• gebe.com
 • /
 • En Çok Tercih Edilen 10 Bebek Deterjanı!

En Çok Tercih Edilen 10 Bebek Deterjanı!

Bu yazımızda bebek deterjanlarını, içeriklerini ve fiyatlarını inceledik!

En Çok Tercih Edilen 10 Bebek Deterjanı!

En İyi Bebek Deterjanı Markası Hangisi?

En iyi bebek deterjanı hangisi sorusu, pek çok ebeveynin cevabını bulmaya çalıştığı bir konuyu oluşturuyor. Zira söz konusu bebeğimizin cildi olduğunda, her şeyin en doğal ve sağlıklısını seçmeye özen gösteriyoruz. Deterjan konusunda da aynı hassasiyeti gösteriyor ve ‘En iyi bebek deterjanı hangisi?’ sorusunun cevabını arıyoruz. Çünkü bebek deterjanı olarak satılan çoğu ürünün çamaşırlarda kalıntı yaptığını, bunun da bebeklerde alerjiye neden olabildiğini görüyoruz. 

Biz de buradan yola çıkarak hazırladığımız yazıda, hem organik bebek deterjanı hem de piyasada en çok tercih edilen bebek deterjanlarını inceledik. Üstelik, güncel bebek deterjanı fiyatları ile ilgili de bilgilere yer verdik. İşte, en çok tercih edilen bebek deterjanı markaları…

En İyi Bebek Deterjanı Hangisi?

En iyi bebek deterjanı hangisi sorusu, elbette içeriği en doğal ve organik olan şeklinde cevaplanabilir. Çünkü bebeklerin cildi, özellikle yenidoğan döneminde ipek bir kumaş kadar hassastır. Bizlerin alerjik reaksiyon göstermediği pek çok ürün, bebeklerde alerjilere veya tahrişlere neden olabilir. Dolayısıyla bebeklerin hayata geldiği ilk aylarda, içeriği %100 doğal olan ürünler kullanmak, elbette çok daha sağlıklı olur. Ancak %100 organik bebek deterjanı, diğer deterjanlara göre kısmen daha pahalıdır ve herkesin bütçesine uygun değildir. Bu sebeple organik bebek deterjanlarına her zaman bütçe ayırmamız mümkün olmayabiliyor. Bu nedenle içeriğimizde, hem organik bebek deterjanları hem de kısmen doğal olan ancak anneler tarafından çok tercih edilen bebek deterjanlarını sıraladık. Yazımızı okuduktan sonra, kendiniz için en uygun olanı ürünü seçeceğinize eminiz.

Bebek Deterjanı Markaları 2020

1) Minoris Baby Organik Bebek Deterjanı


Türkiye’nin bor içeren ilk sıvı deterjan markası Minoris Baby, %77,95 oranında doğal içeriğe sahip. Geriye kalan oran ise karbonat, limontuzu ve bor minerali gibi yine doğal ham maddelerden oluşuyor. Bebek kakası, vişne suyu ve çikolata gibi güçlü lekelerde bile etkili olduğunu iddia eden Minors Baby markasının ambalajı dahi %100 geri dönüştürülebilir maddelerden üretiliyor. Ürünün kokusuz olması anneler tarafından başta yadırganabilir ancak bebeğinizin sağlığı için deterjanın içeriğinde parfüm bulunmaması en sağlıklısı. Minoris Baby Organik Bebek Deterjanı’nın antialerjik olduğunu da unutmadan söyleyelim… Hem ürün içeriğini incelediğimiz de hem de kullanıcı yorumlarına göz attığımızda, bebekler için en iyi çamaşır deterjanı alternatiflerinden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Minoris Baby Organik Bebek Deterjanı ortalama fiyatı: 64.90 TL (1 litre)

2) Dalan Granül Sabun


Organik bebek deterjanı tavsiyesi arayanlar, Dalan Granül Sabun’udeneyebilir. İçeriği sayesinde müşterilerinin çoğundan olumlu geri bildirim alan Dalan Granül Sabun, en iyi bebek deterjanları kategorisinde kesinlikle ilk sıralarda yer alıyor. %100 bitkisel ve doğal zeytinyağı sabunundan üretilen deterjan, hiçbir yapay madde barındırmıyor. Bitkisel yağ ağırlıklı olduğu için kıyafetlerde yumuşatıcı etki de gösteriyor, ekstra yumuşatıcı kullanmanıza gerek kalmıyor. Üstelik bebeğinizi rahatsız edecek kokusu da yok.

