Bebeklerden Tam Not Alan 10 Emzik Markası!

Bebeklerden Tam Not Alan 10 Emzik Markası!
27 Ekim 2021

Bu yazımızda annelerin emzik seçerken dikkat etmeleri gereken detayları bulabilir, bebeğinizin tercihlerini göz önünde tutarak ona nasıl yardımcı olabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Faydaları olduğu kadar dikkat edilmesi gereken noktaları da olan kaliteli emzik modelleri, bebeklerin %90’ı tarafından doğumdan itibaren kullanılır. Anne sütünün az olduğu durumlarda kullanma sıklığı artan emzikler, bebeğin emme içgüdüsünü tatmin ederek güven duygusunu geliştirir. Bu yazımızda annelerin emzik seçerken dikkat etmeleri gereken detayları bulabilir, bebeğinizin tercihlerini göz önünde tutarak ona nasıl yardımcı olabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

En İyi Emzik Markası Hangisi?

Bebeğine emzik verecek olan anneler en iyi emzik markası hakkında araştırmalar yaparlar. Biz de buradan yola çıkarak hazırladığımız yazıda, en iyi emzik modelleri hangileri, tek tek araştırdık... İlgilendiğiniz ürüne ait güncel fiyat bilgisini online satış yapan kanallar üzerinden öğrenebilirsiniz.

1. Philips Avent

Bebeklerden Tam Not Alan 10 Emzik Markası!

Ortodontik özellikleri ve dayanıklılığıyla dikkat çeken Philips Avent ürünleri, doğal damak gelişimini destekler. BPA içermeyen Philips ürünleri bebeklerin farklı ihtiyaçlarına uygun olarak çeşitlendirilmiştir.

Philips Avent Soothie Emzik: 3-18 ay arasında kullanılır. Ebeveyn parmağının içine yerleşeceği boşluk sayesinde emme sürecince anne bebek bağı desteklenir. Kolay temizlenen ürünler 2’li paketler halinde satılır.

Philips Avent Ultra Soft Emzik: 0-6 ve 6-18 aylar için iki farklı boya sahiptir. Bebeğin yanağındaki baskıyı azaltan formül, bebeği sakinleştirir. Kendi taşıma kabı olan ürün mikrodalgada sterilize edilebilir.

Philips Avent Ultra Air Emzik: Kullanıcılar arasında yapılan anketlerde %98’e kadar kabul gören model, yumuşak ve pürüzlü emzik başına sahiptir. Saklama kabı sayesinde kolay taşınabilen ürün bulaşık makinesinde yıkanmaya uygundur.

2. Nuk Emzik 

Bebeklerden Tam Not Alan 10 Emzik Markası!

6-18 ve 18-36 aylar için özel olarak tasarlanan Nuk emzik modelleri doğal kauçuktan üretilmiştir. Bebeğin ağız gelimini destekleyen ortodontik kalıp, diş çarpıklığı veya çene bozukluğu gibi sorunlara yol açmaz. Renkleri ve desenleriyle ilgi çeken dış tasarım pek çok emziği kabul etmeyen bebeklerin tercihidir.

3. Bibs Emzik

Bebeklerden Tam Not Alan 10 Emzik Markası!

0-6 ve 6-18 aylar için özel olarak hazırlanan Bibs modelleri, zamansız bir tasarıma sahiptir. Hafif eğimli yapısı cildi tahriş etmez. Anne memesini taklit eden formu ultra hafif ve sağlam yapısıyla dikkat çeker. EN 1400 standartlarına uygun olarak üretilen modeller BPA, PVC ve phthalates içermez. Emzik başını kullanmadan önce 5 dakika kaynar suda bekletmek temizlik için yeterlidir.

4. Chicco Emzik

Bebeklerden Tam Not Alan 10 Emzik Markası!

İtalya’da üretilen Chicco emzik modelleri BPA içermez. Bebeklerin %90’ı Chicco emzikleri keyifle emer.

Chicco Kauçuk Emzik: 0-6, 6-12 ve 12+ boyları mevcuttur. Ekstra yumuşak olan yapısı bebeği uyurken rahatsız etmez. Hava delikleri salya birikimini önlerken gün boyu ve gece kullanımı için uygundur.

Chicco Compakt Silikon Emzik: 0+, 4+ ve 12+ boylar hem kauçuk hem de silikon olarak üretilir. Pürüzsüz ve yuvarlak hatlara sahip olan tasarım, 2’li paketler halinde satılır.

