Doğumdan Sonra 'Hoşgeldin Bebek' Paketinizi Almayı Unutmayın!

Doğumdan Sonra 'Hoşgeldin Bebek' Paketinizi Almayı Unutmayın!
15 Kasım 2017

'Hoşgeldin Bebek Projesi' son günlerde belediyeler arasında fazlasıyla popülerleşmeye başladı. En son İstanbul'un Pendik ilçesinde hayata geçirilen proje kapsamında, pek çok aile evlerinde ziyaret edildi ve hediye paketleri takdim edildi.

Devlet, doğum yapan her anneye maddi ve manevi destek sağlamak adına çeşitli projeler geliştiriyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı her anneye ödenen doğum yardımı ve süt parasından sonra şimdi de 'Hoşgeldin Bebek' paketleri yaygınlaşmaya başladı. Doğum yapan anne ve yenidoğan bebek için ilk aşamada ihtiyaç duyulabilecek her ürünün bulunduğu paketler, ailelere hediye ediliyor. Neredeyse her belediyenin ilgisini çeken proje, en son Pendik'te hayata geçirildi. Peki, hoşgeldin bebek projesi nedir, hoşgeldin bebek projesi başvuru aşaması nasıldır, birlikte inceleyelim.

Doğumdan Sonra 'Hoşgeldin Bebek' Paketinizi Almayı Unutmayın!  

Hoşgeldin Bebek Projesi Nedir?

Sosyal devlet anlayışı gereği, bebek sahibi olan ailelere yapılan yardımlar her geçen gün çeşitleniyor. Doğum yardımı, süt parası ve çalışan annelerin haklarındaki iyileştirmelerden sonra şimdi de yenidoğan hediye paketleri yaygınlaşmaya başladı. Neredeyse her belediyenin ilgisini çeken proje, çoğu ilçede hayata geçirildi. Proje kapsamında, yeni doğum yapmış anne ve bebeğinin ihtiyacı olabilecek her detayın düşünüldüğü hediye paketleri ailelere hediye ediliyor. Böylece, bebeğin doğumu ile birlikte giderleri artan ailelerin maddi anlamda bir nebze olsun rahatlatılması amaçlanıyor.

Doğumdan Sonra 'Hoşgeldin Bebek' Paketinizi Almayı Unutmayın!  

Hoşgeldin Bebek Projesi'nden Nasıl Faydalanılır?

'Hoşgeldin Bebek Projesi' kapsamında yeni doğum yapmış kadınlara dağıtılan hediye paketleri, son zamanlarda belediyelerin fazlasıyla ilgisini çekiyor. Ancak, projeyi hala hayata geçirmeyen belediyeler de var. Bu nedenle öncelikle belediyenizin böyle bir projeyi destekleyip desteklemediğini öğrenmelisiniz. 'Hoşgeldin Bebek Projesi' için her belediye farklı bir dağıtım planı uyguluyor. Bazı belediyeler, ilçelerindeki hastanelerin kadın doğum bölümünü ziyaret ederek ailelere paketleri hediye ederken, bazı belediyeler nüfüs müdürlüğünden ailenin adresine ulaşıp, kişileri evlerinde ziyaret ediyor. Her belediyenin projeyi uygulayış şekli farklı olduğundan, en doğru bilgiyi ikâmet ettiğiniz belediyeye başvurarak alabilirsiniz.  

Hoşgeldin Bebek Projesi Kapsamında Neler Veriliyor?

Proje kapsamında hazırlanan paketlerde, yeni doğum yapan anne ve bebeğinin ihtiyacı olabilecek neredeyse her şey bulunuyor. Bebek bezinden zıbına, şampuandan ateşölçere kadar çoğu detayın düşünüldüğü paketler, ailelerin büyük bir maddi yükten kurtulmasına yardımcı oluyor. Ancak yukarıda da değindiğimiz gibi, her belediyenin projeyi uygulayış şekli farklı olduğundan, paket içerisine koyduğu ürünler de farklılık gösteriyor. En az 15 parça üründen oluşan paketler, ailelere doğum sonrasında büyük kolaylık sağlıyor.  

En Son İstanbul'un Pendik İlçesinde Hayata Geçirildi!

Doğumdan Sonra 'Hoşgeldin Bebek' Paketinizi Almayı Unutmayın!   

Hoşgeldin Bebek Projesi İstanbul ilçelerinde fazlasıyla popüler. Proje en son Pendik'te hayata geçirildi. Ailelerine yeni bireylerin katıldığı ebeveynler, tek tek evlerinde ziyaret edildi ve hediye kutuları takdim edildi. İçinde dijital dereceden battaniyeye kadar anne ve bebeğin ihtiyacı olabilecek çoğu şeyin bulunduğu hediyeler, aileleri de sevindirdi. Pendik Belediyesi'nin Hoşgeldin Bebek Projesi'nden faydalanmak için, belediyenin internet sitesinde yer alan duyurular kısmından başvuru yapabilir veya direkt belediyeye müraacat edebilirsiniz.   

Diğer güncel haberlerimizi okumak için buraya tıklamanız yeterli.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Ebru 1. Kaş. 2. Kâğıt süslemeciliğinde kullanılan, mottifli boyama yöntemi.
Erkek Bebek İsimleri
Fadıl bk. Fazıl