Ücretsiz 'Anne Oteli' Hizmeti Yaygınlaşmaya Başladı!

Ücretsiz 'Anne Oteli' Hizmeti Yaygınlaşmaya Başladı!
29 Ocak 2018

İyice yaygınlaşan gebe okullarından sonra şimdi de hastanelerde kurulan ve ücretsiz faydalanılan 'Anne Oteli' hizmeti çoğalıyor. Son örneği, Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi'nde görülen 'Anne Oteli' projesi ile doğum yapan kadınların daha konforlu bir ortamda bebekleri ile vakit geçirmesi ve daha rahat emzirmesi amaçlanıyor.

Ücretsiz 'Anne Oteli' Hizmeti Yaygınlaşmaya Başladı!

Yaklaşık 3 ay önce, Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi bünyesinde kurulan 'Anne Oteli', hastanede doğum yapan kadınlardan yoğun ilgi görüyor. Doğumdan sonra bebekleri yoğun bakım ünitesinde tedavi gören kadınlar, Anne Oteli sayesinde bebeklerinden ayrı kalmak zorunda kalmıyor. 2 kişilik odalardan toplam 4 adet bulunan otelde, şu an için aynı anda yalnızca 8 anne konaklayabiliyor. Günün her öğünü yemek servisi de yapılan Anne Oteli'nde banyo, tuvalet, televizyon ve süt sağma makineleri gibi kadınların ihtiyaç duyabileceği pek çok şey bulunuyor. Hastanede doğum yapan kadınların tamamen ücretsiz faydalandığı hizmete, doğum yapan kadınlar yoğun ilgi gösterdi.

Ücretsiz 'Anne Oteli' Hizmeti Yaygınlaşmaya Başladı!

Prematüre Bebeklerin Anneleri Konaklıyor

Hastanenin Başhekimi Op. Dr. Yusuf İlker Çömez, 'Hastanemizde şu an 36 adet yenidoğan bakım ünitesi bulunuyor. Bu bakım üniteleri içinde, annelerin bebeklerini daha rahat emzirebilmeleri için; içinde tuvalet, banyo, mutfak ve dinlenme alanlarının bulunduğu 'Anne Oteli' hizmeti veriliyor. Bu hizmet dahilinde hastanemizde erken doğan bebeklerin gelişimlerini daha sağlıklı tamamlamaları hedefleniyor. Bu otelde, küvezde kalan prematüre bebeklerin anneleri konaklıyor. ' şeklinde açıklama yaptı.

'Anne Oteli Sayesinde Bebeğimden Ayrılmıyorum'

Hastanede doğum yapan Çanakkale'nin Çan ilçesine bağlı Cicikler köyünden Birgül Ergil ise 'Hastanedeki bu uygulama sayesinde bebeğimden ayrı kalmıyorum. Eğer köyüme gitmek zorunda olsaydım, hem bebeğimi göremeyecektim hem de süt veremeyecektim. Burada rahatım ve her şeyden memnunum.' cümleleri ile memnuniyetini ifade etti.

Diğer haberlerimizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Vacibe Yapılması gerekli olan.
Erkek Bebek İsimleri
Ubeydullah bk. Übeydullah