önemli rol oynar.   

Bebeklere İsim Nasıl Bulunur?

Peki, Bebeğe İsim Koyarken Nelere Dikkat Edeceğiz?

Bebeklere isim nasıl bulunur? Sorusuna cevaben, isim koymanın çocuğun geleceğiyle ilgili psikolojik bir yatırım olduğunun altını çizilirken, burada anne babanın kendi önem ve önceliklerine, kültürel değerlerine göre güzel ve duygusal çağrışımlar yapan isimleri koymaları öneriliyor. Bu şekilde çocuğa güzel, duygusal çağrışımlarla hitap edileceği savunuluyor. 

Bebeğe Verilen İsimlerin Anlamı Onun Karakterini Nasıl Etkiliyor? Detaylı bilgi için tıklayın...

Bebeklere Verilecek Kız - Erkek İsimleri Bulma Yöntemleri

 1. Anlamı güzel olmalı,
 2. Söylenişi kolay olmalı,
 3. Alay edilecek nitelikte ve lakap takmaya elverişli olmamalı,
 4. Kelimenin sesi kulağa hoş gelmeli,
 5. Eski adlar ve aile büyüklerinin adları olmamalı,
 6. Çocuğun cinsiyetine uygun olmalı,
 7. Türk kültürüne uygun olmalı,
 8. Çevre baskısıyla değil, anne-babanın ortak kararıyla konmalı,
 9. Çocuğun her döneminde taşıyabileceği bir ad olmalı,
 10. Bireyin taşımaktan rahatsızlık duymayacağı adlar olmalı,
 11. Siyasi çağrışım yapmamalı,
 12. Çocuğun sevebileceği bir ad olmalı,
 13. Çocuğun geldiği kültürle bağlantılı olmalı,
 14. Arapça ve Farsça kökenli olmamalı,
 15. Fazla kullanılmayan ad olmamalı.
 16. Dini inançlara uygun olmalı,

Bebeğinize Koymayı Düşündüğünüz Adın Hangi Anlama Geldiğini Bebek İsim Bulucu aracımızı tıklayarak  isimlerin karakteristik özelliğini İsim Analiz Testini tıklayarak öğrenebilirsiniz.   

BEBEĞİNİZE HALA İSTEDİĞİNİZ iSMİ BULAMADINIZ MI?

Bebeklere İsim Nasıl Bulunur?

 • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Nabia Yerden çıkıp fışkıran, kaynayan, akan.
Erkek Bebek İsimleri
Saadettin 1. Dinin mutluluğu.2. Dini uğurlu, kutlu kılan.