• gebe.com
  • /
  • Aslıhan Kıratlı İle Doğum Sonrası Kol Güçlendirme Hareketleri

Aslıhan Kıratlı İle Doğum Sonrası Kol Güçlendirme Hareketleri

Gebelik ve doğumdan sonraki süreçler kadınların vücutlarında en çok değişimin yaşandığı süreçlerdir. Bu dönemin vücudunuzda bıraktığı etkileri, evinizde kolaylıkla uygulayabileceğiniz doğum sonrası egzersizler ile yok edebilirsi

Aslıhan Kıratlı İle Doğum Sonrası Kol Güçlendirme Hareketleri

Aslıhan Kıratlı İle Doğum Sonrası Kol Güçlendirme Hareketleri

Aslıhan Kıratlı ile doğum sonrası kol güçlendirme hareketleri , uzun bir gebelik dönemi sonrasında, gerek hareketlerinizin kısıtlı olmasından gerekse hamileliğin getirdiği bazı fiziksel değişimler nedeniyle vücudunuzda esnemeler meydana gelmektedir. Gebelik ve doğumdan sonraki süreçler kadınların vücutlarında en çok değişimin yaşandığı süreçlerdir. Bu dönemin vücudunuzda bıraktığı etkileri, evinizde kolaylıkla uygulayabileceğiniz doğum sonrası egzersizler ile yok edebilirsiniz.

Kendinizi Hazır Hissettiğinizde Başlayabilirsiniz

Doğumdan sonra aldığınız kiloları vermek için acele etmeyin. Gebelik sürecinizi hareketli bir şekilde sürdürdüyseniz ve normal doğum yaptıysanız ve doğumunuzda herhangi bir sorunla karşılaşmadıysanız doktorunuzun tavsiyesiyle, kendinizi hazır hissettiğinizde doğumdan kısa bir süre sonra ev egzersizlerine başlayabilirsiniz. Bazı annelerin egzersize başlama süresi doktor tavsiyesine göre yaklaşık 2 aylık bir süreyi kapsar.

Sezaryenle Doğum Yaptıysanız Doktorunuza Başvurun

Sezaryenle doğum yapmış iseniz ya da doğumuzda bazı sıkıntılar (komplikasyonlar) yaşadıysanız egzersizlere başlamak için mutlaka doktorunuza başvurmanız gerekir.

Hafif Egzersizlerle Başlayın

Doğumdan sonra eski formunuza dönmek için doktorunuzun da onayıyla sizi fazla yormayacak yürüyüş ve yüzme gibi vücudunuza yük bindirmeyen hafif egzersizlere başlayabilirsiniz. Egzersizleri yaparken önce ve sonra yağ yakmanızı sağlayacak bol miktarda su içmeyi ihmal etmemelisiniz. Egzersiz yaparken ağrı, nefes darlığı, baş dönmesi ya da ani kanama artışı gibi durumlarda egzersize derhal son verin ve konuyla ilgili doktorunuza danışın. Doğum sonrası yapacağınız hafif egzersizler kendinizi daha fazla enerjik hissettirecektir. Yapılan araştırmalar, doğumdan sonra yapılan düzenli egzersizlerin, doğumdan sonra gelişebilecek depresyonların tedavisinde fayda sağladığını belirtmektedir.    Aslıhan Kıratlı ile doğum sonrası kol güçlendirme hareketleri 

 Kol Güçlendirme Hareketleri

Doktorunuzun onayıyla başlayacağınız doğum sonrası egzersizlerden birisi de kol güçlendirme hareketleridir. Evde kolaylıkla yapabileceğiniz bu hareketler gebelik döneminde gevşeyen kol kaslarınızı güçlendirmeye yarayacaktır. Doktorların gebelik sonrasında ağır bir şeyler kaldırmanızı tavsiye etmediğinden bu egzersizi yaparken size yardımcı olacak şeylerden birisi 1 kiloluk dambıllar ya da yarım litrelik su şişeleridir. Kol güçlendirme hareketlerini yaparken aynı zamanda belinizi, sırtınızı, karnınızı ve de göğsünüzü çalıştırmış olacaksınız.

Aslıhan Kıratlı'dan " Kol Güçlendirme Hareketleri"

Aslıhan Kıratlı'nın hamilelik sonrasında evde yapılabilecek kol güçlendirme hareketleri videosunu izleyerek öğrenebilirsiniz. Egzersizleri yapmadan önce unutmanız gereken en önemli konu, hareketleri yapmadan önce mutlaka doktorunuzdan onay almış olmanızdır.  


  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Saadet Mutluluk, bahtiyarlık.
Erkek Bebek İsimleri
Maarif Bilgi, kültür.