Yerli Bebek Bezi Markaları: Türk Malı 6 Bez Markası!

Yerli Bebek Bezi Markaları: Türk Malı 6 Bez Markası!
14 Kasım 2023

Sizler için hazırladığımız bu yazıda yerli bebek bezi markalarına yer verdik.

Bebek bezleri, bebeğin doğumuyla birlikte en sık satın alınan hijyen ürünlerinin başında geliyor. Bu ürünün gün boyu bebeğin cildine temas etmesi ise pek çok anne babayı bebek bezlerinin kalitesini incelemeye itiyor. İçerdiği kimyasallar, pamuk oranı, ıslaklık göstergesi ve daha pek çok parametre, aileler için bez tercihinde önemli bir rol oynuyor. Bununla birlikte kullanılacak bebek bezinin yerli üretim olması da çoğu aile için oldukça önemli bir faktör. Zira yerli ürünlerin tercih edilmesi hem aile ekonomisi hem de ülkemizin ekonomisi için çok daha avantajlı oluyor. Biz de buradan yola çıkarak hazırladığımız yazımızda, yerli bebek bezi markalarına yer verdik. İşte, Türk malı bebek bezi markaları

1. Önlem Bebek Bezi

Yerli Bebek Bezi Markaları: Türk Malı 6 Bez Markası!

Yerli bebek bezi markaları denildiğinde akla gelen isimlerden ilki Önlem bebek bezi. Pakten A. Ş. tarafından 2000 yılında Gaziantep 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde üretimine başlanan Önlem bebek bezi, 2017 yılında Alman Dermatest Laboratuvarları tarafından “5 Yıldızlı Üstün Segment” derecesiyle onay almıştı. 2021 yılında ise Türkiye’de üretim yapan markalar arasında Oeko-Tex sertifikası alan ilk ve tek bebek bezi oldu. Ayrıca Joyful bebek bezinin de Pakten A. Ş. tarafından üretildiğini hatırlatmamızda fayda var.

2. Sleepy

Yerli Bebek Bezi Markaları: Türk Malı 6 Bez Markası!

%100 yerli bir marka olan Sleepy, Eruslu Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A. Ş. tarafından üretiliyor. 2004 yılında bebek bezi üretimine başlayan şirket, bu ürünleri o dönemde global pazara ihraç ediyordu. 2015 yılında Türkiye pazarına yönelen Eruslu Sağlık, Türkiye’nin saf suyla dokunmuş ilk bebek bezi Sleepy Sensitive’i piyasaya sürdü. Ardında ürün portföyünü geliştirdi ve Türkiye’nin en çok tercih edilen bebek bezi markalarından biri olmayı başardı.

3. Evy Baby

Yerli Bebek Bezi Markaları: Türk Malı 6 Bez Markası!

Türk malı bebek bezleri arasında yer alan Evy Baby, Evyap tarafından 2004 yılında üretilmeye başlandı. 50’yi aşkın ülkede kullanılan bezin cilde değen üst yüzeyi %100 pamuk içeriyor; lateks, paraben ve BPA gibi zararlı maddeler barındırmıyor. Kozmetik, diş macunu, cilt bakımı, tıraş ve duş ürünleri gibi geniş bir ürün portföyüne sahip olan Evyap, aynı zamanda bebeklerin cildiyle uyumlu ıslak havlular da üretiyor.

4. Baby Turco

Yerli Bebek Bezi Markaları: Türk Malı 6 Bez Markası!

Yerli bebek bezi markaları arasında yer alan Baby Turco, Puretex çatısı altında Gaziantep’te üretiliyor. Bebek bezinin yanı sıra ıslak havlu ve bebek bakım örtüsü de üreten Puretex, aynı zamanda kadın pedi de üretmeye başladı. Bezlerin üretim aşamasında dahi yerli mallar kullanmaya dikkat eden marka, Çukurova pamuğu ve Ege zeytinyağı ile aynı zamanda bebeklerin cildine hassas bir bakım yapıyor.

5. Molfix

Yerli Bebek Bezi Markaları: Türk Malı 6 Bez Markası!

Türk markası olan Molfix bebek bezi, 1998 yılında Hayat Kimya tarafından üretilmeye başlandı. Günümüzde 100’ü aşkın ülkede satılan Molfix, 7 üretim tesisine sahip. Ayrıca dünyanın en büyük 4. bebek bezi üreticisi konumunda. Hayat Kimya, Molfix’in yanı sıra Bebem Natural ve Good Care adlı bebek bezlerinin de üreticisi.

6. Pine Bebek Bezi

Yerli Bebek Bezi Markaları: Türk Malı 6 Bez Markası!

Arkan Grup çatısı altında 2007 yılında tamamen yerli sermaye ile üretilmeye başlanan Pine bebek bezi 50’den fazla ülkeye ihraç ediliyor. Geçtiğimiz yıllarda İstanbul Üniversitesi’yle birlikte geliştirdikleri Pine Smart akıllı bebek bezi, bebeklerde idrar yolu enfeksiyonunu tespit edebilme özelliğine sahip. Bu ürünle 2019 Doctor Club Awards’ta Yılın Ar-Ge ve İnovasyon Ödülü’nü kazanan Pine Smart, idrardaki nitrit varlığını tespit ederek çalışıyor.

Bu içeriğimiz de ilginizi çekebilir:

Bebeklerde Mukuslu Kaka Neden Olur?

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Daime Sürekli, sonsuz.
Erkek Bebek İsimleri
Abay 1. Beceri. 2. Seziş, anlayış. 3. Büyük erkek kardeş.