Kreş Desteği Başvuruları Başladı! İşte Şartlar ve Başvuru Süreci ile İlgili Detaylar...

Kreş Desteği Başvuruları Başladı! İşte Şartlar ve Başvuru Süreci ile İlgili Detaylar...
17 Ekim 2019

Çalışan anneler için kreş desteği başvuru şartları nedir? Kreş desteği başvurusu nasıl yapılır? İşte, milyonlarca anneyi yakından ilgilendiren kreş desteği ile ilgili detaylar…

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, geçtiğimiz günlerde anneleri sevindirecek bir açıklama yapmıştı. ‘Kurumsal Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kadın İstihdamının Desteklenmesi’ adlı proje kapsamında, çalışan annelere 650 TL yardım yapılacağını belirten bakan, ön kayıtların başladığını duyurmuştu. Peki, çalışan anneler için kreş desteği başvuru şartları  nedir? Kreş desteği başvurusu nasıl yapılır? İşte, milyonlarca anneyi yakından ilgilendiren kreş desteği ile ilgili detaylar…

Çalışan Annelere Kreş Yardımı Başvuruları Başladı!

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından fonlanan ve SGK tarafından yürütülecek olan ‘Kurumsal Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kadın İstihdamının Desteklenmesi’ adlı proje için ön kayıtlar başladı. Geçtiğimiz günlerde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un müjdesini verdiği proje kapsamında, çalışan annelere 24 ay boyunca aylık 650 TL (100 Euro) ödeme yapılacağı belirtilmişti. Kayıt yaptıran ilk 13 bin anneye ise bir defalığa mahsus 650 TL kırtasiye yardımı yapılacağı ifade edilmişti.

*Kreş Yardımı Başvuruları Başlıyor!

Kreş Desteği Başvuruları Başladı! İşte Şartlar ve Başvuru Süreci ile İlgili Detaylar...

Proje kapsamında ortalama 169 milyon TL (26 milyon euro) maddi yardım yapılacağını belirten Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ‘Projemizin amacı iş hayatında kadın istihdamını desteklemek. İleride buna benzer projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz.’ şeklinde açıklama yapmıştı.

Kadınların iş hayatındaki istihdamının arttırılması amacıyla hayata geçirilen uygulama için ön kayıtlar alınmaya devam ediyor. Peki, çalışan annelere kreş yardımı şartları neler?

Kreş Desteği Başvuruları Başladı! İşte Şartlar ve Başvuru Süreci ile İlgili Detaylar...

Çalışan Anneye Kreş Yardımı Başvuru Şartları 2019

  • Başvuru tarihi itibariyle 0 – 60 ay arası (60. ay dahil) çocuk sahibi olmanız,
  • İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Bursa, Malatya veya Elazığ’da ikâmet etmeniz,
  • En geç kesin kayıt tarihine kadar bir işverene bağlı 4/a sigortalısı olarak tam zamanlı çalışmanız,
  • 0-60 ay aralığındaki bebeğinizi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı veya Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kreş, anaokulu veya gündüz bakımevine göndermeniz,
  • Son 1 yıl içinde SGK’ya bildirdiğiniz kazancın aylık ortalamasının, brüt asgari ücretin 2 katını aşmıyor olması (2019 yılı için 5. 116.80 TL) gerekmektedir.

Kreş Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eğer yukarıdaki şartları sağladığınızı düşünüyorsanız, aşağıdaki linkten e-devlet şifrenizle ön kayıt oluşturabilir veya proje hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

www.sgkkurumsalcocukbakimi.org

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Macide Şan ve şeref sahibi kimse.
Erkek Bebek İsimleri
Gaffar 1. Çok bağışlayıcı, bağışlayan. 2. Allah’ın sıfatlarındandır.