Dalan Granül Sabun Güncel Fiyatı: 20 TL civarı (1 kg)

3) Uni Baby Bebek Deterjanı


Uni Baby Bebek Deterjanı kokusu ile annelerin takdirini kazansa da müşteri yorumlarını incelediğimizde kullananların, lekeyi çok etkili bir şekilde çıkartamadığı ile ilgili yorumlarına rastladık. Bu nedenle annelerin bebek deterjanı tavsiyesi arasında kendisine yer edinememiş diyebiliriz. Ancak içinde ağartıcı, paraben ve fosfat gibi zararlı maddeler bulundurmuyor. Dermatolojik olarak da tüm testlerden geçmiş. Ürünün hem avantajları hem de dezavantajları var, bu nedenle deneyip karar vermek en iyisi olacak…

Uni Baby Bebek Deterjanı ortalama fiyatı: 35 TL civarı (1500 ml)

En iyi bebek bezi markaları!

4) Dalin Doğal Sabun Bazlı Sıvı Deterjan


%100 bitkisel kaynaklı yağlardan elde edilen sabun bazı kullanılarak üretilmiş. Klor, boya, parfüm, paraben, SLS, SLES gibi kimyasallar içermiyor. Kullanan annelerin yorumlarını incelediğimizde, ürünün en sevilen tarafı çamaşırlarda hiç kalıntı bırakmaması. Bu da alerji riskini hepten azaltıyor. Ürün, elde ve makinede yıkama için uygun. Ayrıca dermatolojik olarak test edildiğinden, bebeğinizin cildi için güvenli diyebiliriz.

Dalin Doğal Sabun Bazlı Sıvı Deterjan ortalama fiyatı: 35 – 45 TL arası değişiyor. (1500 ml)

5) Ariel Bebek Deterjanı


Ariel markası, ürünün organik olduğunu iddia etmiyor. Bu nedenle içeriğindeki kimyasal maddelere şaşırmamak gerekir. Ancak kullanan annelerin bir çoğu, ürünün leke çıkartma konusunda çok etkili olduğunu belirtiyor. Sıvı formda olduğu için kıyafetlerde tortu bırakmaması da başka bir avantajı… Karar sizlerin!

Ariel Bebek Deterjanı ortalama fiyatı: 25 – 30 TL arası değişiyor. (1500 ml)

6) Hacı Şakir Bebek Deterjanı

Hacı Şakir’in granül bebek sabunu, bebekler için üretilmiş olsa da aslında ebeveynler tarafından da çok sık kullanılıyor. Özellikle lavanta özleri içeren kokusu beğeniliyor. Ürün %100 doğal ve organik değil fakat kullanan annelerin çoğu özellikle kaka ve mama lekelerinde etkili olduğunu belirtiyor. Fakat bebeğiniz yenidoğan ise veya cildi çok hassas ve alerjikse, organik ürünlere yönelmenizi öneririz.

Hacı Şakir Bebek Deterjanı ortalama fiyatı: 35 – 39 TL arası değişiyor. (1,5 kg)

7) Siveno Baby Doğal Çamaşır Sabunu
SLS, SLES, paraben ve ağartıcı gibi kimyasal maddeler içermeyen Siveno Çamaşır Sabunu, %100 doğal içeriğe sahip olduğunu iddia ediyor. İçindeki vailya yağı, hindistan cevizi yağı ve portakal kabuğu yağı sayesinde çamaşırlarda güzel bir koku bırakıyor. Üstelik kullanılan bu yağlar sayesinde, çamaşırlar yumuşacık oluyor ve ekstra yumuşatıcı kullanmaya gerek kalmıyor. Soğuk ve sıcak yıkamalardan kullanılabilen ürünle, maksimum 25 yıkama yapılabiliyor.

Siveno Çamaşır Sabunu ortalama fiyatı: 35 TL (750 ml)

8) Friendly Bebek Deterjanı


Friendly Organik Bebek Deterjanı, parfümsüz olduğu için anneler tarafından memnuniyetle kullanılan ürünlerden biri... İçinde SLS, SLES, paraben, ağartıcı, boya ve parfüm gibi kimyasallar bulunmuyor. Doğal aloe vera içeriyor. Dermatolojik olarak test edildiği için yenidoğan ve alerjik bebeklerin çamaşırları için kullanılabiliyor. Friendly Bebek Deterjanı hem elde hem makinede yıkamaya uygun.

