İstisnasız Her Annenin Bebek Bezlerinden Beklediği 5 Temel Özellik!

İstisnasız Her Annenin Bebek Bezlerinden Beklediği 5 Temel Özellik!
21 Nisan 2021

Büyük bir heyecanla beklediğin doğumun nihayet gerçekleşti ve aylardır kucağına almayı hayal ettiğin bebeğine artık kavuştun! Şimdi, her anne gibi sen de minik bebeğinin üzerine titriyor, onun narin cildi zarar görmesin diye elinden geleni yapıyorsun. Bu yüzden de kullandığın ürünleri özenle seçtiğini, özellikle bez gibi sürekli bebeğinin cildine temas eden ihtiyaçları büyük bir hassasiyetle araştırdığını biliyoruz!

Merak etme, yalnız değilsin!   Söz konusu bez olunca neredeyse her anne senin gibi hassas davranıyor ve haklı olarak, bez tercihlerinde benzer kriterleri oluyor. Ne mi onlar?

1. Güvenli Olduğunun Teyit Edilmesi!

Biz anneler, bebeğimiz için kullandığımız ürünleri her ne kadar bir kimyager gibi araştırsak da o ürünün güvenli olduğuna dair teyidi işin uzmanlarından almamız bambaşka bir his. Mesela kullandığımız bebek bezinin, 100’den fazla test parametresi olan ve ürünlerdeki bileşenlerin güvenliğini doğrulayan Oeko – Tex gibi uluslararası kabul görmüş bir sertifikaya sahip olması nasıl da güvenli hissettirirdi, öyle değil mi?

2. Gece Boyu Kuru Kalması!

Hiçbir anne, bebeği mışıl mışıl uyurken ıslanan bezi yüzünden uykusunun bölünmesini istemez. Çünkü anneler, deliksiz ve kaliteli bir uykunun beyin gelişimi için ne kadar önemli olduğunu iyi bilirler.   Ayrıca sıvıyı iyi hapsedemeyen bezlerin, bebeğin neşesini olumsuz etkilediği ve hatta pişik gibi cilt problemlerini tetiklediği bilinen bir gerçek… İşte tam da bu yüzden annelerin bir bebek bezinden beklediği belki de en önemli özellik; uzun süre kuruluk sağlaması, 2 hatta 3 katlı emici bölgeye sahip olması!

İstisnasız Her Annenin Bebek Bezlerinden Beklediği 5 Temel Özellik!


3. Elbette Kimyasal İçermemesi!

Bebek bezleri, kullandığımız diğer ürünlerden farklı olarak tuvalet eğitimine başlayana kadar her an bebeğimizin cildiyle temas halinde. Dolayısıyla bez tercihinde anneler için ayırıcı bir diğer önemli özellik de kimyasal madde içermemesi. Özellikle cilt hastalıklarıyla ilişkilendirilen paraben, klor veya nonilfenol gibi maddelerin olmaması, annelerin birinci önceliği!  

4. Cildine İyi Bakması!

Bebeklerin cildi biz yetişkinler kadar toleranslı değil, tüm organları gibi derileri de halâ gelişmeye devam ediyor. Bu yüzden cildini tahriş edebilecek kimyasallar olmaması kadar, aslında cildine bakım sağlayacak doğal özler bulunması hiç de fena bir fikir değil. Hele ki bebeklerin atopik bir cilde eğilimli oldukları düşünüldüğünde, parfüm gibi tahriş edici maddeler yerine zeytinyağı, E vitamini, aloe vera gibi botanik özler içermesi müthiş olmaz mıydı?  

İstisnasız Her Annenin Bebek Bezlerinden Beklediği 5 Temel Özellik!


5. Dokusunun Yumuşacık Olması!

Bebeği için kullandığı bezin yumuşacık bir dokuya sahip olması, istisnasız her annenin ortak arzusu. Çünkü biliyoruz ki, bebeklerin pamuk gibi narin cildine temas eden sert ve sentetik bezler, sürtünmenin de etkisiyle tahrişleri ve kızarıklıkları kaçınılmaz kılıyor.  

Annelerin bebek bezlerinden beklediği bu temel özellikleri bir arada bulmak zor olsa da başaran biri var!

Türkiye’nin Oeko – Tex sertifikalı ilk bebek bezi olan Önlem Botanika; parfüm, paraben, klor ve nonilfenol içermeyen yapısıyla bebeklerin cildini hiçbir zararlı maddeye maruz bırakmadan gün boyu kuru tutuyor! Üstelik içerdiği papatya, aloe vera, ipek proteini, zeytinyağı ve E vitamini gibi botanik özler sayesinde bebeklerin hassas cildine mükemmel bir bakım sağlıyor, size de bebeğinizin mutluluğunu büyük bir keyifle izlemek kalıyor...  

Önlem Botanica ile tanışmak için hemen tıklayın!


İstisnasız Her Annenin Bebek Bezlerinden Beklediği 5 Temel Özellik!


  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Pakize 1. Temiz, lekesiz. 2. Halis, saf.
Erkek Bebek İsimleri
Rabbani 1. Tanrı´yla ilgili, Tanrısal. 2. Kendini olanca gücüyle Tanrı’ya veren.