Bebekler İçin İrmikli Avokado Tarifi (6 Ay ve Üzeri)

Bebekler İçin İrmikli Avokado Tarifi (6 Ay ve Üzeri)
22 Mayıs 2024

Bebeğinize ara öğünlerde yedirebileceğiniz irmikli avokado tarifi verdik!

Avokado, lif oranı yüksek ancak şeker oranı düşük bir meyvedir. Ayrıca yüksek miktarda sağlıklı yağ asidi içerir. Tüm bunlar, avokadoyu genel sağlık için oldukça faydalı bir meyve yapıyor. Dolayısıyla pek çok aile, bebekleri ek gıdaya geçtiğinde ona avokadolu tarifler hazırlamak istiyor. Biz de buradan yola çıkarak hazırladığımız yazımızda, bebekler için irmikli avokado tarifi verdik. Pratik ve doyurucu olan bu tarifi ara öğünlerde bebeğinize yedirebilirsiniz. İşte, bebeklere irmikli avokado tarifi…

Bebekler İçin İrmikli Avokado Tarifi (6 Ay ve Üzeri)

Bebeklere irmikli avokado 6. aydan sonra yedirilebilir. Ancak her bebeğin gelişimi, sağlığı ve alerji durumu aynı olmadığından, bebeklere irmikli avokado yedirmeden önce çocuk doktoruna danışılmalıdır. Gelin şimdi bebekler için irmikli avokado nasıl yapılır, tarife geçelim.

Malzemeler

  • Çeyrek avokado
  • 1 dilim muz veya elma
  • 1 tatlı kaşığı irmik
  • 1 çay bardağı su

Bebeklere İrmikli Avokado Yapılışı

İlk olarak 1 tatlı kaşığı irmiği 1 çay bardağı suda muhallebi kıvamına gelene kadar karıştırarak pişirin. Kıvamını ayarlamak kontrollü bir şekilde su eklemesi yapabilirsiniz. Muhallebiniz olduktan sonra soğuması için bir kâseye koyun. Muhallebi soğurken çeyrek olgun avokadoyu çatalla güzelce ezin. İçine koyacağınız meyveyi rendeleyip avokado ile karıştırın. Eğer bebeğiniz ek gıdaya yeni başladıysa avokado ve meyveyi birkaç tur rondodan geçirip pürüzsüz bir kıvam elde edin. Daha sonra muhallebiyle karıştırabilirsiniz. Bebekler için irmikli avokado tarifi hazır! Deneyeceklere şimdiden afiyet olsun.

Bebekler İçin İrmikli Avokado Tarifi (6 Ay ve Üzeri)

Bebeklere İrmikli Avokado Hazırlamadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Her bebeğin sağlığı, gelişimi ve alerji durumu aynı olmadığından, bebeğinize irmikli avokado hazırlamadan önce doktorunuza danışın.  
  • Tarifte daha önce kullanmadığınız bir malzeme varsa o malzeme özelinde 3 gün bekleme kuralı uygulayın.
  • Şişlik, döküntü, kaşıntı, kızarıklık, halsizlik veya hırıltı gibi alerji belirtileri gözlemlerseniz irmikli avokado tüketimine ara verip doktorunuza danışın.
  • Bebeğiniz ek gıdaya yeni başladıysa tüm meyveleri rondodan geçirip pürüzsüz bir kıvam elde edin. Çiğneme ve yutma refleksi iyice geliştiğinde pütürlü halde yedirebilirsiniz.
  • Muz ve elma dışında armut gibi alerji riski düşük farklı meyveleri de tarifte kullanabilirsiniz.

Bu içeriğimiz de ilginizi çekebilir:

Bebekler İçin Avokadolu Omlet Tarifi

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Vacibe Yapılması gerekli olan.
Erkek Bebek İsimleri
Ubeydullah bk. Übeydullah