Friendly Organik Bebek Deterjanı ortalama fiyatı: 40 – 50 TL arası değişiyor. (1000 ml)

9) Baby & Me Sıvı Çamaşır Deterjanı

Ebebek markasına ait olan Baby & Me Sıvı Çamaşır Deterjanı, anneler tarafından en çok tercih edilen ürünlerden biri. Kullanıcı yorumlarını incelediğimizde, kullananların çoğu üründen memnun kaldığını belirtmiş. En önemli özelliği, hassas cilti bebekler için hipoalerjik formüle sahip olması. Doğal ve bitkisel ham maddeler kullanılarak üretilen ürün, su bazlı formülü sayesinde çamaşırların sertleşmesini önlüyor. Üstelik bu bitkisel yağlar nedeniyle yumuşatıcı kullanılmasına gerek kalmıyor. Flor, paraben ve fosfat gibi maddeler içermiyor, su bazlı formülü sayesinde düşük ısıda bile yüksek performans gösteriyor. Hem elde hem makinede yıkama için uygun bir ürün.

 Baby & Me Sıvı Çamaşır Deterjanı ortalama fiyatı: 35 – 40 TL arası değişiyor. (2000 ml)

10) Omo Bebek Parfümsüz Sıvı Deterjan


Paraben, fosfat, klor ve boya içermeyen formülüyle annelerin beğenisini kazanan Omo, son deterjanından parfümü de çıkartarak gönlümüzde taht kurdu diyebiliriz. Hipoalerjenik olması, ürünü hassas ciltli bebekler için de ideal yapıyor. Üstelik dermatolojik olarak tüm testlerden geçmiş bir ürün. Özel geliştirdiği enzim içermeyen formülü sayesinde ise mama, süt ve meyve lekeleri üzerinde çok daha etkili olduğunu iddia ediyor.

Omo Bebek Parfümsüz Sıvı Deterjan ortalama fiyatı: 25 – 30 TL (900 ml)
      

En iyi ateş ölçer markaları!

Bebek Deterjanı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bebek deterjanı seçerken dikkat edilmesi gerekenler ise;

 • Fosfat, klor, paraben, boya, SLS, SLES gibi maddeler içermemesine özen gösterilmelidir.
 • Ürün mutlaka dermatolojik olarak test edilmiş olmalıdır.
 • Ürün kokusuz olmalıdır. Aksi halde parfüm bebeklerde alerjiyi tetikleyebilir.
 • Tüm bunlara ek olarak bilmeniz gerekiyor ki; deterjanın çok köpürmesi, size çamaşırların iyi temizlendiği hissini veriyor olabilir. Ancak bir deterjanın bolca köpürmesi, içinde aynı oranda kimyasal barındırdığını gösteriyor.

Bebek Çamaşırları Nasıl Yıkanır?

 • Öncelikle, yıkama işleminden önce bebeğinizin cildini tahriş edebilecek etiketleri kesin.
 • Deterjan tercihinizi en doğal ve organik olandan yana kullanmaya çalışın.
 • Yumuşatıcıların çoğu parfüm gibi tahriş edici ve alerjiyi tetikleyen maddeler barındırdığından, yumuşatıcı kullanmamaya dikkat edin.
 • Su sıcaklığını çamaşırların etiketindeki önerileri dikkate alarak ayarlayın.
 • Yıkanan çamaşırları  balkon veya bahçe gibi açık havada kurutun.
 • Ütülerken de yüksek ısıyı ayarlayın. Böylece hem deterjan kalıntılarının hem de mikropların iyice kırılmasını sağlamış olursunuz.
 • Yıkayıp ütülediğiniz çamaşırları ise serin ve kuru bir odada muhafaza etmeye özen gösterin. Nemli bir şekilde asla katlayıp dolaba koymayın.

En iyi bebek maması hangisi?

 • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Yurdaser Vatana önder, lider olan kimse.
Erkek Bebek İsimleri
Aksun Kımılda ve sun" anlamında kullanılan bir ad.