Chicco Comfort Silikon Emzik: 0+, 4+, 12+, 1-16 ay ve 16-36 aya özel olarak üretilen boylar ekstra ergonomiktir. Bebeğin cildini tahriş etmeyen geniş taban, kullanım kolaylığı sağlar. Emziğin oyuk ve açılı şekli dilin baskısını eşit şekilde dağıtarak damak yapısının gelişimini destekler.

5. Mam EmzikBebeklerden Tam Not Alan 10 Emzik Markası!

Amerika’dan ithal gelen marka, emzik önerileri arasında meme başı ve emzik askısıyla dikkat çeker. Çene ve diş gelişimi için simetrik baş, anne memesine benzer tasarıma sahiptir. BPA ve BPS gibi kimyasallar içermeyen emzik, askısıyla birlikte satılır. Temizlik için mikrodalga kullanımına uygundur.

6. Wee Baby Emzik

Bebeklerden Tam Not Alan 10 Emzik Markası!

Damla uçlu ve desenli damaklı emzik ülkemizde üretilmektedir. 0-6, 6-18 ve 16+ aylık boylar damak yapısını ve gelişimini destekleyen ortodontik kalıba sahiptir. Sterilize edilebilen ürün fiyat/performans açısından karşılaştırıldığında üst seviyededir.

7. Dr. Browns Emzik

Bebeklerden Tam Not Alan 10 Emzik Markası!

12+ aydan itibaren kullanılabilen model, patentli “Suction free” yani kolay emiş özelliğine sahiptir. Dilin rahat hareket etmesini kolaylaştıran iç bükey kısım, ağızda kolay hareket sağlar. Yumuşak ve kaliteli ürünler bebekler tarafından kolay benimsenir.

8. Suavinex Emzik

Bebeklerden Tam Not Alan 10 Emzik Markası!

İspanya’da üretilen Suavinex markası, pediatrik diş hekimleri tarafından onaylıdır. 18+ aydan itibaren kullanılan modeller, doğal kauçuktan üretilmiştir. Tat ve koku içermeyen emzik, damaktan dişe ve çene gelişimine kadar ağız sağlığını korur. 2’li paketler halinde satılan emzik BPA içermez.

9. Oioi Emzik

Bebeklerden Tam Not Alan 10 Emzik Markası!

0-18 ay bebeklerin kullanımına uygundur. Anne memesine benzerliği sayesinde bebek emziğe alışsa bile memeyi reddetmez. Doğumdan itibaren kullanılabilir. Emzik gövdesi diş ve damak kaşıyıcı olarak tasarlanmıştır. Tek parça halinde tasarlanan model, birleşme noktalarında bakteri üretimi olan emziklerden hemen ayrılır. Tıbbi kullanıma uygun silikondan üretilen Oioi emzikleri BPA, PVC ve fatalat içermez. Avrupa Birliği Güvenlik Standartları uyumu uluslararası bağımsız test kuruluşları tarafından kontrol edilen marka, fiyat/performans değerlendirilmesinde de başarılı bulunmuştur. 

10. Bebedor Emzik

Bebeklerden Tam Not Alan 10 Emzik Markası!

Piyasanın iddialı markaları arasında yer alan Bebedor emzikleri, saf medikal silikondan üretilmiştir. Standart boyu yenidoğan için uygundur. Kullanılmadığı zaman kapağı kapatılabilir ve bu özellik hijyen sağlar. BPA içermez.

Emzik Nasıl Temizlenir?

Emzik temizliği en az doğru emzik seçimi kadar önemlidir. Bebek sağlığı göz önünde tutulduğunda ilk kullanım öncesinde emzik ucunun mutlaka kaynamış suda en az 5 dakika bekletilmesi tavsiye edilir. İlk 6 aylık dönemde emzik her gün dezenfekte edilmelidir. Sıcak ve sabunlu suda yıkanan ve çok iyi durulanan emzikler sterilizatör yardımıyla üst seviyede temizlenebilir.

Genç anneler yenidoğan emzik tavsiye, fiyat performans dengesi, zengin ürün yelpazesi, renk ve desenlere bakarak bebekleri için en doğru ürünü seçebilirler. Farklı markaların ürünlerinde öne çıkan özellikler arasında; hava delikleri, hafiflik, emzik ucu tasarımı, ekstra yumuşaklık, güvenlik, fiyat, kapak veya askı tasarımı sayılabilir.


Bebekler İçin Gaz Yapmayan En İyi 10 Antikolik Biberon!

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Ubeyde bk. Übeyde
Erkek Bebek İsimleri
Oba 1. Çadırlarda yaşayan göçebe ailelerin meydana getirdiği topluluk. 2. Genellikle bölmeli göçebe çadırı.