Piyasadaki 9 Bebek Şampuanını Sizler İçin İnceledik!

Piyasadaki 9 Bebek Şampuanını Sizler İçin İnceledik!
20 Aralık 2019

En iyi bebek şampuanı markası hangisi sorusu, taze anne babaların en çok araştırdığı konulardan biri. Biz de buradan çıkarak hazırladığımız yazıda, organik bebek şampuanı markaları ile piyasada en çok satılan ürünleri inceledik. İşte fiyatlarıyla birlikte bebek şampuanları ve içerikleri...

En iyi bebek şampuanı markası hangisi sorusu, taze anne babaların en çok araştırdığı konulardan biri. Çünkü söz konusu bebeklerin hassas cildi olduğunda, alacağınız bakım ürünlerinin içeriği büyük önem taşıyor.


Ancak raflarda onlarca bebek şampuanı varken, tercih edeceğiniz marka konusunda kararsızlıklar yaşıyor olabilirsiniz. Çünkü içinde kimyasal olmayan, organik bebek şampuanı bulmak günümüzde oldukça güçleşti. Biz de buradan yola çıkarak hazırladığımız makalede; piyasadaki en bilinen bebek şampuanlarının içeriklerini inceledik. İşte, okuduktan sonra en iyi bebek şampuanı ile ilgili bir fikir edinebileceğiniz yazımız…

En İyi Bebek Şampuanı Markaları ve Fiyatları 2020

Bebek şampuanı markalarını incelediğimizde;

1) Minoris Baby

Organik söylemiyle piyasaya hızlı bir giriş yapan Minoris Baby, yakın zamanda çıkarttığı saç ve vücut şampuanı ile pek çok annenin gönlünü kazandı. Organik sertifikası bulunmayan hiçbir maddeyi ürünlerinde kullanmayan marka, bebeklerin hassas cildi için tercih edilebilecek en iyi markalardan biri. İçeriğinde parfüm, sülfat ve sodyum benzoat gibi kimyasallar barındırmıyor. Bir diğer avantajı ise hem saç hem de vücut temizliğinde kullanılabiliyor olması.

Piyasadaki 9 Bebek Şampuanını Sizler İçin İnceledik!

2) Mustela Bebek Şampuanı

Annelerin en çok tercih ettiği bebek şampuanlarından biri olan Mustela, %90’ın üzerinde doğal içeriğe sahip. Kuru, hassas ve normal ciltler olmak üzere 3 farklı cilt tipi için özel serisi var. İçeriğinde SLS, SLES, alkol ve paraben barındırmıyor. Ancak fiyatı diğer markalara kıyasla biraz pahalı.

Piyasadaki 9 Bebek Şampuanını Sizler İçin İnceledik!

*Bebeğinizin şampuanını evde kendiniz yapın!

3) Burts Bees Bebek Şampuanı

Diğer markalara kıyasla biraz pahalı olan Burts Bees Bebek Şampuanı paraben, flatat ve petrokimyasal hiçbir madde barındırmıyor. İçeriğinde zararlı sayılabilecek yalnızca parfüm var ancak ona da hemen hemen çoğu bebek şampuanında rastlıyoruz. Hem saç hem de vücut temizliğinde kullanılabiliyor.

Piyasadaki 9 Bebek Şampuanını Sizler İçin İnceledik!

4) Siveno Bebek Şampuanı

%100 doğal içeriğe sahip olan Siveno Bebek Şampuanı, içeriğinde keklik üzümü, yeşil çay ekstresi, aynısefa çiçeği ve papatya özü bulunduruyor. Köpük formda olan Siveno, SLS, SLES, paraben, boya veya parfüm gibi hiçbir tahriş edici madde içermiyor. Doğal içeriğine rağmen fiyatı da oldukça makul.

Piyasadaki 9 Bebek Şampuanını Sizler İçin İnceledik!

