• gebe.com
  • /
  • Bebek Kıyafeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek Kıyafeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebeğiniz için kıyafet satın almak eğlenceli bir iş olsa da aynı zamanda dikkat ve özen gerektiren bir süreçtir.

Bebek Kıyafeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ebeveynliğin en güzel yanlarından biri bebeğiniz için kıyafet satın almaktır. Hele ki modaya biraz da olsa ilgili bir anneyseniz, bu süreç çok daha keyifli hâle gelecektir. Üretilen onlarca sevimli bebek kıyafetlerini görünce, şaşkına dönebilir, hepsini satın almak isteyebilirsiniz. Yalnız, bu sevimliliklere hemen aldanmamanızı tavsiye ederiz. Onların tam olarak gelişmeyen bağışıklıkları ve hassas ciltleri düşünüldüğünde, her aldığımız giysi ürününü dikkatle incelememiz gerekiyor.  

Bebek Kıyafeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1)Kumaşının İçeriği Temiz Olmalı

  bebek kıyafeti 

Bebeklerin cildi, bir yetişkine göre fazla hassas olduğundan, kıyafet seçerken pamuklu ve alerji yapmayacak ürünleri tercih etmelisiniz. Almadan önce mutlaka kullanılan malzemeleri öğrenin ve zararlı şeyler olup olmadığını araştırın.

2)Aksesuarlardan Uzak Durun

  bebek kıyafeti 

Bebeğin yutabileceği veya herhangi bir şekilde zarar görebileceği kıyafetler olmamasına özen göstermelisiniz. Mesela iri düğmelerden kesinlikle kaçınmalısınız. Bebeğiniz bu düğmeleri incelemek isterken yutabilir. Fiyonklar ve danteller de bebekler için pek uygun olmayan aksesuarlar arasındadır.

3)Pratik Giydirilebilir Olmalı

  bebek kıyafeti 

Bebeklere kıyafet giydirmek başlı başına zor bir süreçtir. Bebeğiniz sabit durmayacağından sadece zıbınını giydirirken bile çok uzun zaman harcayabilirsiniz. Bu nedenle size vakit kazandıracak, pratik kıyafetler seçmenizde fayda var.

4)Yakasına Dikkat Edin

  bebek kıyafeti 

Her annenin bildiği gibi, bebekler kıyafeti değiştirilirken huysuzlanır ve durumdan pek memnun olmazlar. Bu nedenle bebeğinize kıyafet alırken onu rahatsız etmeyecek, kafasını zorlanmadan geçirebileceği, geniş yakalı kıyafetleri tercih etmelisiniz.

5)Çorapları Pamuklu ve Bol Olanlardan Seçin

  bebek kıyafeti 

Bebeğiniz için çorap seçiminiz, biraz daha bol olanlar ve pamuklu olanlardan yana olmalı. Aksi takdirde bebeğinizin hareket etmesi kısıtlanabilir ve huysuzlanabilir.

6)Dikişler Sert Olmamalı

  bebek kıyafeti     

Alacağınız kıyafetin dikişlerine dikkat etmelisiniz. Kalın ve sert dikişler, bebeğinizi kaşındırarak rahatsız olmasına neden olur.

7)Ayak Yapısına Uygun Ayakkabılar

bebek kıyafeti 

Bebeğiniz için alacağınız ayakkabı, ayağın anatomik yapısına uygun olmalı. Tabanının yumuşak olmasına ve hangi malzemelerden üretildiğine dikkat etmelisiniz.

8)Aldığınız Her Şeyi Bebeğinize Giydirmeden Yıkayın

  bebek kıyafeti satın alırken dikkat edilmesi gerekenler 

Her ne alırsanız alın, bebeğinize giydirmeden yıkamanızı öneririz. Kokusuz ve bebeği rahatsız etmeyecek deterjanlar ilk tercihiniz olsun.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Saadet Mutluluk, bahtiyarlık.
Erkek Bebek İsimleri
Maarif Bilgi, kültür.