Tüm Burçlar Dikkat: Salı En Keyifli, Pazar En Zor Gün Olacak!

Tüm Burçlar Dikkat: Salı En Keyifli, Pazar En Zor Gün Olacak!
03 Aralık 2017

Mars Akrep burcunda olacak! Bu hafta enerjimiz ve gücümüz artacak, kendimizi fiziksel anlamda daha iyi hissedeceğiz. Ancak ikili ilişkilere dikkat etmekte fayda var. Zira, ikili ilişkilerin sınanacağı, zorlu bir hafta bizleri bekliyor. Devamı, astroloğumuz Berna Narin Aşkın'ın hazırladığı haftalık burç yorumlarında!

04 - 10 Aralık 2017 Haftalık Burç Yorumları

04 Aralık Pazartesi

Dün gerçekleşen dolunayın ardından bugün iletişim ve bilgi bombardımanına tutulacağız. Yalan yanlış haberleri ayıklamak, sürekli itirazlarla karşılaşmak ve sonunda kendimizi yetersiz hissetmek kaçınılmaz görünüyor. Öğle saatlerinde hızlı bir akış ve hareketlilik yaşansa da akşama doğru sert tartışmalar ve restleşmeler devreye girebilir. Tam çıkış yolu bulup uzlaştığımız anda her şey bir anda tepe taklak olabilir. Bugün ağzımızdan çıkan her söze dikkat etmeliyiz, hatta Merkür’ ün geri hareketini de göz önüne alarak kimseye söz vermemeliyiz. Sosyal medyada hemen atağa kalmadan ve mümkün olduğunca imza atmadan günü geçirmekte fayda var. Aksi halde attığımız imzalar, finansal anlamda zarar görmemize neden olabilir.

05 Aralık Salı

Haftanın belki de en rahat gününde olacağız. Ay’ ın Yengeç burcundaki ilerleyişi, Neptün ve Jüpiter’ le uyumlu görünümleri bizi daha yardımsever, duygusal ve hassas kılacak. Hem ailemize hem de değerlerimize olan duyarlılığımız artacak, daha korumacı ve şefkatli davranacak, karşımızdakilerden de aynı hassasiyeti göreceğiz. Gün boyunca attığımız adımlarda objektif olmayı başaramayabiliriz ancak güçlü sezgiler ve olayları derinlemesine görebilmemiz sayesinde doğru kararları alacağız. Özellikle öğle saatlerinde işler beklediğimizden daha kolay ilerleyecek ve kadersel destekler göreceğiz. Salı günü, maddi anlamda da bereketli geçecek gibi duruyor. Kazancımızda kayda değer bir artış olabilir.

06 Aralık Çarşamba

Tüm Burçlar Dikkat: Salı En Keyifli, Pazar En Zor Gün Olacak!


Ay hâlâ Yengeç burcunda ancak bu sefer atraksiyon fazla olabilir. Ay’ ın;  Pluto, Mars ve Uranüs’ le yapacağı sert görünümler duygusal patlamalara, sakarlıklara, kazalara zemin hazırlayabilir. Karşımızdakilerle arz talep dengesini çok iyi kurmalıyız. Her zaman yaptığımız bir şeye bugün çok büyük bir tepki görebilir ya da tepki verebiliriz. Geri hareketteki Merkür ile Satürn’ ün kavuşumu da bize “yine mi?” dedirtebilir. Ancak bu sefer hızlı ve pratik çözümler de beraberinde geleceğini söylemek mümkün. Aslında kısa ve az acılı bir son için uygun bir gündeyiz. Bizi huzursuz eden konu ve kişilerden seri bir şekilde uzaklaşabiliriz. Günün en önemli kuralı sakin ve dengeli olmayı başarabilmek olacaktır. Saat 20:55 – 23:37 arası Ay boşlukta olacağından içimizde ki harekete geçme ve bir şeyleri yeniden düzenleme hissini kontrol altına almalıyız.


07 Aralık Perşembe

Ay; gece yarısından itibaren Aslan burcunda. Son günlerdeki hassasiyet yerini başarma ve öne çıkarak takdir görme isteğine bırakacak. Özellikle öğle saatleri hem sosyal hem de romantik ilişkilerden yana şanslı olabileceğimize işaret ediyor. Kendimizi rahat ifade edebilir, sevgimizi gösterebilir, ilgi ve sevgi görebiliriz. Ancak akşama doğru bu duyguları abartma ihtimalimiz artıyor. Risk alarak güç gösterisinde bulunabilir ya da aşırı tepkilerle dikkatleri üstümüzde toplayabiliriz. Bu süreçte yeme içmemize ve harcamalarımıza da dikkat etmeliyiz. Gecenin ilerleyen saatlerinde cesaretimiz ve özgüvenimiz artacak, sevdiklerimizle uyumlu ve keyifli bir ilişki kurabileceğiz. Duygusal açıdan da tamamlanmış hissedeceğiz.

