Doğal İçeriğe Sahip 10 Bebek Yağı Markası!

Doğal İçeriğe Sahip 10 Bebek Yağı Markası!
26 Haziran 2020

Doğal içeriğe sahip 10 bebek yağı markasını sizler için araştırdık.

Uzmanlar, başta kolik problemi yaşayan bebekler olmak üzere her bebeğe belli periyotlarda masaj yapılması gerektiğini belirtiyor. Çünkü masaj; kan dolaşımının hızlanmasından besinlerin daha kolay sindirilmesine, gaz sancılarının hafiflemesinden bebeğin sakinleşmesine ve annesi ile bağ kurmasına kadar birçok fayda sağlıyor. 


Bu noktada ise ebeveynlerin aklına ‘En iyi bebek yağı hangisi?’ sorusu geliyor. Zira bebek yağı, bebeğin cildine direkt temas eden bir ürün olduğundan, içeriğinin doğal olması önemli bir konuyu oluşturuyor. Biz de buradan yola çıkarak hazırladığımız yazıda, organik bebek yağı markalarını derledik. İşte, en iyi 10 bebek yağı markası…

En İyi Bebek Yağı Hangisi?

1) Burt’s Bees

Doğal İçeriğe Sahip 10 Bebek Yağı Markası!

Çoğu ürünü %100 doğal içeriğe sahip olan Burt’s Bees markası, bebek yağında da olabildiğince doğal hammaddeler kullanmış. Ürünün içeriğinde; kayısı yağı, üzüm çekirdeği yağı, buğday yağı ve biberiye özü bulunuyor. Banyodan sonra masaj için kullanılabildiği gibi banyo suyuna da eklenebiliyor. Ürün paraben, ftalat ve petrokimyasal içermiyor, cildin derinlemesine nemlenmesini sağlıyor ve kuruluktan dolayı oluşan pul pul dökülmelere iyi geliyor.

2) Bübchen Bebek Yağı

Doğal İçeriğe Sahip 10 Bebek Yağı Markası!

Bir Alman markası olan Bübchen, bebekler için ürettiği bakım ürünlerinin doğal olması sebebiyle anneler tarafından fazlasıyla seviliyor. Ürünün içeriği; jojoba yağı, badem yağı, ayçiçek yağı ve E vitamininden oluşuyor. Marka, ürünün hem masaj yaparken hem de bez değişimi sırasında alt temizliği için kullanılabileceğini belirtiyor. En önemli özelliği ise çoğu bebek yağında bulunan parafin maddesini içermiyor oluşu. Çünkü parafin maddesinin gözenekleri tıkadığı ve cildin hava almasını engellediği biliniyor.

3) Ecowell Bebek Yağı

Doğal İçeriğe Sahip 10 Bebek Yağı Markası!

En iyi bebek yağları arasında gösterilen bir diğer ürün de Ecowell markasına ait… Ürün organik susam yağı ve vişne yağı barındırıyor. İçeriğindeki A, D, E, ve K vitaminleri sayesinde güçlü bir antioksidan etki oluşturuyor. Bübchen gibi Ecowell bebek yağı da bez bölgesine birkaç damla uygulanarak pişiği önlemeye yardımcı oluyor. SLS, SLES, paraben, gibi kimyasallar ve gözenekleri tıkayacak herhangi bir madde içermiyor.

4) Mustela Bebek Yağı

Doğal İçeriğe Sahip 10 Bebek Yağı Markası!

Yenidoğan döneminden itibaren kullanılabilen Mustela bebek yağı, %99 doğal içeriği ile dikkat çekiyor. Başta avokado yağı olmak üzere nar çekirdeği yağı ve ayçiçek yağı gibi cilde iyi gelen, nemlendiren ve yatıştıran yağlar barındırıyor. Formülünün geriye kalan %1’lik kısımda ise koku gibi kısmen zararsız olabilecek maddeler bulunuyor. Sağlık uzmanlarıyla birlikte geliştirilen ürünün hipoalerjik oluşu, alerjik bebekler için oldukça avantaj sağlıyor.

5) Badger Organik Bebek Yağı

Doğal İçeriğe Sahip 10 Bebek Yağı Markası!

