Bebeğinizin Odası İçin Birbirinden Güzel 5 Dekorasyon Önerisi!

Bebeğinizin Odası İçin Birbirinden Güzel 5 Dekorasyon Önerisi!
11 Ocak 2021

Bebek odası dekorasyonu, hem çok eğlenceli hem de özen isteyen konulardan biri. Minikler için huzurlu ve güzel bir yaşam alanı oluşturmak hem ona hem de ebeveyne çok iyi geliyor. Tabii oda dizayn ederken tamamlayıcı dekorasyon eşyaları ve fikirlerine bu süreçte çok ihtiyaç duyman çok normal.

Bu yazımızda miniğinin odasını nasıl dizayn edebileceğin konusunda birkaç dekorasyon ürünü ve dekorasyonu tamamlayıcı detaylardan bahsedeceğiz.

Bebeğin için güzel bir oda tasarlamak istiyorsan yazımızı okumaya devam et!

Bebek Odası Dekorasyon Önerileri

1. Ortam Aydınlatması

Bebeğinizin Odası İçin Birbirinden Güzel 5 Dekorasyon Önerisi!


Bebek odası dizayn ederken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri aydınlatmadır. Uyku düzeni açısından ne çok karanlık ne de çok aydınlık bir oda bebeğin için doğru olmayacaktır. Bu nedenle loş bir ortam oluşturmanı tavsiye ederiz. Bu aşamada işine yarayabilecek bir önerimiz var; dilersen bebeğin için odasında kullanmak üzere seçtiğin ışıkların yanında sadece belirli bir alanı aydınlatmak veya dekoratif bir köşe oluşturmak için Dekoratif Led Işık seçeneğinden yararlanabilirsin.

Bu ışığı hem istediğin alanda konumlandırabileceksin hem de çok şık ve eğlenceli köşeler oluşturabileceksin.

2. Duvar Dekorasyonu

Bebeğinizin Odası İçin Birbirinden Güzel 5 Dekorasyon Önerisi!

Duvarlar odaya girdiğimiz anda dikkatimizi çeken ilk alanlar oluyor. Bu alanları dolu dolu süslemek tamamen senin elinde. İster dekoratif seçenekler ister güzel bir saat veya takvim kullanabilirsin. Ya da birbirinden güzel aile fotoğraflarıyla duvarını süsleyebilirsin.

Bebeğinin odasında duvarları dekore edebilmen birkaç önerimiz var:

Yapışan Kare Çerçeveler!

İstediğin alana yapıştırıp daha sonra kolayca çıkarabileceğin bu çerçevelere bebeğinle güzel anılarını koyabilir ve duvarlarını miniğinle birlikte olan anlarınla renklendirebilirsin. Üstelik siyah ve beyaz olmak üzere iki renk seçeneği bulunmasıyla da her ortama uyum sağlayacağından şüphemiz yok!

Yapışan Kare Çerçevelere kolayca ulaşmak için bu bağlantıya tıklayabilirsin.

Duvar dekorasyonunda tercih edilen ürünlerin arasında takvimin de olduğunu söylemiştik. Şimdi sana anılarınla süslenmiş, tam bir dekorasyon köşesi oluşturmana yardımcı, farklı ve gün gün odaya hoş hava katacak iki çeşit takvim önerimiz var desek? Evet, çok sevinirsin!

Duvar Takvimi

Bu takvim ile her sabah günün takibini yaparken, bebeğinle olan güzel anılarına bakarak güne başlayacaksın. Dilersen bebeğinle çekildiğin en sevdiğin fotoğraflar ile dilersen de bebeğinin dikkatini çekebilecek görsellerle takvimini sergileyebilirsin. Ürünün içinde bulunan stickerlar ile takvimini zenginleştirebilirsin. Ayrıca bu takvime, ürünün içinde bulunan silinebilir asetat kalemiyle bebeğinle özel anlarını işaretleyebilirsin. Örneğin; bebeğinin ilk anne/baba dediği günü, ilk yürümeye başladığı anı, kendi başına ilk yemek yediği zamanı takvim üzerinde işaretleyebilirsin.

