Bebeğinizin Sağlığı İçin Bebek Bezi ve Islak Havlu Alırken Bu Özellikleri Arayın!

Bebeğinizin Sağlığı İçin Bebek Bezi ve Islak Havlu Alırken Bu Özellikleri Arayın!
22 Eylül 2023

9 aylık heyecanlı mı heyecanlı serüveniniz nihâyet sona erdi ve artık bebeğiniz kucağınızda! Doğumdan sonra bebeğinizin hijyeni için en sık kullanacağınız ürünlerin başında ise hiç kuşkusuz ki bebek bezleri ve ıslak havlular geliyor. Peki, bebeğiniz için satın alacağınız bu ürünlerde aramanız gereken özellikler neler olmalı? Gelin şimdi, doğru bir tercih yapabilmeniz adına dikkat etmeniz gereken şeyleri birlikte inceleyelim.

1. İçeriğini Kontrol Edin

Bebeklerin cildi biz yetişkinlere kıyasla çok daha narindir. Zira bağışıklık sistemleri gibi ciltlerinin koruyucu bariyerleri de henüz gelişme aşamasında. Bu nedenle bebeklerin cildine temas edecek her bir ürünün saf ve doğal olması gerekiyor. Örneğin SLS, SLES, BPA, alkol, paraben, klor, parfüm, nonilfenol ve lateks gibi maddelerin bebek bezlerinde ve ıslak havlularda kesinlikle bulunmaması şart. Bu noktada, alacağınız ürünün etiketini okumanız ve bu maddelerin olup olmadığını kontrol etmeniz oldukça önemli.

2. Pamuklu Olmasına Özen Gösterin

Sentetik bebek bezleri, sıvının iyi emilmemesine neden olarak bebeğin cildinin tahriş veya pişik olmasına zemin hazırlar. Pamuklu bebek bezleri ise sıvıyı güzelce emdiği için uzun süre kuruluk sağlar. Bu da hem cilt problemlerini önlemeye hem de bebeğin huzurlu vakit geçirmesine yardımcı olur. Ayrıca pamuklu bezler bebeğin cildinin hava almasını sağlayarak bez bölgelerinin sağlıklı kalmasına katkıda bulunur.

3. Islaklık Göstergesini Gözden Kaçırmayın

Doğum sonrası ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyin pratik ve ergonomik olmasına dikkat edin. Zira bu süreçte yeni doğum yapmış annenin de iyileşme sürecinde olacağını unutmayın. Örnek vermek gerekirse, ıslaklık göstergesi olan bebek bezi satın almanız sürekli bebeğinizin altını açıp kontrol etme ihtiyacınızı ortadan kaldıracaktır. Bu da aslında sadece lohusalıkta değil, tüm süreçlerde hem anneye hem de babaya büyük bir konfor sağlayan özellik.

Bebeğinizin Sağlığı İçin Bebek Bezi ve Islak Havlu Alırken Bu Özellikleri Arayın!

4. Islak Havlunun Bebek Cildiyle Uyumuna Dikkat Edin

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi ıslak havlular doğumdan sonra hayatınızın olmazsa olmazı olacak. Gerek el temizliğinde gerekse alt temizliğinde sık sık kullanmak durumunda kalacaksınız. Hâl böyle olunca, bu ürünü satın alırken ipek kadar hassas olan bebeğinizin tenine uyumlu olması oldukça önemli bir nokta. Özellikle ıslak havlunun pH değerinin yenidoğan cildiyle uyumlu olması ve pamuk içermesi aramanız gereken başlıca özelliklerden birkaçı.

5. Parfümlü Ürünleri Tercih Etmeyin

Deterjanlar, bebek bezleri ve ıslak havlular da dahil olmak üzere bebeğinizin tenine değecek hiçbir ürünün parfümlü olmaması gerekiyor. Çünkü parfümlü ürünler bebeklerin cildini tahriş edebileceği gibi alerjilerini de tetikleyebiliyor. Onun yerine zeytinyağı gibi cildi nemlendiren, yatıştıran ve koruyan doğal içerikli ürünlere yönelebilirsiniz.

Baby Turco bebek bezi, içeriğinde bulunan emici tanecikleri sayesinde sıvıyı hızla emerek uzun süre kuruluk sağlar. Bezlerinde olduğu gibi ıslak havlularında da parfüm, paraben ve klor gibi zararlı kimyasallar içermez, doğal zeytinyağı sayesinde bebeklerin cildini korumaya ve nemlendirmeye yardımcı olur. Pamuk içerikli saf ve doğal Baby Turco ürünleri ile tanışmak için buradaki bağlantıdan faydalanabilirsiniz!


  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Galibe Üstün gelen, yenen, önde gelen.
Erkek Bebek İsimleri
Abay 1. Beceri. 2. Seziş, anlayış. 3. Büyük erkek kardeş.