Bedeninizi Sevin ve Bebeğinizle Paylaşın

Bedeninizi Sevin ve Bebeğinizle Paylaşın
28 Kasım 2016

Gebe denildiğinde gözünüzde karnı burnunda bir kadını canlandırırsınız peki, gebeliğin ilk aylarında kadınların bedeni hakkında ne biliyorsunuz? Yeni bedeninizi kucaklayın ve bebeğinizle paylaşın.

Bedeninizi Sevin ve Bebeğinizle Paylaşın

Gebe bir bedeni düşünün: 7-8 aylık olan bir kadını kolayca hayal edebilirsiniz. Peki, gebeliğin ilk aylarında kadınların bedeni hakkında ne biliyorsunuz?     Bu şekli tanımlamak biraz zordur. Emin olabilirsiniz ki ilk haftalarda bir takım değişiklikler olacaktır. Bunlara dolgun göğüs, parlak deri ve genişleyen karın başlangıcı örnek verilebilir. Önümüzdeki aylarda yanlarınız bebeğin büyümesi için yumuşayacak ve genişleyecek. Bu durumu izlerken vücudunuzun yaptıklarına güvenin. Çünkü vücudunuz bunu yapabilmek üzere tasarlanmıştır. Bizim imaj odaklı kültürümüzde tüm bunların gerçekleşmesi önemlidir. Vücudunuz inanılmaz bir amaç için değişiyor ve dışarı doğru genişliyor.

Uzmanlar, gebe kadınların ruhen ve fiziksel olarak merak uyandırıcı hale geleceklerini söylerler.

Kadınlar bu süreçte görkem, doğurganlık ve olgunluk gibi görünüşlere sahip olur. Vücudunuzun değişiminin güzelliği ve şaşırtıcılığı üzerine düşünmek harika bir yoldur. Kendinizi bebek bekleyen bir anne olarak düşünür ve hissederseniz, aslında bebeğiniz üzerinde derin bir etki de yaratabilirsiniz.

Bu süreç içerisinde çok iyi beslenin. Atletler, rahat ve hazır olabilmek için vücutlarıyla senkronize hissedebilecek şekli alırlar.

Bazı kadınlar; dağa tırmanmak için antrenman yapanlara benzer şekilde vücudunu güçlendirmek, dayanıklılıklarını artırmak, beden ve zihin olarak hazır olmak ve sonundaki ödüle ulaşmak için konuşur. Doğum öncesi süreçte vücudunuzun bakımını aksatmamanız gerektiğini asla unutmayın ve kendinize hatırlatıcılar hazırlayın.     Yemek: Akıllıca yemek yemeye ve bol su içmeye özen gösterin. Günlük gıda seçenekleriniz mümkün olduğunca sağlıklı olmalıdır.     Görselleştirmek: Zihninizde bedeninizle ilgili pozitif bir resim tutmalısınız. Kilo almak heyecanlandırıcı gibi gözükmeyebilir; ancak yüksek bir amaç yönünde çalıştığınızı unutmayın.     Egzersiz: Egzersiz, vücudunuzun fiziksel ve duygusal kondisyonunu korumasına yardımcı olabilir.     Okuma: Dergiler, web siteleri ve kitaplar; bedeniniz, bebeğiniz ve gebeliğinizle ilgili endişelerinizi azaltıp güven inşa edebilmenize yardım eder.     Oyalanmak: Gebeliğin başlarında endişelerinizi ve sorularınızı paylaşmak için kendinize bir ya da daha fazla arkadaş bulun.     Uyku: Gebeliğiniz boyunca rahatınızı sürdürebilmenizin ve dinlenebilmenizin en önemli anahtarıdır.     Güven: Kendi kendinizi olumlamanız yeterli değildir. Doğum için yeterliliğinizi geliştirin. Kendinize ve bedeninize tam olarak inanmayı seçerek güveninizi artırın. Kısaca, tam olarak ne yaptığınızı bilin.    

Kontrol eksikliğinden kaynaklanan vücudunuza nasıl bakacağınız, çekiciliğinizi kaybetmeniz, doğum, doğurma ağrısı, zarar görme gibi durumlar nedeniyle yol boyunca endişelerle karşılaşabilirsiniz.

Bu listenin sonu yoktur, uzayıp gider. Durun, derin bir nefes alıp verin ve doğumun hemen ardından kollarınızda olacak bebeğin ilk anını hayal edin. Hiç şüphesiz, her geçen gün daha büyük hissedeceksiniz. Çünkü hem kadınlık hem de güç açısından kendinizi gelişiyor gibi hissedeceksiniz.     Sessizlik anlarında gebe karnınızın üzerinde ellerinizi dinlendirmeyi bir alışkanlık haline getirin ve parmak uçlarınızda yaşamı hissettiğinizi bilin.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Azra Medine şehrinin adlarından biri.
Erkek Bebek İsimleri
Idık Kutsal, mübarek.