Takvim Poster

Takvim Poster, eğer farklı seçenekleri de olsun istiyorsan duvar dekorasyonunda kullanabileceğin alternatif ürünlerden birisi. 2 farklı seçenek, 2 farklı tarzıyla hangisini hoşuna giderse o senin!

İster renkli ister klasik, kendine göre tercihini yapabilirsin! Tam 12 ay ve 12 ayda birbirinden değerli fotoğraflarını ya da öncesinde de söylediğimiz gibi bebeğinle olan özel anlarını, onun dikkatini çekecek ve hoşuna gidebilecek görselleri takviminde kullanabilirsin. Bu kısım tamamen sana kalmış.

Mevsimler, günler, aylar geçse de tüm anıların gözünün önünde olacak. Duvarına farklı bir hava, içine de huzur katacağı kesin!

3. Bebek Anı Kitabı

Bebeğinizin Odası İçin Birbirinden Güzel 5 Dekorasyon Önerisi!


Geldik bizim anlata anlata bitiremeyeceğimiz, senin de bir an önce sahip olmak isteyeceğin ürüne. Bebeklere ve çocuklara özel tasarlanmış, gelmiş geçmiş en tatlı Anı Kitabı!


İlk anlar hiçbir zaman unutulmaz… Biliyoruz, sen de o anlara çok değer veriyorsun. İlk adım atışı, sana ilk gülümsemesi, ilk maceraları… Hepsini saklayabileceğin ve bebeğinin odasında bulunan rafta veya masanın üzerinde konumlandırabileceğin çok güzel bir kitap.

Kitabın içerisine her sayfada 4 tane olmak üzere tam 35 adet fotoğraf koyabilirsin. Fotoğrafların ve kitabın içindeki sevimli görsellerin uyumuna ise bayılacaksın! Rengarenk stickerlar ile dilediğin gibi süsleyebileceğin bu ürüne, kalemle istediğin notları alıp ileride bebeğine güzel bir hediye bile bırakabilirsin.

Bebek Anı Kitabına kolayca ulaşmak için tıkayabilirsin.

4. Ahşap Kare Çerçeve

Bebeğinizin Odası İçin Birbirinden Güzel 5 Dekorasyon Önerisi!


Bebeğinin odasını daha minimalist ve bohem bir tarz ile dizayn etmek istiyorsan, ortamın tamamlayıcısı olacak Ahşap Kare Çerçeveleri keşfetmeye ne dersin?

Sade ve şık tasarımıyla tam istediğin görüntüyü elde edebileceğin bu çerçeveleri ister masa veya raf üzerinde, ister askı aparatı ile duvarda kullanabilirsin. Yani, sıkıldıkça yerini değiştirebilirsin.

5. Anı Bahçesi

Bebeğinizin Odası İçin Birbirinden Güzel 5 Dekorasyon Önerisi!


Bebeğinin odasında birçok yere konumlandırabileceğin, görüntüsüyle ortama güzel bir uyum sağlayacak son bir önerimiz daha var: Anı Bahçesi!


Anı Bahçesi, ismi gibi kendisi de çok güzel olan dekoratif bir ürün. Sukulent detayı ile iç açıcı bir havası olan Anı Bahçesi’ni, sevdiğin objeler veya fotoğraflarla sergileyebilirsin. İçinde çiçekler açtıracak, şıklığıyla gözleri dolduracak bu ürüne kolayca ulaşmak için aşağıdaki bağlantıya tıkla.


Detaylara dikkat ederek ve tamamlayıcı ürünlerle destekleyerek bulunduğun ortamı yenilemen, düzenlemen ve ortamına renk katman işte bu kadar basit! Bebeğinin odasını kendi tarzına göre dekore edebilmen için birbirinden güzel önerilerimizi senin için derlediğimiz bu yazıyı çok sevmeni umuyoruz…


Yazımızda bahsettiğimiz tüm ürünleri keşfetmek için Sosyopix.com’u ziyaret edebilirsin.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Saadet Mutluluk, bahtiyarlık.
Erkek Bebek İsimleri
Rabbani 1. Tanrı´yla ilgili, Tanrısal. 2. Kendini olanca gücüyle Tanrı’ya veren.