En Çok Tercih Edilen 10 Islak Mendil Markası!

En Çok Tercih Edilen 10 Islak Mendil Markası!
15 Haziran 2020

Annelerin en çok tercih ettiği ıslak mendil markalarını araştırdık!

En iyi ıslak mendil hangisi sorusu, ebeveyn olan herkesin cevabını aradığı bir konuyu oluşturuyor. Çünkü bebek sahibi olunduğunda, en çok haşır neşir olunan ürünlerden biri de ıslak mendiller oluyor. Islak mendilin, bebeğin cildine temas eden bir ürün olması, elbette taze anne babalara en iyi ıslak mendil markası hangisi sorusunu sorduruyor. Hele ki yenidoğan döneminde, bebeğin cildine temas eden ürünleri alırken daha da hassas davranmak gerekiyor. Biz de buradan yola çıkarak hazırladığımız yazıda, hem doğal olan ıslak mendilleri hem de annelerin piyasada en çok tercih ettiği markaları sıraladık. Yazımızı okuduktan sonra, bebeğiniz için en iyi ıslak mendil markasına karar vereceğinize eminiz.

En İyi Islak Mendil Markası Hangisi?

1) Water Wipes Islak Mendil

En Çok Tercih Edilen 10 Islak Mendil Markası!

Water Wipes ıslak mendil, %99,9 saf su içeriği ile bu listenin en tepesinde olmayı hak ediyor. Geriye kalan %0,1’lik içeriği ise greyfurt çekirdeği özütü oluşturuyor. Amerika Ulusal Egzama Derneği tarafından ödüllendirilen ürün, Allergy UK tarafından da onaylanan tek ıslak mendil markası. Kullanan annelerin hemen hemen hepsinin memnun kaldığı Water Wipes markasının tek olumsuz yanı, fiyatının diğerlerine göre biraz pahalı olması... Fakat içeriğine bakınca, hak ettiği söylenebilir.

2) Deep Fresh Probiyotikli Bebek Islak Mendili

En Çok Tercih Edilen 10 Islak Mendil Markası!

Bebekler için en iyi ıslak mendiller arasında gösterilen bir diğer ürün de Deep Fresh markasına ait. İsminden de anlaşılacağı gibi doğal probiyotiklerden elde edilen peptitler sayesinde cildi koruyan ve nemlendiren ürün, formülasyonunda %99 saf su içeriyor. Alkol, paraben, parfüm, alerjen, boya veya parfüm gibi kimyasallar barındırmıyor, doğada %100 geri dönüşebiliyor.

3) Sleepy Doğal, Organik, Pamuklu Temizlik Havlusu

En Çok Tercih Edilen 10 Islak Mendil Markası!

Sleepy markasının yeni temizlik havlusu, antiseptik ve antibakteriyel özelliklere sahip olan sirke ve mikrop öldürücü özelliği ile bilinen kekik yağı içeriyor. Ayrıca ürün, limon yağı ve antifungal özelliği olan okaliptüs yağı barındırıyor. Hipoalerjik oluşu, özellikle alerjiye meyilli bebekler için avantaj sağlıyor.

4) Uni Baby Islak Mendil

En Çok Tercih Edilen 10 Islak Mendil Markası!

Annelerin en çok kullandığı ıslak mendillerden biri olan Uni Baby, Eczacıbaşı firmasına ait yerli bir marka. Üründe alkol, paraben, parfüm, boya, SLS ve SLES gibi kimyasal maddeler bulunmuyor.

5) Mustela Islak Mendil

En Çok Tercih Edilen 10 Islak Mendil Markası!

Bebek bakımı denildiği zaman akla ilk gelen markalardan biri olan Mustela, ıslak mendilleriyle de adından söz ettiriyor. Özellikle kırmızı kapaklı ürünü, hassas ciltli bebekler için güvenle kullanılabiliyor. Ürünün içeriği %99 doğal kökenli maddelerden oluşuyor, barındırdığı sodyum benzoat maddesi ise markanın iddiasına göre bitkisel kökenli bileşenlerden meydana geliyor.

6) Prima Aqua Pure

En Çok Tercih Edilen 10 Islak Mendil Markası!

