Neden Organik Güneş Kremi Kullanmalıyız?

Neden Organik Güneş Kremi Kullanmalıyız?
02 Haziran 2022

Güneşin kemik sağlığı ve bağışıklık sistemi üzerindeki olumlu etkileri yadsınamaz bir gerçek. Fakat UV ışınları aynı zamanda cilt lekeleri, alerji ve kırışıklık gibi birçok cilt problemine de yol açabiliyor. Hele ki söz konusu bebekler ve onların hassas cildi olduğunda, güneşe çıkma saatlerini çok iyi ayarlamak ve özellikle güneşin dik açıyla geldiği saatlerde koruyucu krem kullanmak oldukça önemli.

Ancak piyasada yüzlerce güneş kremi bulunuyor ve bunların çoğu deri tarafından emilip kana karışabilen envai çeşitte kimyasal madde barındırıyor. Dolayısıyla bir taraftan güneşin zararlı ışınlarından korunmaya çalışırken, diğer taraftan vücudumuza bilmeden onlarca kanserojen madde sokuyoruz.

İşte tam da bu nedenle güneş kremi alırken dikkat etmeniz gereken birçok kriter bulunuyor. Bunlardan en önemlisi ise hiç şüphesiz ki ürünün organik olmasıdır. Gelin şimdi neden organik güneş kremi kullanmamız gerektiğini daha detaylı inceleyelim.

1. Zararlı Madde İçermez

Paraben, SLS, SLES ve daha niceleri… Güneş kremleri dahil olmak üzere kozmetik ürünlerin büyük bir kısmında çok sayıda kimyasal madde bulunuyor. Bu kimyasallar ise derimiz tarafından emilerek sessizce kan dolaşımımıza katılıyor.

Belki kısa vadede ciddi bir yan etki yaşamasak da gün içinde sürekli kullandığımız bu ürünlerin, ilerleyen zamanlarda kanser başta olmak üzere çok ciddi hastalıklara sebep olabildiğini gösteren araştırmalar mevcut. Bu nedenle başta güneş kremi olmak üzere, düzenli olarak derimize sürdüğümüz her bir ürünün organik içeriğe sahip olması oldukça önemli. Özellikle yaz aylarında gün boyu maruz kaldığımız kimyasalların oranını düşürmeye yönelik adım atmalı, tüm ailemiz ve özellikle çocuklarımız için kullandığımız ürünlerde organik ve temiz içerikli olmasına özen göstermeliyiz.

2. Alerji Riski Düşük

Bebeğinizin cildi henüz olgunlaşmadığı için oldukça savunmasızdır. Cilt bariyerinin ve koruyucu fonksiyonlarının yeterince gelişmemiş olması, onu tahriş ve alerjiye daha açık hâle getirir. Bu yüzden şampuanından losyonuna, nemlendiricisinden güneş kremine kadar derisine temas eden her bir ürünü özenle seçmeli, mümkün olduğunca organik sertifikalı bakım ürünleri kullanmalısınız. Böylece hem bebeğiniz hem de kendiniz için kimyasal madde kaynaklı alerji ve tahriş riskini tamamen ortadan kalkmış olursunuz.

3. Cildi Besleyip Yatıştırır

Organik güneş kremleri UV-A ve UV-B gibi güneşin zararlı ışınlarından koruduğu kadar cildi beslemeye ve yatıştırmaya da yardımcı olur. Zira bu ürünlerin içeriği tamamen doğal maddelerden oluşur. Bu sayede güneşin zararlı ışınlarından korurken aynı zamanda içeriğindeki doğal ürünler ile cildi onarır, besler, nemlendirir ve yatıştırır.

4. Daha Ekonomik

Organik güneş kremi bebeklerden yetişkinlere kadar herkes tarafından kullanılabilir. Çünkü organik ürünler en hassas cilt yapısı düşünülerek geliştirilmekteler. Bu sayede bebeğiniz için ayrı, kendiniz için ayrı krem almanıza gerek kalmaz. Aldığınız güneş kremini aile boyu kullanabileceğiniz için de aslında oldukça ekonomik bir seçim yapmış olursunuz.  

Türkiye'nin Organik ve Temiz İçerikli en önemli markası olan Minoris Baby kullanıcısı ve aynı zamanda takipçilerimizden Meltem Hanım, Minoris temiz içerikli güneş kremini sevimli kızı Güneş'in cildinin yaz boyu güvende kalması için kullanıyor ve bakın neler söylüyor.


"Kızım Güneş doğduğundan beri hassas ve alerjik bir cilde sahip. Özellikle güneşli havalarda cildi fazlasıyla kızarıp kaşınıyordu, Minoris'le tanışana kadar! Organik içeriği nedeniyle denemek istediğim Minoris Baby Güneş Kremi'nden çok memnunum. Dışarı çıkmadan 15 - 20 dakika önce bebeğimin cildine sürüyorum ve bu sayede zararlı güneş ışınlarına bağlı kızarıklık, tahriş ve kaşıntıların önüne geçebiliyoruz. Kendi yüzümde de kullanmaya başladım ve gözle görülür etkisini birebir hissettim, tüm çocuklu annelere tavsiyemdir. Ben Güneşimi güneşten kimyasalsız güneş kremi ile koruyorum."


Meltem Bakırcı

Neden Organik Güneş Kremi Kullanmalıyız?Minoris Baby Organik Güneş Kremi ile Tanışmanın Tam Zamanı?

Bebeğiniz için zararlı olabilecek hiçbir kimyasal madde barındırmayan Minoris Baby Organik Güneş Kremi, güneşten korurken aynı zamanda içeriğinde bulunan aloe vera, aynısefa ve gül ile bebeğinizin narin cildini besler, onarır ve yatıştırır.

Minoris Baby Organik Güneş Kremi ile Tanışmak İçin Hemen Tıkla!

Neden Organik Güneş Kremi Kullanmalıyız?

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Ubeyde bk. Übeyde
Erkek Bebek İsimleri
Hakan 1. Türk, Moğol ve Tatar hanları için "hükümdarlar hükümdarı" anlamında kullanılan bir unvan.2. Osmanlı padişahlarına verilen unvan.