Hamilelikte Gözlere Dikkat!

Hamilelikte Gözlere Dikkat!
13 Nisan 2017

Gebelik döneminde artan göz rahatsızlıkları ciddi sorunları işaret ediyor olabilir. Eğer hamileliğinizde gözünüzle alakalı bir şikayetiniz varsa mutlaka bir uzmana danışmalısınız.

Hamilelikte göz rahatsızlıkları sıklıkla karşılaşılan bir problem. Hamilelik sürecinde yaşanan rahatsızlıklara ek olarak uzmanlardan bir açıklama daha geldi. Açıklamaya göre hamilelikte anne adaylarının göz sağlığının bozulma oranı yüksek. Gebelik sürecinde mutlaka göz muayenesi ve retina taraması yaptırmaları öneriliyor. Aksi takdirde gözlerinizin ciddi zararlar görebileceğini de açıklamalarına ekliyor.     Hamilelikte Gözlere Dikkat!     Anne adaylarının hamileyken en çok şikayet ettiği konulardan biri göz kuruluğudur. Bunun nedenleri arasında androjen hormonunun düşüklüğü gösterilebilir. Göz hastalıkları uzmanları, buna çözüm olarak suni göz yaşı damlaları kullanılmasını öneriyor. Aynı zamanda kontakt lenslerde kuruluğa yol açacağından, gebelik döneminde kullanılması sakıncalı bulunuluyor. Bu şikayetin dışında anne adayları bir de bulanık görme problemleriyle sık sık karşılaşabiliyor. Bunun temel nedeni ise; hamilelik döneminde vücudun su tutmasına bağlı olarak korneanın çapının ve kalınlığının değişmesi olarak gösteriliyor. Söz konusu bu durum olduğunda ise kontakt lens kullanımında uyumsuzluk ya da gözlük numaralarında değişim yaşanmasına neden olur. Bunlar çok ciddi göz rahatsızlıkları belirtisidir.    

Hamilelikte Göz Rahatsızlıkları İçin Uzmanların Önerisi

Uzmanlar, hamile olduğunuzu öğrendiğiniz anda göz muayenesi olmanızı tavsiye ediyor. Özellikle şeker ve tansiyon hastası olan anne adayları mutlaka göz muayenesi ve retina taraması yaptırmalı. Bu sayede pek çok hastalığın erken teşhisi sağlanabiliyor ve böylelikle olası tehlikelerin önüne geçilebiliyor. Sadece göz hastalığı değil, göz muayenesi ile daha bir çok hastalığın teşhisi sağlanabiliyor.   Gebelikte Gözlük Değişimi Yapmayın!... Detaylı bilgi için tıklayın...

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Tabende Parlayan, ışık veren.
Erkek Bebek İsimleri
Ubeydullah bk. Übeydullah