Bebek Gibi Bir Uyku İçin En İyi 9 Bebek Yatağı!

Bebek Gibi Bir Uyku İçin En İyi 9 Bebek Yatağı!
08 Temmuz 2020

Bebekler için en doğal ve sağlıklı yatak modellerini sizler için araştırdık.

En iyi bebek yatağı hangisi sorusu, bebek bekleyen çoğu anne baba adayının merak ettiği konulardan birini oluşturuyor. Çünkü bebek yatağı, doğumdan önce alınması gereken ihtiyaçlar arasında bulunuyor. Ancak piyasada binlerce bebek yatağı markası ve yüzlerce yatak çeşiti olduğundan, hangisinin alınması gerektiği konusunda ebeveynler ikileme düşebiliyor. Üstelik yatağın, kaliteli bir uykunun en önemli basamağı olduğu düşünüldüğünde, hata yapma riskini en aza indirgemek ve en doğru seçimi yapmak gerekiyor. 


Biz de buradan yola çıkarak hazırladığımız yazıda, kullanıcı yorumları ve ürün özelliklerine göre en iyi bebek yatağı markalarını derledik.

En İyi Bebek Yatağı Hangisi?

1. Yataş Bedding Milky Comfy DHT

Bebek Gibi Bir Uyku İçin En İyi 9 Bebek Yatağı!

Yatak denilince akla ilk gelen markalardan biri olan Yataş, bebek yataklarıyla da piyasada liderliğini koruyor. Özellikle Milky Comfy DHT, sahip olduğu özellikleriyle çoğu ebeveynin beğenisi kazanmış durumda. Ürün, hem yay sistemi hem de süt liflerinden yapılmış doğal Milky kumaşı sayesinde bebeklere konforlu bir uyku vadediyor. Tamamen hava alan kumaşlardan üretilen yatağın kılıfı istenildiği zaman çıkartılıp yıkanabiliyor. Böylece çocuklara hijyenik bir uyuma ortamı sağlanıyor. Yatağın en güzel özelliği ise çift taraflı kullanılabiliyor olması. Ön yüzü 0 – 2 yaş bebeklere özel daha sert üretilmişken, arka tarafı 3 – 6 yaş çocuklar için daha yumuşak bir yapıya sahip.

2. İşbir Coco Dream Baby

Bebek Gibi Bir Uyku İçin En İyi 9 Bebek Yatağı!

İşbir Coco Dream Baby, organik ve doğal malzemeleri ile dikkat çekiyor. Yatağın içeriğinde, 10 cm kalınlığında hindistan cevizi kabuğu lifleri bulunuyor. Yatak tümüyle organik pamuk kumaştan üretiliyor. Hava alan yapısı ve yumuşak dokusu sayesinde bebeğe konforlu bir uyku sunuyor. Kılıfı da yıkanabilir özellikte olduğundan, oldukça hijyenik bir ortam sağlıyor.

3. Bambi LunaBebek Gibi Bir Uyku İçin En İyi 9 Bebek Yatağı!


Annelerin bebek yatağı tavsiyeleri arasında kendisine yer etmiş bir diğer model de Bambi’nin Luna ürünüdür. Yatak, air kumaşı sayesinde hava geçiren özel bir yapıya sahip. Bu sayede her harekette hava sirkülasyonu sağlayarak hijyenik bir uyuma ortamı sunuyor. Yüzeyinde bulunan mikro kapsüllerin içindeki probiyotikler ise hastalıklara neden olan mikroorganizmalar ile savaşıyor ve mantar, küf gibi oluşumları önlüyor. Aynı zamanda alerjik reaksiyonlara ve astıma yol açabilen alerjenlerin yoğunlaşmasına engel oluyor. Kuş tüyü kullanılarak üretilen ürünün kumaşı da çıkartılıp yıkanabiliyor.

4. İdaş Goody

Bebek Gibi Bir Uyku İçin En İyi 9 Bebek Yatağı!

En iyi bebek yatakları arasında bulunan İdaş Goody, çift taraflı kullanımı ile ebeveynlere avantaj sağlıyor. Çünkü çift taraflı yatakların kullanım ömrü daha uzun oluyor. Pamuklu kumaşı sayesinde temiz ve konforlu bir uyku sunan İdaş Goody,  sıvı geçirmez özelliği ile öne çıkıyor. HYP konfor katmanı ile nem ve ısı transferini gerçekleştiren ürün, yıkanabilir pedi sayesinde bebeklere hijyenik bir uyku ortamı vadediyor.

5. Maxi Cossi Organic Cotton Ortopedik Yaylı Yatak

Bebek Gibi Bir Uyku İçin En İyi 9 Bebek Yatağı!

