Hamilelikte Ne Giyeceğim Derdine Pratik Çözümler

Hamilelikte Ne Giyeceğim Derdine Pratik Çözümler
30 Mart 2017

Anne adayları hamilelikleri ilerledikçe kilo almaya başlayıp karınları büyüdükçe ne giyecekleri konusunda endişe etmeye başlarlar. Günümüzde anne adaylarının bu sorunlarına çözüm olacak çok sayıda kıyafet alternatifi mevcuttur.

Anne adaylarının hamileliği ilerlemeye başladıkça en çok sıkıntı duyduğu konulardan birisi de "ne giyeceğim" sorusudur. Geçmişte anne adayları gebelik sürecini bir ya da iki kıyafetle tamamlarken günümüzde hamile modasının gelişmesiyle gebe kıyafetlerinde de çeşitlilik ortaya çıktı. Son dönemlerde güzel, şık bir o kadarda kullanışlı ve hatta esprili hamile kıyafetleri vitrinleri süslemeye başladı. Üretilen kıyafetlerin doğum sonrasında da kullanılabilecek özellikte olması, anne adaylarının gönül rahatlığı ile alışveriş yapmalarına imkan sağlıyor. Pek çok alternatifi olan hamile kıyafetlerini seçerken nelere dikkat edilmeli? Hamilelikte nasıl giyinmeli? İşte anne adaylarının hem rahat hem de şık görünebilecekleri kıyafet kombin önerileri...  

Hamilelikte Nasıl Giyinilmeli?

Taytlar

Hamilelik döneminin şüphesiz en rahat kıyafetlerinden birisi anne adaylarına büyük rahatlık sağlayan taytlardır. Üzerine mevsimine göre, şık bir kazak, gömlek ya da tişörtlerle kombinleyebileceğiniz taytların piyasada pek çok rengini de bulmak mümkün.   

Hamilelikte Ne Giyeceğim Derdine Pratik Çözümler  

Eşofmanlar

Gebelerin içinde en çok rahat edecekleri kıyafetlerin başında eşofmanlar gelir. Hamileliğin ilk aylarından beli lastiksiz olarak kullanılabilen eşofmanları, karın büyüdükçe beli özel lastikli olanlar tercih edilebilir. Hamilelik eşofmanlarını yazlık ve kışlık seçenekleriyle rahatlıkla kullanabilirsiniz.   

Hamilelikte Ne Giyeceğim Derdine Pratik Çözümler  

Beli Lastikli Kot Pantolonlar

Hamilelikte nasıl giyinmeli diye düşünen anne adayları için beli lastikli kot pantolonlar en büyük kurtarıcılardan biridir. Üzerine tıpkı taytlarda olduğu gibi farklı seçeneklerle, tişört ve gömleklerle de kullanılan bu giysiler, özel tasarımı sayesinde doğumdan sonrada kullanılabiliyor. Gebelik döneminde çok kullanışlı olan bu kot pantolonlar, giyim firmaları tarafından çok farklı model ve renk seçenekleriyle üretiliyor.   

Hamilelikte Ne Giyeceğim Derdine Pratik Çözümler  

Salopetler

Anne adaylarının  gebelik döneminde çok şık duran kıyafetlerden birisi olan salopetler, dönem dönem moda olup hemen her kadın tarafından kullanılıyor. Hamile kadınlarda da ayrı bir güzel duran salopetlerin genellikle kot kumaşından üretilen modellerine rastlanıyor. Mevsimine göre şort tipi olanlardan, pantolon tipi olan modellere kadar çok farklı tarzda salopet seçeneklerini bulmak mümkün.     Hamilelikte Ne Giyeceğim Derdine Pratik Çözümler  

Göğüs Altından Büzgülü Elbiseler

Göğüs altından büzgülü uzun ya da kısa elbiseler, gömlekler ve bluzlar özellikle çalışan anne adaylarının imdadına yetişiyor. Bu elbiseler ofiste ortamında şıklık sağlarken aynı zamanda günlük hayatta da anne adayların rahatlıkla kullanabilmelerine olanak sağlıyor. Çalışan anne adaylarının hamilelikte nasıl giyinmeli sorusun en iyi cevap olan bu elbiselerin her çeşidi mevcuttur. Kot kumaşından pamuklu kumaşa, penyeden polyestere kadar birçok kumaş çeşidine göre yapılan göğüs altı büzgülü elbiseler, farklı desenleri ile anne adaylarının beğenisine sunuluyor.   Hamilelikte Ne Giyeceğim Derdine Pratik Çözümler  

Üzeri Esprili T-Shirtler

Hamile modasının son yıllarda gelişmesi hamile kıyafet tasarımlarına farklı bir boyut kazandırdı.  Anne adayının hamile olduğuna işaret eden esprili t-shirtlerde, bebeğin yakında geleceğini müjdeleyen ve karın bölgesine dikkat çeken birbirinden farklı pek çok mesajlar yer alıyor.   

Hamilelikte Ne Giyeceğim Derdine Pratik Çözümler    

Pratik Pançolar

Günlük hayatta kullanılan bazı kıyafetlerin bel bölgesindeki bolluk onları hamilelik döneminde de rahatlıkla kullanılmasına olanak sağlar. Panço da bu kıyafetlerden birisidir. Söz konusu kıyafetler arasında hırkalar, kabanlar ve şallarda aynı işlevi görürken hamilelik döneminde en çok tercih edilen pançonun kullanımı hem pratiktir hem de anne adayını şık göstermektedir.

   Hamilelikte Ne Giyeceğim Derdine Pratik Çözümler   

Bakmanızda Fayda Var: Alışverişe Çıkmadan Önce Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir  

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Vacibe Yapılması gerekli olan.
Erkek Bebek İsimleri
Ubeydullah bk. Übeydullah