Bebek Arabalarında Olmazsa Olmaz 5 Özellik!

Bebek Arabalarında Olmazsa Olmaz 5 Özellik!
03 Haziran 2021

Doğumdan hemen sonra ihtiyaç duyacağınız eşyalardan biri de bebek arabası olacak. Ancak birçok ebeveyn, bebek arabası alırken büyük bir kararsızlık yaşıyor. Zira teknolojinin gelişmesine bağlı olarak, piyasada binlerce marka ve model bulunuyor. Bunlar arasında bir seçim yapmak da haliyle anne ve babalar için epey zorlayıcı.


Bu aşamada, öncelikle ihtiyaçlarınızı ve bebek arabasından beklentilerinizi belirlemenizi tavsiye ederiz. Örneğin arabayı ne sıklıkta kullanacaksınız, yaşadığınız yerdeki yollar yokuş mu, arabayı muhafaza edebileceğiniz bir alan var mı gibi soruları kendinize sorarak aslında yaşam şeklinize uygun araba modelleri arasında bir filtreleme yapabilirsiniz.


Tüm bunların dışında, bir de ebeveynlerin konforu ve bebeğin güvenliği için olmazsa olmaz bazı özellikler var. Şimdi, bunların neler olduğuna birlikte bakalım;

1. Güvenliği İhmâl Etmeyin

Bebek Arabalarında Olmazsa Olmaz 5 Özellik!

Bebek arabası alırken dikkat etmeniz gereken ilk şey, elbette bebeğinizin güvenliği için alınmış olan önlemlerdir. Örneğin bazı bebek arabalarında 3 nokta emniyet kemeri varken, bazılarında daha güvenli olan 5 nokta emniyet kemeri bulunuyor. 5 noktalı emniyet kemerleri, olası sarsıntılarda bebeği daha iyi tuttuğu için aileler tarafından da en fazla aranan özelliklerden biri. Siz de satın alacağınız modele karar verirken bu ayrıntıyı gözden kaçırmayın deriz.

Bebeğin güvenliği için emniyet kemeri kadar fren sistemi de oldukça önemlidir. Arabada, tek hamlede kolayca devreye girebilen fren sisteminin olması, tehlikeli yollarda veya mola verdiğinizde bebeğinizin daha güvende olmasını sağlar.

2. Hafif Olmasına Dikkat Edin

Bebek Arabalarında Olmazsa Olmaz 5 Özellik!

Bebek arabasını çok sık kullanacağınızı düşünüyorsanız, kesinlikle hafif modellere yönelmelisiniz. Çünkü arabada yalnızca bebeğinizi değil, muhtemelen oyuncaklarını ve çanta gibi kişisel eşyalarınızı da taşıyacaksınız. Buna bir de arabanın ağırlığı eklendiğinde, kullanımı sizi oldukça zorlayabilir. Bu nedenle hafif modeller tercih etmek, ebeveynlerin konforu için her zaman daha avantajlıdır.

3. Kullanım Kolaylığını Göz Ardı Etmeyin

Bebek Arabalarında Olmazsa Olmaz 5 Özellik!

Bebek arabaları yıllarca kullanılan ürünlerdir. Bu nedenle güvenli oluşu kadar ebeveyn açısından kullanımının kolay olması da oldukça önemlidir. Örneğin bebek arabası alırken itme çekme kolaylığı nasıl, manevra kabiliyeti iyi mi, hafif mi, tek elle katlanabilme özelliği var mı gibi soruların cevabını mutlaka öğrenin. Sonuç itibariyle, bebek arabasını yıllarca kullanacak olan sizsiniz. Bebeğin güvenliği kadar arabanın size sunduğu kolaylıkları da göz ardı etmeyin.

4. Çok Fonksiyonlu Arabaların Daha Avantajlı Olduğunu Unutmayın

Bebek Arabalarında Olmazsa Olmaz 5 Özellik!

Bebeğiniz doğduktan sonra araba dışında oto koltuğu ve port bebe gibi birçok ihtiyacınız olacak. Örneğin, doğumdan sonra hastaneden çıkarken bebeğinizi muhtemelen port bebe ile taşıyacaksınız. Aynı şekilde aracınıza geçtiğinizde güvenliğin dışında, yasal bir zorunluluk olarak oto koltuğu kullanmanız gerekecek. Bunları tek tek satın almak yerine, birbiriyle uyumlu olan bu ürünlerin bir arada sunulduğu travel sistem bebek arabalarını tercih etmek maddi açıdan daha kârlı olacaktır. Üstelik travel sistem bebek arabası modellerinde, parçalar birbiriyle uyumlu olduğu için oto koltuğunu bebek arabasının puseti olarak da kullanabilir veya port bebeyi kolaylıkla aracın puseti haline getirebilirsiniz.

5. Portatifliğe Dikkat Edin

Bebek Arabalarında Olmazsa Olmaz 5 Özellik!

Ağır, hantal, katlanma özelliği olmayan bebek arabaları her zaman ebeveynlerde pişmanlık yaratır. Bunun yerine hafif, tel elle kolayca katlanabilen ve katlandığında az yer kaplayan bebek arabası seçmek daha doğru olacaktır. Üstelik yeni nesil travel sistem bebek arabalarından bazıları, portbebesi ile katlanarak daha da kolay taşıma imkânı sunuyor. Siz de bebek arabası tercihinizde bu özellikleri arayabilirsiniz.


Hafif, güvenli, portatif…

Ebeveynlerin bir bebek arabasından tüm beklentisini karşılayan Juno Pico 3 in 1, sınıfının en hafifi olma özelliği ve portbebesi ile katlanabilen yapısı sayesinde anne babalara büyük bir kullanım kolaylığı sağlıyor! 5 noktalı emniyet kemeri sistemi ve hassas freni ile bebekler için en güvenli seçeneklerden biri olan Pico, yenidoğan döneminden 5 yaşa kadar kullanılabiliyor.

Ürünü daha detaylı incelemek için hemen tıklayın!

Bebek Arabalarında Olmazsa Olmaz 5 Özellik!

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Daime Sürekli, sonsuz.
Erkek Bebek İsimleri
Cabbar 1. Zorlayan, cebreden. 2. Kuvvet ve kudret sahibi (Allah.) 3. Gökyüzünün güneyinde bulunan bir yıldız kümesi.