Doğallığı nedeniyle ebeveynlerin en sevdiği markalardan biri olan Badger, bebek yağında da yalnızca organik yağlar içeriyor. %100 USDA Organik Sertifikalı olan üründe zeytinyağı, jojoba yağı, aynısafa ve papatya bulunuyor. Aynısafa ve papatya içeriği cildi rahatlatırken, zeytinyağı ve jojoba yağı cildi derinlemesine nemlendiriyor. Alt temizliğinde pişiği önlemek amacıyla bez bölgesine de uygulanabilen ürün, tek bir kimyasal madde barındırmıyor.

6) Incia Doğal Bebek Yağı

Doğal İçeriğe Sahip 10 Bebek Yağı Markası!

Bebeklerin doğal cilt florasıyla uyumlu olan Incia bebek yağı, hem banyo suyuna eklenebiliyor hem de banyo sonrasında masaj için kullanılabiliyor. Cildi derinlemesine nemlendiren ürün E vitamini, jojoba yağı, tatlı badem yağı, kayısı çekirdeği yağı, aynısefa yağı, susam yağı ve zeytinyağı içeriyor. Yapay koku, boyu, silikon, paraben ve gözenekleri tıkayan parafin içermiyor.

7) Bioderma Bebek Yağı

Doğal İçeriğe Sahip 10 Bebek Yağı Markası!

Dermokozmetik ürünleriyle bilinen Biorderma markası, bebek yağı ile annelerin beğenisi kazanmış durumda... Ürün, içerdiği kayısı çekirdeği yağı ve ayçiçeği tohumu yağı sayesinde cildi derinlemesine nemlendiriyor ve yatıştırmaya yardımcı oluyor. Banyodaki kireçli suyun cildi kurutma etkisini kırmak amacıyla banyo suyuna birkaç damla eklenebiliyor. Kıyafetlerde kalıntı bırakmıyor olması da annelerin en sevdiği özelliklerinin başında geliyor.

8) Organicum Bebek Yağı

Doğal İçeriğe Sahip 10 Bebek Yağı Markası!

Organicum, ICEA Uluslararası Organik Sertifikası olan ilk Türk markasıdır. Ürünlerinin hiç birinde SLS, SLES, parafin, paraben, silikon ve boya bulunmuyor. Aynı şekilde bebek yağı da yalnızca 7 organik esansiyel yağın karışımından oluşuyor, sentetik hiçbir madde içermiyor. Marka, ürün formülünün konak ve pişiği de önlemeye yardımcı olduğunu belirtiyor.

9) Evomere Bebek Yağı

Doğal İçeriğe Sahip 10 Bebek Yağı Markası!

%100 doğal içeriği ile en hassas ciltli bebeklerde dahi güvenli bir şekilde kullanılabilen Evomere bebek yağı, kuru ciltli bebekler için duştan sonra masaj yaparak uygulanıyor.  Bununla birlikte, bebeğin bez bölgesinde bir parça pamuk yardımıyla temizlik için de kullanılabiliyor. Ürün formülüne baktığımızda; susam yağı, jojoba yağı, tatlı badem yağı ve ebegümeci özü gibi tamamen doğal maddeler bulunuyor.

10) Himalaya Bebek Yağı

Doğal İçeriğe Sahip 10 Bebek Yağı Markası!

2018’de yılın ürünü seçilen Himalaya bebek yağı, formülündeki zeytinyağı ile cildi besliyor, kış kirazı ve aloe vera ile cildin derinlemesine nemlenmesini sağlıyor. Tüm vücuda masaj yaparak uygulanan ürün, madeni yağ ve paraben içermiyor.

Bebek Masajının Faydaları

Masaj, anne ile bebek arasındaki duygusal bağın güçlendirilmesinin mükemmel bir yoludur. Bunun yanı sıra; bebeği yatıştırır, sindirimine destek olur, gaz sancılarını hafifletir, fiziksel gelişimini destekler, bağışıklık sistemini güçlendirir ve bebeğin cilt dokusunu iyileştirir. Yenidoğan döneminde 10 dakika ile başlayabilirsiniz, ilerleyen aylarda 20 dakika yeterli olacaktır.

Kelebek masajı nasıl yapılır?

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Iraz bk. Raziye
Erkek Bebek İsimleri
Lâçin 1. Yiğit adam. 2. Kartal. 3. Şahin. 4. Atmaca.