Hastaneye Yetişemeyince Doğumu Polis Yaptırdı!

Hastaneye Yetişemeyince Doğumu Polis Yaptırdı!
20 Ağustos 2020

Adana Yüreğir’de sancısının başlaması üzerine otomobille hastaneye götürülen hamile bir kadına, yardım istedikleri uygulama noktasındaki kadın polis doğum yaptırdı.

Hastaneye Yetişemeyince Yolda Kadın Polis Doğurttu

Adana Yüreğir’deki Solaklı Mahallesi’nde yaşayan Hüsne Aslan, doğum sancılarının başlaması üzerine eşinin kardeşi Selim Aslan ile birlikte hastaneye gitmek için yola çıktı. Yengesinin sancısının artması üzerine yol üzerindeki bir uygulama merkezinde duran Selim Aslan, buradaki polis memurlarından 112’yi aramalarını rica etti. Uygulama noktasında görevli olan polis Demet Çubukçu ise sağlık ekiplerinin beklenildiği sırada sancıları iyice artan Hüsne Aslan’a arabada doğum yaptırdı. Doğumun ardından Marsa Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi’ne götürülen anne ve bebeğin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Bebeğe Polisin İsmi Verildi

Hastanedeki tedavisinin ardından doğuma yardımcı olan polis memurunu ziyaret eden Hüsne Aslan, kendisine yardım eden ekibe tatlı ikram etti. Doğumu gerçekleştiren Demet Çubukçu’ya tekrar teşekkürlerini ileten Aslan, kızına polis memurunun ismini verdiğini söyledi.

Hastaneye Yetişemeyince Doğumu Polis Yaptırdı!

“Mutlu ve Gururluyum”

Polis Demet Çubukçu ise gazetecilere verdiği röportajda çok mutlu ve gururlu olduğunu söyledi. “Beyefendi uygulama noktasına geldi, araçta doğum yapmak üzere olan bir kadın olduğunu söyledi. Ambulansın geldiği sırada doğum başlamıştı. Doğumu yaptırdık, çok mutlu olduk. Bebek ilk doğduğunda ağlamıyordu, kalçasına hafifçe vurunca ağladığını gördük. Belki kadınlık, belki annelik duygusuyla hareket ettim bilmiyorum ama o an yardımcı olmam gerekiyordu. Buna inandım ve doğuma yardımcı oldum.” şeklinde açıklama yapan polis memuru, bebeğe isminin verilmesiyle ilgili olarak da “Mutluyum, çok güzel bir duygu, insan gurur duyuyor. Polis her zamankş gibi her şeye yetişebiliyor, bu olaya şahit olmak onur vericiydi.” dedi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Diğer haberlerimizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Galibe Üstün gelen, yenen, önde gelen.
Erkek Bebek İsimleri
Yabalak 1. Yabancı. 2. Issız kır,ova. 3. Dışan, başka ülke, gurbet. 4. Ekin Tarlası.