Hamileyken Bedenini Sevmeyi Öğrenmek

Hamileyken Bedenini Sevmeyi Öğrenmek
29 Ekim 2016

Vücudunuz bebeğinizi dünyaya getirebilmek için mucizevi değişimler geçiriyor ve sizi de hamilelik öncesi sahip olduğunuz bedene geri götürebilecek güce sahip. Sadece ona inanın!

Hamilelik sürecinin vücudun sınırlarını zorladığı doğrudur, kıyafetleriniz üzerinize olmamaya başlar, iç çamaşırlarınız dar gelir. Hormonal değişimlerden dolayı sinirli ve depresif hissedersiniz. Kilo almak, bebeğinizin sağlığı açısından önemlidir, bu yüzden aldığınız kiloların her ikiniz için de kritik olduğunu kabul etmeyi öğrenmelisiniz. Eğer bu konuda çok hassassanız ve hayatınız boyunca zaten fazla kilolarınız ile mücadele ettiyseniz, hamilelik değişimleri sizi sert vurabilir. Fakat bu süreç, kendinizden nefret etmeyi bırakma, özel niteliklerinizi tanıma ve vücudunuzun mucizevi bir şekilde çalıştığını görme zamanıdır.     Genellikle yorgunluğunuzun ve mide bulantınızın ertesi gün de devam edeceğini, hiç bitmeyeceğini düşünürsünüz, ancak iyi haber şu ki; ikinci üç aylık dönemde mide bulantısı kaybolmaya başlayacak ve enerjiniz tekrar geri gelecektir. Tabi ki artık hamile kıyafetleri bakmaya başlamalısınız. Eski kotunuz size olmayacaktır.    

Bazı kadınlar aldıkları kilolardan doğumdan sonra kurtulamayacaklarını düşünürler, fakat hamilelik süresi boyunca ve sonrasında doktor kontrolünde yaptıkları egzersizlerle bu durumun üstesinden kolaylıkla gelinebilir.

  Zaten çalışmalar da kadınların hamilelik sırasında aldıkları kilolardan kurtulabileceğini ve hamilelik öncesi ağırlıklarına geri dönebileceklerini göstermektedir. Anneler hamilelik boyunca genişleyen karınlarını sevmeli ve içlerinde bir hayat büyüttükleri için kendileriyle gurur duymalıdırlar. Vücudunuz bebeğinizi dünyaya getirebilmek için mucizevi değişimler geçiriyor ve sizi de hamilelik öncesi sahip olduğunuz bedene geri götürebilecek güce sahip. Sadece ona inanın!

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Cahide Çok çalışan, çaba gösteren kimse.
Erkek Bebek İsimleri
Vacip Yapılması gerekli olan.