5) Sebamed Bebek Şampuanı

Dermokozmetik ürünleriyle bilinen Sebamed, annelerin en sık tercih ettiği bebek şampuanı markalarından biri. Ph derecesinin ciltle uyumlu olması ve paraben içermemesi öne çıkan özelliklerinden. Ancak SLES, alkol ve parfüm gibi tahriş edici maddeler içerdiğini söylemeden geçemeyeceğiz.

Piyasadaki 9 Bebek Şampuanını Sizler İçin İnceledik!

*Daha kolay bir banyo için izleyebileceğiniz 10 adım!

6) Uni Baby Bebek Şampuanı

Yerli olması nedeniyle annelerin sempatisini kazanmış bir marka olan Uni Baby, hem köpük hem de sıvı formda şampuan üretiyor. Alkol, paraben ve boya gibi maddeler içermiyor.

Piyasadaki 9 Bebek Şampuanını Sizler İçin İnceledik!

7) Dalin Bebek Şampuanı

Piyasadaki en eski bebek şampuanı markalarından biri olan Dalin, kokusuyla pek çok kişinin gönlünde taht kurmuş yerli bir marka. Fiyatı diğer ürünlere kıyasla oldukça uygun olan Dalin, içeriğinde SLS bulundurmasa da ne yazık ki SLES içeriyor.

Piyasadaki 9 Bebek Şampuanını Sizler İçin İnceledik!

8) Chicco Bebek Şampuanı

Cilt pH değeri ile uyumlu olan Chicco, bebeklerin kafasını kurutmadan temizlediğini iddia ediyor. İçeriğinde paraben, boya, SLS ve SLES bulundurmuyor ancak etiketindeki BHT gözlerden kaçmıyor. Bitüllendirilmiş Hidroksi Tiluen olarak bildiğimiz BHT’in hiperaktiviteye neden olabileceği düşünülüyor.

Piyasadaki 9 Bebek Şampuanını Sizler İçin İnceledik!

*Bebeklerin kafa derisinde oluşan konak nasıl temizlenir?

9) Nivea Bebek Şampuanı

Cilt bakımı konusunda geniş bir ürün portföyü bulunan Nivea, ürün yelpazesine son olarak bebek şampuanı da ekledi. Yoğun nemlendirme özelliği olan Nivea Bebek Şampuanı, kuru ciltli bebekler için tercih edilebilir. Paraben, boya ve alkol bulundurmaması sevindirici ancak sülfatın bir çeşit türevi olan Sodium Myreth Sulfat içeriyor.

Piyasadaki 9 Bebek Şampuanını Sizler İçin İnceledik!

Bebek Şampuanı Fiyatları 2020

Minoris Baby (400 ml)
54.90 TL
Mustela Bebek Şampuanı (500 ml)
59.90 TL
Burt's Bees Bebek Şampuanı (235 ml)
125 TL
Siveno Organik Bebek Şampuanı (250 ml)
49.90 TL
Sebamed Bebek Şampuanı (500 ml)
59.90 TL
Uni Baby (500 ml)
13 TL
Dalin Klasik (1000 ml)
15 TL
Chicco Bebek Şampuanı (750 ml)
54 TL
Nivea Bebek Şampuanı (750 ml)
29 TL
Bebek Şampuanı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebeğinizin cildi, özellikle doğduktan sonraki ilk aylar çok hassas olacak. Bu da en ufak bir tahriş edici maddeye bile reaksiyon gösterebileceği anlamına geliyor. Bu nedenle tercih edeceğiniz bebek şampuanı dahil tüm bakım ürünlerinde en doğal olanı seçmeye özen gösterin. Ürünü satın almadan önce etiketini mutlaka okuyun ve yukarıda zararlı olarak belirttiğimiz SLS, SLES ve paraben gibi kimyasallar bulundurmamasına dikkat edin. Organik bebek şampuanları biraz pahalı olsa da eğer mümkünse tercihiniz bu ürünlerden yana olmalı.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Galibe Üstün gelen, yenen, önde gelen.
Erkek Bebek İsimleri
Yabalak 1. Yabancı. 2. Issız kır,ova. 3. Dışan, başka ülke, gurbet. 4. Ekin Tarlası.