Bebeği İçin En Doğru Bezi Seçmek İsteyen Annelere Özel Mini Rehber!

Bebeği İçin En Doğru Bezi Seçmek İsteyen Annelere Özel Mini Rehber!
03 Ağustos 2018

9 aylık heyecanlı serüvenin sona erdi ve nihâyet bebeğini kucağına aldın! Bebeğin doğduktan sonra en fazla ihtiyacın olacak şeylerden biri ise kuşkusuz ki bebek bezleri olacak. Peki, bebeğinin narin mi narin cildi için en doğru bezi nasıl seçeceğini biliyor musun? Merak etme, bez seçiminde sana yardımcı olacak mini bir rehber hazırladık!

Temel Kriter: Bebeğinin Kilosu

Bez satın alırken dikkat etmen gereken ilk kriter, bezin bebeğinin kilosuna uygun olup olmadığı. Paketlerin üzerindeki kilo aralığına uygun bir seçim yapman, hem sızdırmaları önler hem de bebeğinin hassas cildinin tahriş olmasının önüne geçer.  

Sağlıklı ve Ekonomik Bir Tercih İçin Bezin Emiş Gücüne Dikkat Et!

Bezin emiş gücünün iyi olması, bebeğinin daha uzun süre kuru kalmasını sağlar. Bu da bebeğinin uykusunun bölünmemesi, cildinin tahriş olmaması, rahat ve huzurlu olması bir gün geçirmesi anlamına gelir! Üstelik, sen de sürekli bez değiştirmek zorunda kalmayacağından, hem sağlıklı hem de ekonomik bir tercih yapmış olacaksın!

Bebeği İçin En Doğru Bezi Seçmek İsteyen Annelere Özel Mini Rehber!

Hava Alıyor mu?

Hava almayan bir bebek bezi, bebeğinin cildinin de hava almasını engeller. Bu da çeşitli cilt sorunlarına zemin hazırlayabilir. Bu nedenle, tercih edeceğin bezin mutlaka ekstra hava kanalları olmasına özen göstermelisin. Böylece bebeğinin huzurlu bir şekilde uyumasına, keyifle oyun oynamasına ve konforlu bir gün geçirmesine şahit olabilirsin!

Esnek Yan Bantlar ve Minik Kahramanın İlgisini Çeken Bir Tasarım

Esnek bantlar, özellikle bebeğinin emeklemeye başladığı dönemde hareket kabiliyetinin kısıtlanmasını önler ve bebeğinin özgürce çevresini keşfetmesine yardımcı olur. Aynı zamanda bebeğinin vücuduna göre ayarlayabileceğin esnek yan bantlar, sızdırmayı önleyerek bebeğinin gün boyu kupkuru kalmasını sağlar. Sevimli figürlerin ise bez değiştirme seanslarınızı daha eğlenceli hâle getireceği kesin!

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Feride Tek, eşsiz, benzeri olmayan
Erkek Bebek İsimleri
Oba 1. Çadırlarda yaşayan göçebe ailelerin meydana getirdiği topluluk. 2. Genellikle bölmeli göçebe çadırı.