• gebe.com
  • /
  • Hamileliği Daha Konforlu Geçirmek İçin 6 Kıyafet Önerisi

Hamileliği Daha Konforlu Geçirmek İçin 6 Kıyafet Önerisi

Hamileliği Daha Konforlu Geçirmek İçin 6 Kıyafet Önerisi

Gebelikte tercih edeceğiniz kıyafetler, süreci ne kadar rahat geçireceğinizle doğrudan alakalıdır. Bu nedenle kendinize hamile kıyafeti seçerken bazı unsurlara dikkat etmelisiniz. Bununla birlikte hamileliğinizin 4.ayından sonra kıyafet almanız gerektiğini de unutmayın. Çünkü bebek, bu aylardan sonra büyümeye ve gelişmeye başlar.


1)Kıyafet Tercihinizi Bol Olanlardan Yana Kullanın

    gebeler için giyim önerisi     Gebelik sürecinde, bebeğin büyümesiyle beraber kilonuzda biraz artış olacaktır. Bu nedenle aldığınız kıyafet dar olursa, hem bebeğiniz hem de siz rahat edemeyeceksiniz. Sizi sıkmayan bol kıyafetler tercih ederek daha rahat bir gebelik geçirebilirsiniz.

2)Kemer Kullanmamaya Özen Gösterin

    hamileler için giyim önerisi   Giydiğiniz pantolonlarda kemer kullanmamaya çalışın. Kemer belinizi ve göbeğinizi daha fazla sıkıştırır ve sizin gün içinde rahat hareket etmenizi engeller.  

3)Ayakkabılarınızı yarım beden büyük alın

  hamileler için kıyafet önerisi     Hamilelik sürecinde en çok ödem oluşan organ ayaklardır. Bu nedenle ayaklarda yarım beden kadar büyüme söz konusu olabilir. Telaşa kapılmayın, doğumdan sonra eski haline dönecektir. Yalnız, doğuma kadar sizi idare edecek, ayak numaranızdan yarım beden büyük bir ayakkabı satın almanız daha rahat etmenizi sağlayacaktır.    

4)Pamuklu kumaşlar tercih edin

  hamileler için giyim     İçinde naylon bulunan kumaş sağlık için her zaman zararlıdır. Bu malzemeden üretilen kumaşlar asla tercih edilmemelidir. Bunun yerine pamuklu kumaşları tercih etmelisiniz. Terlemenizi önler ve cildinizin hava almasını sağlar.  

5)Topuklu ayakkabılardan uzak durun

  gebeler nasıl giyinmeli   Topuklu ayakkabının zararları bilinen bir gerçek. Çoğu uzman normal zamanlarda bile önermezken hamilelikte giyilmesi kesinlikle sakıncalıdır. Anne adayı için üst bacak krampları, sırt ağrıları, dengesizlik ve en tehlikesi de düşme riski oluşturur.    

6)Büyük beden sütyen alın

hamilelikte kıyafet seçimi   Hamilelik sürecinde, göğüslerinizin büyüyeceğini göz önünde bulundurarak birkaç adet büyük beden sütyen satın almalısınız. Alacağınız sütyenlerin balensiz olması sizin daha fazla rahat etmenizi sağlar. Ayrıca sütyen kollarının kalın olması, göğüslerinizde sarkma olasılığınızı da minimuma indirir.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Saadet Mutluluk, bahtiyarlık.
Erkek Bebek İsimleri
Maarif Bilgi, kültür.