Kuştüyü süngeri ile konforlu bir uyku sunan Maxi Cossi, çift taraflı olarak kullanılabiliyor. Bu da yatağın kullanım süresinin daha fazla olduğu anlamına geliyor. Tamamen pamuklu kumaştan üretilen yatak, hava geçirgenliği sayesinde terlemeyi önlemeye yardımcı oluyor. Ürünün yüzeyinde kullanılan örme kumaş ise vücut ısısını dengeliyor ve termal regülasyon sağlıyor.

6. Wellmatt Coco Baby

Bebek Gibi Bir Uyku İçin En İyi 9 Bebek Yatağı!

Wellwatt Coco Baby yatak, isminden de anlaşılacağı gibi hindistan cevizi lifleri barındırıyor. Marka, bu lifler sayesinde yatağın kışın sıcak, yazın ise serin tuttuğunu belirtiyor. %100 doğal pamuk iplikleriyle hazırlanan kılıfı hava sirkülasyonu sağlamaya yardımcı oluyor. Bu da yatakta bakteri oluşumunu önleyerek hijyenik bir uyuma ortamı sunuyor. Ürün çift taraflı olarak kullanılabiliyor. Böylece yatağın kullanım süresi çok daha fazla oluyor.

7. Yatsan Jou Jou Bebek Yatağı

Bebek Gibi Bir Uyku İçin En İyi 9 Bebek Yatağı!

Yatsan Jou Jou Bebek Yatağı, çift taraflı kullanım avantajıyla dikkat çekiyor. Yazın pamuk yüzü, kışın ise yün olan tarafı kullanılıyor. Pamuk yüzeyi nemi ve vücut ısısını dengeleyip terlemeyi önlerken, yün olan tarafı vücut ısısının korunmasına destek oluyor. Orta sertlikte olan yatağın 5 yıl garantisi bulunuyor.

8. Hibboux Cloud Baby

Bebek Gibi Bir Uyku İçin En İyi 9 Bebek Yatağı!

Dış yüzeyi süt liflerinden elde edilen Milky kumaşla kaplı olan yatak, bu özelliği ile bakterilerin çoğalmasını önlüyor ve hijyenik bir ortam sunuyor. Purotex teknolojisi sayesinde yatağın temizliği doğal probiyotiklerle sağlanıyor. Sıvı geçirmeyen ürünün dış yüzeyi istenildiği zaman çıkartılıp yıkanabiliyor. Yatak çift taraflı kullanılabiliyor; bir tarafı 0 – 2 yaş bebekler için daha sıkı bir yüzeye sahipken, diğer tarafı 3 – 6 yaş çocuklara uygun olarak üretiliyor.

9. Kanz Perla Lateks Kapitoneli Yatak

Bebek Gibi Bir Uyku İçin En İyi 9 Bebek Yatağı!

En iyi bebek yatakları arasında kendisine yer edinen Kanz Perla, fiyat olarak da diğer markalara göre daha makul bir ücrete alınabiliyor. Fiyat avantajının yanı sıra, yüksek nem çekme özelliğine sahip olan visconlu örme kumaşı sayesinde kuru ve rahat bir uyku sunuyor. Doğal bambu lifleri bulunan üründe hiçbir kanserojen madde kullanılmaması da ürünün bir diğer avantajı.

Bebek Yatağı Nasıl Olmalı?

Bebeklerin hem sağlıklı gelişimi hem de huzurlu olabilmesi için dikkat edilmesi gereken iki temel konu var; beslenme ve uyku… Kaliteli bir uyku, bebeğin hem sağlıklı bir şekilde büyümesinin hem de gün içinde sakin bir yapıda olmasının altın anahtarıdır. Kaliteli bir uyku da yatak seçimi ile doğrudan ilgilidir. Peki, bebek yatağı nasıl olmalı? İlk 6 ay hem ani bebek ölümü sendromunu önlemek hem de bebeğin nefes alışını zorlaştırmamak adına yumuşak yataklar tercih edilmemelidir. 6. aydan sonra ise omurga gelişimini destekleyecek, nispeten daha yumuşak yataklar tercih edilebilir. İlk aylar bebeğin baş kısmının 3 – 4 cm yukarıda olması bebeğin kusma riskine karşı alınabilecek bir önlemdir. Bu şekilde üretilen hazır yatakları satın alabileceğiniz gibi, yatağın alt kısmına birkaç cm yükseklik sağlayabilecek pike vb. eşyalar yerleştirebilirsiniz.  Yatağın kumaşı ise kesinlikle sentetik olmamalı, doğal pamuk gibi materyallerden üretilmiş olmalıdır. Alerjik bir bebeğiniz varsa, antibakteriyel ve antialerjik yataklar seçmeniz daha sağlıklı olacaktır.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Macide Şan ve şeref sahibi kimse.
Erkek Bebek İsimleri
Gaffar 1. Çok bağışlayıcı, bağışlayan. 2. Allah’ın sıfatlarındandır.