Bebek bezinde uzun süredir liderliğini koruyan Prima, ıslak mendilleriyle de annelerin ilgisini çekiyor. %99 saf su içeren Aqua Pure, alkol ve parfüm içermiyor. Geriye kalan %1’lik kısımda ise bebeklerin pH değeri ile uyumlu, nazik temizleyiciler olduğu iddia ediliyor. Dermatolojik olarak test edilen ürün, yenidoğan döneminden itibaren kullanılabiliyor.

7) Dalin Yenidoğan Islak Havlu

En Çok Tercih Edilen 10 Islak Mendil Markası!

Kokusuyla neredeyse herkesi mest eden Dalin'in, o bilinen parfümünü yenidoğan havlusunda kullanmaması alerjik bebekler için bir avantaj sayılır. Ayrıca alkol, paraben, phenoxyethanol, SLS, SLES, sentetik lif ve boya gibi kimyasal maddeler de barındırmıyor. Hipoalerjenik olan ürünün, en çok da yumuşak dokusu seviliyor. Fiyat olarak cazip olduğundan, pek çok aile bebekleri için tercih ediyor.

8) Molfix İzotonik Sulu Mendil

En Çok Tercih Edilen 10 Islak Mendil Markası!

İzotonik su, vücudun ihtiyacı olan iyon ve mineralleri bulunduran sıvıdır. Serum fizyolojik olarak da bilinen bu sıvı, bebeklerin burun ve kulak temizliğinde de kullanılıyor. Molfix,  izotonik suyu ürünlerinde kullanan markalardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca yenidoğanlar için ürettiği ıslak mendil, panthenol ve lanolin gibi yara iyileştirici maddeler de içeriyor.

9) Komili Hassas Ciltli Bebekler İçin Islak Havlu

En Çok Tercih Edilen 10 Islak Mendil Markası!

Komili, ürettiği %100 doğal zeytinyağlı krem içeren bebek bezinden sonra, aynı formülasyonu ıslak mendillerinde de kullanmaya başladı. Oldukça yumuşak bir dokuya sahip olan ürün, dermatolojik tüm testleri başarıyla geçti. Marka, yenidoğan döneminden itibaren tüm hassas ciltli bebeklerde kullanılabileceğini belirtiyor.

10) Promom Yenidoğan Islak Pamuk Mendil

En Çok Tercih Edilen 10 Islak Mendil Markası!

Henüz ülkemizde çok fazla bilinmeyen Promom markası, ıslak mendillerindeki temiz içeriği ile dikkat çekiyor. Doğal pamuk ve saf su bulunan üründe, alkol, parfüm, paraben, boya, SLS, SLES ve fitalat gibi kimyasallar bulunmuyor. Hiçbir alerjen madde kullanılmadığından, alerjik bebekler için rahatlıkla kullanılabilir.

Islak Mendil Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Günlük hayatımızda hemen hemen her gün kullandığımız ıslak mendiller, uzun zamandır bebeklerin alt temizliğinde de kullanılıyor. Fakat bebeklerin cildinin, biz yetişkinler kadar kimyasalları tolere edemeyeceğini bilmek gerekiyor. Yanlış bir ürün kullanımı, bebeğin pişik olması veya alerji geliştirmesi gibi önemli problemlere yol açabiliyor. Bu nedenle, bebeğimiz için kullandığımız her üründe olduğu gibi özellikle cildine temas eden ürünleri daha dikkatli seçmemiz gerekiyor. Islak mendil de cildine temas eden bir ürün olduğundan, satın alırken dikkat etmemiz gereken bir çok nokta bulunuyor. Örneğin; bebekler için üretilen ıslak mendillerin hiçbirinde paraben, SLS, SLES, boya, parfüm, sentetik lif veya methlyisothiazolinone gibi kimyasallar bulunmaması gerekiyor. Ayrıca ıslak mendilin dermatolojik testten geçmiş olması ve pH değerinin bebek cildiyle uyumlu olması, önemli bir noktayı oluşturuyor. Hatta, eğer mümkünse yenidoğan bebekler için ıslak mendil kullanılması önerilmiyor, su ve saf pamuk ile alt temizliği yapılması tavsiye ediliyor.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Ebru 1. Kaş. 2. Kâğıt süslemeciliğinde kullanılan, mottifli boyama yöntemi.
Erkek Bebek İsimleri
Dadak 1. Büyük kardeş, ağabey. 2. Bebek. 3. Bir yiyeceğin tadına bakmak için yenilen parçası, tadımlık. 4. Şeker, akide şekeri.