08 Aralık Cuma

Tüm Burçlar Dikkat: Salı En Keyifli, Pazar En Zor Gün Olacak!


Yine enerjik ve heyecanlı bir gündeyiz. Sabah saatlerinden itibaren kendimizi ortaya koymaktan çekinmeyecek, üstlendiğimiz işleri başarıyla yönetebileceğiz. Bu süreçte etrafımızdakileri tecrübelerimizden faydalandırabilir, deneyimlerimizi onlarla paylaşabiliriz. Öğleden sonra bireyselliğimiz daha da ön plana çıkabilir, olaylara el koyarak sıra dışı çıkışlar bulabiliriz. Kimseye danışmadan özgür adımlar atmak isteyebiliriz ancak akşam saatlerinde birilerine fikir sormanın daha akılcı sonuçlar vereceğinin farkına varabiliriz. Daha önce karşılaştığımız bir sorunu veya durumu bu sefer konusunda uzman olan olgun ya da otorite konumunda ki kişilere sorarak daha kolay çözebiliriz. Olayları yeniden değerlendirmemiz daha verimli sonuçlar elde etmemizi sağlayabilir.

09 Aralık Cumartesi

Kendimizi güçlü ve keyifli hissettiğimiz bir gecenin ardından sabaha Başak burcundaki Ay’ ın tedirgin ve huzursuz enerjileriyle başlıyoruz. Gün boyunca telaşlı olabilir, kendimizi fazla yıpratabiliriz. Akşama doğru ise bu yıpranmanın sonuçlarının hiçte tatmin edici olmadığını görmek hayal kırıklığı yaratabilir. Ya çabalarımızın karşılığını alamayacağız ya da yanlış seçimler yaptığımızı düşünerek kendimize yükleneceğiz. Özellikle Venüs/ Neptün arasında ki olumsuz görünüm ilişkiler de oldukça zorlayıcı olabilir, beklentilerimizin karşılanmamasından dolayı suçlayıcı bir tavır sergileyebiliriz. Bugün yapacağımız harcamalarda, atacağımız imzalarda da dikkatli olmalıyız. Parasal kayıplar ya da aldanmalar yaşayabiliriz. Gece yarısına doğru biraz daha denge de kalmayı ve iyimser olmayı başarabileceğiz.
Mars gezegeni bugün çok güçlü bir konumda olduğu Akrep burcuna geçiyor. Mücadele tarzımızı, enerjimizi, savaşma stratejimizi, dayanıklılığımızı, rekabet gücümüzü simgeleyen Mars; Akrep burcundayken intikamcı bir hâl alabilir. Daha korkusuz ve hırslı olabilir, gücümüzü sonuna kadar kullanabilir, her sorunu ya da olayı ölüm kalım savaşına döndürebiliriz. Bu süreçte enerjimiz, kas gücümüz ve cesaretimiz artacaktır ancak fazla rekabetçi ve kıskanç olabilir, ödün vermeden ilerlemekte isteyebiliriz.

10 Aralık Pazar

Tüm Burçlar Dikkat: Salı En Keyifli, Pazar En Zor Gün Olacak!


Haftanın en zorlu günlerinden birindeyiz. Sabah saatlerinden itibaren yaptığımız programda aksaklıklar yaşayabilir, planlarımızı sürekli değiştirebiliriz. Üstüne üstlük ilişkilerde uyum ve dengeyi yakalayamadığımızdan, biri diğerine hep itiraz edeceğinden ilerlemek hiçte kolay olmayacaktır. Gerçi arada makul, akılcı ve alternatif çözümler üretebilir, olaylara farklı bir bakış açısıyla da yaklaşabiliriz ancak içimizde ki huzursuzluğu bertaraf etmenin yollarını aramalıyız. Bugün her türlü ilişki de tatmin olamayabilir, karşımızdakilerin kusurlarını görmeye daha meyilli olabilir, deyim yerindeyse mızmızlanabiliriz. Kendimizi yetersiz hissettiğimiz yetmiyormuş gibi karşımızdakine de yetersiz hissettirebiliriz. Bu arada attığımız adımların sonuca ulaşmadığını görerek hep aynı yerde dönüp durduğumuzu da düşünebiliriz. Hem kendimizi hem de karşımızdakini fazla yıpratmadan akışta kalmalıyız.


Berna Narin Aşkın'ın diğer yazılarına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Macide Şan ve şeref sahibi kimse.
Erkek Bebek İsimleri
Gaffar 1. Çok bağışlayıcı, bağışlayan. 2. Allah’ın sıfatlarındandır.