• gebe.com
  • /
  • İster Uçakla, İster Otobüsle: Bebeğinizle Çıkacağınız Seyahati Sorunsuz Geçirmenizi Sağlayacak 7 İpucu!

İster Uçakla, İster Otobüsle: Bebeğinizle Çıkacağınız Seyahati Sorunsuz Geçirmenizi Sağlayacak 7 İpucu!

Bebeği ile yolculuk yapma düşüncesi bile ebeveynlere ürkütücü gelirken, size vereceğimiz birkaç ipucu sayesinde seyahatinizi çok daha konforlu ve sorunsuz geçirebilirsiniz!

Bebeğiniz olduktan sonra siz de bir süre seyahate ara vermek zorunda kalacağını düşünenlerden misiniz? Eğer seyahat çıkmadan önce doğru bir planlama ve hazırlık yaparsanız, bu düşüncenin ne kadar yanlış olduğunu göreceksiniz! Nasıl mı?

1)Yolculuğu Bebeğinizin Uyku Saatine Denk Getirmeye Çalışın

Eğer seyahatinizi bebeğinizin uyku saatine göre ayarlarsanız, yolculuğunuzun büyük bir vaktinde bebeğiniz mışıl mışıl uykusuna devam edecektir.

2)Seyahat Öncesinde Büyük Değişiklikler Yapmayın

Seyahatinizi son dakika planlamak zorunda kalmadıysanız, seyahat öncesinde büyük değişiklikler yapmamaya gayret etmelisiniz. Örneğin tuvalet eğitimine başlamayı veya emzirmeyi bırakmayı düşünüyorsanız, mutlaka yolculuk sonrasına erteleyin. Çünkü bu durum bebeğinizin stresli olmasına, dolayısıyla yolculuğu keyifsiz geçirmesine sebep olacaktır.

3)Çantanızı Eksiksiz Hazırladığınıza Emin Olun

Yolculuğa çıkmadan önce ihtiyacınız olabileceklerin bir listesini çıkartın. Bebek bezi, biberon, su, mevsime uygun kıyafet ve tüm bunların yedeklerini çantanıza ekleyin. Eğer bebeğiniz sadece anne sütü ile besleniyorsa mama hazırlamanıza gerek yok. Ancak ek gıdaya başladıysanız, sevdiği meyve ve sebze pürelerinden mamalar hazırlayabilirsiniz.

4)Sevdiği Bir Eşyayı Mutlaka Yanınıza Alın

Hemen hemen her bebeğin ayrılmak istemediği bir eşya olur. Bazıları oyuncağından, bazıları ise battaniyesinden ayrılmak istemez. Yolculuk esnasında o eşyası yanında olursa, hem yabancılık çekmez hem de kendini güvende hisseder.

5)Bebekler İçin Çizgi Filmsiz Bir Yolculuk Düşünülemez!

Bebeğinizin en sevdiği çizgi filmi seyahatten önce telefonunuza veya tabletinize kaydederseniz, yolculuk boyunca bebeğiniz keyfine diyecek olmaz!

6)Konforlu ve Güvenli Yolculuk İçin Bebek Seyahat Ürünlerine Mutlaka Göz Atın

Seyahatte bebeğinizin konforu ne kadar üst düzeyde olursa, siz de o kadar rahat bir yolculuk süreci geçirirsiniz. Örneğin, bebekler için özel üretilen seyahat ürünleri, çoğu annenin vazgeçilmezleri arasında.

7)Seyahat İçin Her Şey Tamam Ama Biletler Ateş Pahası mı Diyorsunuz?

O halde sizi Biletall.com’a alalım! Biletall'da hediye yağmuru devam ediyor! 18 Aralık - 18 Ocak tarihleri arasında Biletall.com'dan biletini alan 50 kişi uçak bileti, 50 kişi otobüs bileti ve 100 kişi Biletall Shop’tan 50 TL değerinde hediye çeki kazanıyor!

Detaylar Biletall.com'da!


  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Yurdaser Vatana önder, lider olan kimse.
Erkek Bebek İsimleri
Aksun Kımılda ve sun" anlamında kullanılan bir ad.
Kayıt Ol