Yerli Pişik Kremi Markaları: Türk Malı 6 Pişik Kremi

Yerli Pişik Kremi Markaları: Türk Malı 6 Pişik Kremi
20 Kasım 2023

Sizler için hazırladığımız bu yazıda yerli pişik kremi markalarına yer verdik.

Pişik kremleri, doğumdan sonra birçok ebeveynin vazgeçilmez ürünü oluyor. Bu kremlerin direkt olarak bebeğin cildine temas etmesi ise ebeveynleri pişik kremi satın alırken detaylı bir inceleme yapmaya itiyor. İçeriği, kalitesi ve kullanıcı deneyimi gibi pek çok parametreyi değerlendiren ebeveynler, aynı zamanda ürünlerin yerli olup olmamasına da fazlasıyla dikkat ediyor. Zira yerli ürünler, aileler için daha ekonomik olurken ülke ekonomisine de büyük bir katkı sağlıyor. Biz de buradan yola çıkarak ele aldığımız yazımızda yerli pişik kremi markaları listesi hazırladık. İşte, Türk malı pişik kremi markaları

1. Minoris Baby

Yerli Pişik Kremi Markaları: Türk Malı 6 Pişik Kremi

Minoris Baby, 2012 yılında Ar-Ge çalışmalarına başlayan ve ürünlerini üniversitelerdeki bilim insanlarıyla birlikte geliştirmeye odaklanan bir marka. Ürettikleri ürünlerde kimyasal hiçbir koruyucu ve destekleyici madde kullanmıyor, hayvanlar üzerinde test yapmıyor. Ayrıca ambalajları da geri dönüştürülebilir özellikte. Ürün portföyünü zamanla geliştiren Minoris, pişik kreminde de oldukça iddialı. Çinko oksit, argan yağı, shea yağı ve zeytinyağı içeren formülü sayesinde pişiği önlemeye yardımcı olan krem, aynı zamanda bebeklerin cildine doğal bir bakım yapıyor.

2. Popolin

Yerli Pişik Kremi Markaları: Türk Malı 6 Pişik Kremi

Yerli pişik kremleri arasında olan Popolin, ülkemizde çok uzun yıllardır kullanılıyor. Sektördeki en eski markalardan biri olan bu ürün, pek çoğumuzun çocukluk markası dahi olabilir. 1970’li yıllarda piyasaya çıkan Popolin, günümüzde Talu İlaç çatısı altında üretiliyor. Lanolin ve Camomile içeren özel formülüyle pişiklerin önlenmesine yardımcı olan Popolin, aynı zamanda Popolin Omega adını verdiği yeni bir ürün daha piyasaya sundu. Bu ürün ise insan vücudunun üretemediği Omega 3 – 6 – 7 ve 9 içeriyor.

3. Uni Baby

Yerli Pişik Kremi Markaları: Türk Malı 6 Pişik Kremi

Türk malı pişik kremleri arasında yer alan Uni Baby Pişik Kremi, Eczacıbaşı çatısı altında üretiliyor. Bebek deterjanı, ıslak havlu, şampuan gibi pek çok bebek bakım ürünü üreten marka, son olarak pişik kremini ürün portföyüne ekledi. Alkol, paraben, parfüm ve boya içermeyen bir formüle sahip olan Uni Baby pişik kremi aynı zamanda panthenol, lanolin ve bitki özleri sayesinde bebeklerin cildini nemlendirmeye yardımcı oluyor.

4. Hametan

Yerli Pişik Kremi Markaları: Türk Malı 6 Pişik Kremi

Yüzde 100 yerli sermayeli bir ilaç şirketi olan Abdi İbrahim bünyesinde üretilen Hametan, bebeklerin pişikleri için sıklıkla tercih edilen bir ürün. Yalnızca pişikler için değil, 1. ve. 2 derece yanıklarda, çizik gibi yüzeysel deri lezyonlarında, kurumuş ciltlerin bakımında ve emziren annelerin meme başı çatlaklarının bakımında da kullanılabilen Hametan, etkin madde olarak Hamamelis virginiana içeriyor. Bilindiği gibi bu madde, cilt yaralanmalarından böcek sokmasına kadar pek çok sorun için iyileştirici bir güce sahip.

5. Incia

Yerli Pişik Kremi Markaları: Türk Malı 6 Pişik Kremi

Yerli bebek pişik kremleri arasında yer alan Incia, Glohe bünyesinde üretiliyor. İçeriğinde parfüm, boya veya paraben gibi hiçbir sentetik katkı maddesi bulunmayan krem, formülünde bulunan doğal bitkisel yağlar sayesinde bebeklerin cildine özel bir bakım yapıyor. Bebek şampuanından bebek yağına kadar oldukça fazla ürün çeşidine sahip olan markanın tüm ürünlerinde organik etiketi mevcut.

6. BEE’O Apibaby

Yerli Pişik Kremi Markaları: Türk Malı 6 Pişik Kremi

Propolis, arı sütü, polen ve ham bal gibi doğal arı ürünleriyle sağlıklı ürünler üreten BEE’O Yüksek Gıda Mühendisi Aslı Elif Tanuğur Samancı, Ziraat Yüksek Mühendisi Taylan Samancı ve İstanbul Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Dilek Boyacıoğlu tarafından kurulan bir marka. Markanın ürün portföyüne yeni eklediği BEE’O Apibaby pişik kremi tamamen doğal içeriğe sahip. Anadolu propolisi, mineral çinko, shea yağı ve B5 vitamini ile zenginleştirilen krem aynı zamanda hipoalerjenik özellikte.

Bu içeriğimiz de ilginizi çekebilir:

Yerli Bebek Şampuanı Markaları: Türk Malı 5 Şampuan

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Galibe Üstün gelen, yenen, önde gelen.
Erkek Bebek İsimleri
Yabalak 1. Yabancı. 2. Issız kır,ova. 3. Dışan, başka ülke, gurbet. 4. Ekin Tarlası.