Sleepy'den Bir İlk: Tam 4 Kategoride 1. Oldu!

Sleepy'den Bir İlk: Tam 4 Kategoride 1. Oldu!
21 Ocak 2022

Giderek sanayileşen dünya, karbondioksit oranının kontrolsüz bir şekilde artması ve hava sıcaklıklarının yükselmesi… İklim değişikliği ve küresel ısınma, insanlık ve dünyadaki diğer tüm canlılar için büyük bir tehdit olmaya devam ediyor. Üstelik bu tehditin boyutu, artan hava kirliliği ve oksijen miktarının azalmasıyla her geçen gün katlanarak büyüyor. Son 3 yılda meydana gelen doğa felaketleri, salgın hastalıklar ve temiz suya ulaşabilen insan sayısının azalması da aslında dünyamızın ne denli büyük bir tehlikeyle karşı karşıya olduğunu gösteriyor. 


Tablo böylesine endişe vericiyken, aslında gidişatı durdurmanın iki basit yolu var; doğaya saygı göstermek ve doğal olana yönelmek…

Pazara girdiği ilk günden bu yana doğaya ve insana saygılı ürünler üreten Sleepy, bebeklerimize daha temiz ve yaşanılabilir bir dünya bırakabilmek için Sıfır Karbon Misyonu’nu açıkladı! Ayrıca kendi kategorisinde hiçbir markanın yapamadığını yaparak; bebek bezi, külot bez, yenidoğan ıslak havlu ve tüm ıslak havlular kategorilerinde aynı anda Türkiye'nin birincisi oldu!

Sleepy'den Bir İlk: Tam 4 Kategoride 1. Oldu!

Sleepy’den Sıfır Karbon Misyonu!

Var olduğu ilk günden bu yana doğayı seven, doğal olanı tercih eden ve her zaman en iyisi için çalışan Sleepy, açıkladığı Sıfır Karbon Misyonu ile yine gönülleri fethetmeyi başardı. Bu doğrultuda üretim alanları, tedarik zincirleri ve ürünlerinde güncellemeler yapan Sleepy, nihai ürün üreticisi kimliğinden sıyrılıp ilk hammadde kaynağına kadar ihtiyaç duyduğu tüm üretim proseslerini bünyesine kattı. Bu sayede hammaddeden ambalaja kadar tüm faaliyetlerini çevreye duyarlı, doğal ve zararsız olacak şekilde yeniden dizayn etti. Peki, tüm bunlar ne anlama geliyor?

Sıfır Karbon Misyonu çerçevesinde Sleepy,


1 Ayda;

  • 720.000 koli kullanımını ve böylece 6.480 adet ağaç kesimini,
  • 24.000 tahta palet kullanımını ve böylece 8.409 ağaç kesimini,
  • 76.000 kg plastik ambalaj malzemesi kullanımını,
  • 540.000 kg hammaddenin fireye dönüşmesini,
  • 30.000.000 litre su tüketimini ve
  • 75.000 kg kimyasal solvent kullanımını

ENGELLEDİ!

Böylece havayı, suyu, ağacı, kısacası doğayı korudu.

Türkiye’deki Evlerde Birinci!

Doğal bambu, organik pamuk, badem sütü ve şeker kamışı… Adını hep yaptığı yeniliklerle duymaya alışık olduğumuz Sleepy, ürünlerinde her zaman doğal olanı kullandı. Bebeklerin sağlıkları kadar geleceklerini de düşünerek Sıfır Karbon Misyonu’nu paylaştı. Şimdi ise aynı kategorideki hiçbir markanın yapamadığını yaparak; 2021 yılında Ipsos’un ev tüketim araştırmasına göre bebek bezi, külot bez, yenidoğan ıslak havlusu ve tüm ıslak havlular kategorilerinde aynı anda Türkiye'nin birincisi oldu!

Sıfır Karbon Misyonu ile Bebeklerimiz ve Gelecek Nesiller İçin Daha İyi Bir Dünya!


Yenilenen Sleepy ürünleri ile tanışmak için hemen tıklayın!


  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Galibe Üstün gelen, yenen, önde gelen.
Erkek Bebek İsimleri
Yabalak 1. Yabancı. 2. Issız kır,ova. 3. Dışan, başka ülke, gurbet. 4. Ekin Tarlası.