Anne ve Babası Öldükten 4 Yıl Sonra Dünyaya Gelen Mucize Bebek!

Anne ve Babası Öldükten 4 Yıl Sonra Dünyaya Gelen Mucize Bebek!
13 Nisan 2018

Çin’de, okuduğunuzda gözlerinize inanamayacağınız bir olay yaşandı. Tiantian bebek, anne ve babası yaşama veda ettikten tam 4 yıl sonra dünyaya geldi!

Çinli Shen Jie ve Liu Xi adlı çift, doğal yollarla bebek sahibi olamadığı için tüp bebek tedavisine başlayıp, embriyolarını dondurmuştu. Ancak 2013 yılında geçirdikleri bir trafik kazası sonucu hayatlarını kaybeden Shen Jie ve Liu Xi, yıllardır hayalini kurdukları bebeklerine kavuşamadan yaşama veda etti. Çiftin ebeveynleri ise Shen Jie ve Liu Xi’in hayalini gerçekleştirmek için kazadan tam 4 yıl sonra dondurulmuş embriyoları sayesinde torun sahibi oldu.

Anne ve Babası Öldükten 4 Yıl Sonra Dünyaya Gelen Mucize Bebek!

Çin’de, okuduğunuzda gözlerinize inanamayacağınız bir olay yaşandı. Bebek sahibi olmak için tüp bebek tedavisine başlayan Shen Jie ve Liu Xi, hayallerine kavuşamadan geçirdikleri bir trafik kazası sonucu yaşama veda etti. Çiftin ebeveynleri ise çocuklarının hayalini gerçekleştirmek için bir taşıyıcı anne ile anlaştı. Dondurulan embriyolar sayesinde torununa konuşan büyükanne, gazetecilere yaptığı açıklamada, bebeğin gözlerinin vefat eden kızına benzediğini söyledi. Yerel gazetelerde büyük bir yankı uyandıran olay, elbette bu kadar kolay gerçekleşmedi. Ülkede taşıyıcı anneliğin yasak olması nedeniyle, çiftin ebeveynleri büyük bir mücadele verdi.

Anne ve Babası Öldükten 4 Yıl Sonra Dünyaya Gelen Mucize Bebek!

Hukuk Mücadelesini Kazandılar

2013 yılında geçirdikleri bir kaza sonrası hayatlarını kaybeden Shen Jie ve Liu Xi’nin ebeveynleri, torun sahibi olabilmek ve çocuklarının embriyolarını kullanabilmek için büyük bir hukuk mücadelesine başladı. Çin’de taşıyıcı anneliğin yasak olması nedeniyle embriyolar, taşıyıcı anneliğin yasal olduğu Laos’a taşınmak istedi. Ancak embriyoların bulunduğu, termos boyutundaki sıvı nitrojeni hiçbir havayolu şirketi taşımak istemedi. Bunun üzerine kara yolu ile Laos’a ulaşan büyükanne, oradaki bir taşıyıcı anne ile anlaştı.

Anne ve Babası Öldükten 4 Yıl Sonra Dünyaya Gelen Mucize Bebek!

Bebeğin Adını ‘Tiantian’ Koydular

Büyükanne ve büyükbabalar, torunlarının ismini tatlı anlamına gelen Tiantian koydu. Anne ve babası öldükten 4 yıl sonra gelen Tiantian, yerel basında da büyük ilgi gördü.

Diğer haberlerimizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Feride Tek, eşsiz, benzeri olmayan
Erkek Bebek İsimleri
Oba 1. Çadırlarda yaşayan göçebe ailelerin meydana getirdiği topluluk. 2. Genellikle bölmeli göçebe çadırı.