Hoşgeldin Bebek Projesi 3 İlçede Daha Hayata Geçti!

Hoşgeldin Bebek Projesi 3 İlçede Daha Hayata Geçti!
25 Aralık 2017

'Hoşgeldin Bebek Projesi' 3 ilçede daha hayata geçti!

Sosyal devlet anlayışı gereği, çocuk sahibi olan ailelere yapılan maddi  yardımlar hız kesmeden devam ediyor. Doğum yardımı, süt parası derken, son zamanlarda belediyelerin ilgisini Hoşgeldin Bebek Projesi çekiyor. En son 3 ilçede daha hayata geçirilen proje kapsamında, doğum yapan binlerce kadına 'Hoşgeldin Bebek' paketleri dağıtıldı.

Hoşgeldin Bebek Projesi 3 ilçede Daha Hayata Geçti!

'Hoşgeldin Bebek' paketleri, belediyeler arasında hızla uygulanmaya başladı. Anne ve bebek için ilk aşamada gerekli olan bez, zıbın, ateşölçer, bebek şampuanı, hastane çıkışı gibi ihtiyaçları barındıran paketler, 3 ilçede daha hayata geçti. Van'ın Özalp, Antalya'nın Korkuteli ve Eskişehir'in Odunpazarı Belediyeleri de Hoşgeldin Bebek Projesi'ne dahil olarak, yeni doğum yapan kadınlar için hazırladıkları hediye paketlerini dağıtmaya başladı.


Van'ın Özalp İlçesinde Yeni Doğum Yapan Kadınlara Hediye Paketleri Dağıtıldı


Özalp Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Özalp Devlet Hastanesi tarafından ortaklaşa hayata geçirilen proje kapsamında, geçtiğimiz hafta doğum yapan kadınlar hastanede ziyaret edilerek, hediye paketleri takdim edildi. Bu hafta ise Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nihat Koç, ilçe merkezi ve mahalleleri gezerek, 0-6 aylık bebeği bulunan kadınlara Hoşgeldin Bebek paketlerini dağıttı.

Eskişehir'in Odunpazarı İlçesi de Projeyi Desteklemeye Başladı


Hoşgeldin Bebek Projesi 3 İlçede Daha Hayata Geçti!


Eskişehir'in Odunpazarı Belediyesi de 'Hoşgeldin Bebek' projesini desteklemeye başladı. Odunpazarı Belediyesi Sosyal Yardım İşleri ve Kadın Aile Müdürlüğü tarafından organize edilen projede, diğer belediyelerin aksine kişiler hastanede değil, evlerinde ziyaret ediliyor. Kadın ve Aile Müdürlüğü tarafından tespit edilen aileler, Sosyal Yardım İşleri'ne bağlı Halk Merkezi yetkilileri tarafından tespit ediliyor ve evlerinde ziyaret edilerek hediye paketleri takdim ediliyor.

Mudanya Belediyesi Hediye Paketlerini Kasım Ayında Dağıtmaya BaşladıHoşgeldin Bebek Projesi 3 İlçede Daha Hayata Geçti!

Mudanya Belediyesi 'Uğur Böcekleri' adını verdiği proje kapsamında, bebek sahibi olan ailelere diğer belediyelerden farklı olarak beşik de hediye etmeye başladı. Belediyenin atölyesinde hazırlanan beşikler ve içinde anne ile bebeğin ihtiyaç duyabileceği pek çok şeyi barındıran hediye paketleri Kasım ayında ailelere dağıtılmaya başladı. Belediye tarafından tespit edilen aileler, evlerinde ziyaret edilerek hediye paketleri takdim ediliyor.


Hoşgeldin Bebek Projesi Nedir, Nasıl Faydalanılır?

Çoğu belediyenin ilgisini çekmeyi başaran 'Hoşgeldin Bebek' projesi, son zamanlarda hızla yaygınlaşmaya başladı. Yeni doğum yapan anne ve bebeğinin ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan hediye paketleri, doğum yapan kadınlara takdim edilerek ailenin maddi anlamda rahatlatılması amaçlanıyor. Ancak hala projeyi desteklemeyen belediyeler de var. Bu nedenle hediye paketlerinden faydalanabilmek için önce ikâmet ettiğiniz belediyeyi arayarak projeyi destekleyip desteklemediğini öğrenmelisiniz.


'Hoşgeldin Bebek' projesi hakkında daha detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Diğer haberlerimizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.


  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Macide Şan ve şeref sahibi kimse.
Erkek Bebek İsimleri
Gaffar 1. Çok bağışlayıcı, bağışlayan. 2. Allah’ın sıfatlarındandır.