• gebe.com
  • /
  • Oyuncak Alırken Bu 5 Özelliğe Dikkat Edin!

Oyuncak Alırken Bu 5 Özelliğe Dikkat Edin!

Doğru oyuncak seçimi, zeka gelişiminden tutun da bedensel becerilere kadar bebeğinizin büyüme sürecine çok önemli katkılar sağlar.

Oyuncak Alırken Bu 5 Özelliğe Dikkat Edin!

Oyuncak satın alırken dikkat etmeniz gerekenler, bebeğinizin yaratıcılığının ve hayal gücünün gelişmesi için önem taşımaktadır. Dolayısıyla bebeğinizin yaratıcılığını ortaya çıkartmak, beslemek ve gelişmesini sağlamak için ebeveynlerin önem vermesi gerekenlerden biri de doğru oyuncak seçimidir. 

Oyuncak Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

1)Yaşına uygun mu?

Seçtiğiniz oyuncak bebeğinizden küçükler içinse o oyuncağa ilgi duymayabilir. Aksine oyuncak bebeğinizden büyükler içinse oyuncakla yapması gerekenleri algılamayabilir. Bu nedenle oyuncak tercihlerinizde yaşa uygun kriterini mutlaka dikkate almalısınız.

   yeni doğan bebekte oyuncak seçimi

2)Zeka gelişimini destekliyor mu?

Yalnızca bebeğinizin vakit geçirmesi için oyuncak almamalısınız. Kavramsal gelişimini ve motor zekasını destekleyen, gelişimine yardımcı olan yararlı oyuncakları tercih etmelisiniz.  

 bebeğe oyuncak seçme

3)Bebeğiniz için herhangi bir tehlike arz ediyor mu?

Aldığınız oyuncaklar sivri uçlu olmamalı ve yumuşak hatlara sahip olmalı. Aynı zamanda yutabileceği küçük oyuncaklardan mutlaka kaçınmalısınız.     

oyuncak satın alırken dikkat edilecekler

4) Oyuncak satın alırken 'Sağlıklı mı?' sorusunu mutlaka sorun

Satın alacağınız oyuncağın içeriğine mutlaka göz atmalısınız. Zararlı maddeler barındırıp barındırmadığına dikkat etmelisiniz. Çünkü bebekler her şeyi tanımaya, öğrenmeye çalışır ve bunu da genellikle o şeyi ağızlarına götürerek yaparlar.   

oyuncak seçme

5)Büyüklüğü bebeğinize uygun mu?

Bebeklerin kas gelişimi tamamlanmadığından, aldığınız oyuncak bebeğinizin büyüklüğüne ve ağırlığına uygun olmalıdır. Unutmayın, taşıyamayacağı oyuncaklar gelişimlerine zarar verebilir.   

oyuncak satın alırken    

Bakmanızda Fayda Var: Yenidoğan Bebekler İçin Oyuncak Seçimi

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Galibe Üstün gelen, yenen, önde gelen.
Erkek Bebek İsimleri
Saadettin 1. Dinin mutluluğu.2. Dini uğurlu, kutlu kılan.