Evde Sivilce Maskesi Hazırlamak Çok Kolay

Evde Sivilce Maskesi Hazırlamak Çok Kolay
11 Mayıs 2016

Sivilce problemlerinizden mutfağınızdaki malzemelerle kolayca hazırlayacağınız maskeler ile kurtulabilirsiniz.

Evde Sivilce Maskesi Hazırlamak Çok Kolay

Sivilce problemlerinizden mutfağınızdaki malzemelerle kolayca hazırlayacağınız maskeler ile kurtulabilirsiniz.

Bal ve Elma Maskesi

Bir tane elmayı rendeledikten sonra 3 ya da 4 yemek kaşığı bal ilave ederek karıştırın. Ardından yüzünüze sürerek 15-20 dakika bekletin. Süre bitiminde yüzünüzü yıkayın.

Havuç Maskesi

Havuç maskesinin en iyi yanı her cilt tipinde kullanılabilir olmasıdır. Yarım kilo taze havucu yıkayıp ezerek macun kıvamına getirin, biraz un ekleyin. Temiz cilde uygulayın. On dakika bekleyin. Yüzünüzü yıkayın ve cildinizi kurulayın.

Yulaf Ezmesi ve Yoğurt Maskesi

Bir yemek kaşığı yoğurt ve bir yemek kaşığı yulaf ezmesini karıştırdıktan sonra birkaç damla limon suyu ekleyin. Ardından yüzünüze uygulayarak 10-15 dakika bekletin. Süre bitiminde yüzünüzü yıkayın.

Kivi Suyu ve Kil Maskesi

Kivi suyu ve kil maskesi yağlı ve sivilceli ciltler için faydalıdır. Kivi suyuna biraz kil eklendikten sonra, temiz ve küçük bir tahta kaşıkla krem kıvamına getirin. Maske şeklinde yüze sürerek on dakika bekletin.

Domates Maskesi

Yağlı ciltler için domates maskesi uygun bir seçimdir. Siyah noktalar ve akneleri gidermeye yardımcı olur. Domates, yağ salgısını dengeler ve hafif bir peeling etkisi sağlar. Domatesi ortadan kesip yüzünüze sürebilir, domates püresi olarak da kullanabilirsiniz. Domatesin özünün cilde iyice nüfuz etmesi için ortalama on beş dakika bekletin. Sonra bir dilim domatesle yüzünüzü hafifçe ovun. Ardından ılık suyla yüzünüzü yıkayın.

Maden Suyu ve Limon

Bir bardak doğal maden suyuna yarım limon sıkın. Ardından bir parça pamukla yüzünüze sürün. Bu uygulama ciltteki gözenekleri temizler ve lekeleri hafifletir. Karışımın geri kalanını bir şişeye koyarak buzdolabınızda 1 hafta kadar bekletin. Her gün cildinize uygulayın.

Kil Maskesi

Aktarlardan alacağınız kil maskesini haftada bir kez tüm yüz ve boyun bölgesine uygulayın.

Gül Suyu Maskesi

1 yemek kaşığı gül suyu ve 1 yemek kaşığı balı karıştırıp sivilcelerin üzerine sürün. 20 dakika bekleyip ılık suyla durulayın. Bu işlemi her gün tekrarlayın.

Salatalık Suyu Maskesi

1 yemek kaşığı salatalık suyu ve 1 yemek kaşığı gül suyunu karıştırıp sivilcelerin üzerine sürün. 20 dakika bekleyip ılık suyla durulayın. Bu işlemi her gün tekrarlayın.     Eğer hazırlayacağınız maske alerjiniz olan besini içeriyorsa kullanmamanızı öneririz.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Ubeyde bk. Übeyde
Erkek Bebek İsimleri
Hakan 1. Türk, Moğol ve Tatar hanları için "hükümdarlar hükümdarı" anlamında kullanılan bir unvan.2. Osmanlı padişahlarına verilen unvan.