• gebe.com
  • /
  • Hamilelikteki Çatlakları Önlemek İçin Yaptığımız Sonuç Vermeyen 5 Çaba!

Hamilelikteki Çatlakları Önlemek İçin Yaptığımız Sonuç Vermeyen 5 Çaba!

Hamilelikteki Çatlakları Önlemek İçin Yaptığımız Sonuç Vermeyen 5 Çaba!

Hangi kadın istemez ki pürüzsüz bir cilde sahip olmak? Özellikle doğumdan sonra çatlamamış bir vücutla karşılaşmak... Fakat çatlaklar, gebelerin çoğunda görülen ve tedavi edilmesi oldukça güç bir cilt problemidir. Dolayısıyla anne adaylarının çatlak oluşumunu önlemek adına yapmadığı şey, denemediği yöntem yok desek yanılmış olmayız. Fakat bu yöntemler tek başına hem işe yarar sonuçlar vermiyor hem de fazlasıyla vakit kaybettiriyor. Hangi yöntemler mi? Gelin, çatlaklarla savaşmak için verdiğimiz sonuçsuz mücadelelere birlikte göz atalım.  

1)Duşun Altında Saatlerce Beklemek

bio oil native  

Ilık suyun çatlak oluşumuna iyi geldiği doğrudur. Hatta soğuk suyun şok etkisi yaratarak deriyi güçlendirdiği uzmanlar tarafından sürekli söylenmektedir. Fakat sadece bu yöntemle çatlakların engelleneceğini düşünmek, pek doğru bir inanış değil.  

2)İsmini Dahi Söyleyemediğimiz Bitkisel Karışımlardan Medet Ummak

bio oil native   

Siyah yarasa çiçeğini bebekgözü bitkisiyle karıştırıp bir tutam da biberiye ekleyerek hazırlanan bu ve benzeri değişik yöntemlere pek itimat etmemeliyiz. Bu tür karışımların bilimsel olarak kanıtlanmış etkileri maalesef ki bulunmuyor. Sadece psikolojik olarak kendimizi rahatlamış hissediyoruz.  

3)Vücudu Nemlendirmek Adına Günde 5 Damacana Su Tüketmek

bio oil native   

Evet, hamileliğiniz boyunca çatlak oluşumunu azaltmak için vücudumuzu dışarıdan nemlendirdiğimiz kadar içeriden de nemlendirmemiz gerekiyor. Bu hem bebeğinizin sağlıklı gelişimi için hem de sizin rahat bir gebelik dönemi geçirmeniz için oldukça yararlı olacaktır. Fakat gün içinde damacanalar dolusu su tüketmek, çatlakların oluşumunu ne yazık ki önlemiyor. En fazla derin izlerin oluşmasını engelliyor.  


4)Esnemek ve Çatlakları Önlemek İçin Şekilden Şekile Girmek

bio oil native   

Düzenli spor yapmamız, çatlak oluşumlarını engellemede tabii ki etkili olacaktır. Fakat uzmanlar, sadece gebelikte yapılan sporların tek başına etkili olmayacağını düşünüyor. Çatlak oluşumlarının engellenebilmesi için gebelikten önce de spor geçmişimizin olması gerekiyor.  

5)Doğum Sonrasında Lazer Yaptırmayı Düşünmek

bio oil native   

Hamilelik döneminde oluşan çatlaklar için lazer yönteminin yüzde yüz sonuç vermediği biliniyor. Sadece görünümünde hafif düzelmeler elde edilebiliyor ki bu da çekeceğiniz acıya hiç mi hiç değmeyecektir.  

Sponsor markanın youtube veya vimeo embed videosu ya da arzu ettiği görsel kullanılır.

    


  -------------  

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Vacibe Yapılması gerekli olan.
Erkek Bebek İsimleri
Ekrem 1. Daha, en kerim. 2. Çok şeref sahibi, pek cömert, çok eli açık. Ekremü’l-Ekremin: Cenab-ı Hak. (Alak suresi: 3 ).