Bebeğinizin Sağlığı ve Konforu İçin Kullanacağınız Bezde Olmazsa Olmaz 4 Özellik!

Bebeğinizin Sağlığı ve Konforu İçin Kullanacağınız Bezde Olmazsa Olmaz 4 Özellik!
21 Aralık 2022

Bebek sahibi olmak, tüm duyguların da ötesinde mükemmel bir his… Bundandır ki her anne baba, bebeği için kullanacağı ürünleri seçerken en iyisini ister. Zira bebeklerin cildi biz yetişkinler kadar olgun değil. Bu da onları egzama, pişik ve tahriş gibi cilt sorunlarına daha meyilli hâle getiriyor. Özellikle bez seçimi, bahsettiğimiz cilt problemlerinin yanı sıra bebeğin beslenmesinden uykusuna kadar birçok aktivitesini etkiler. Dolayısıyla bu durum, aslında doğumdan sonraki en kritik kararlardan birinin de doğru bebek bezi seçimi olduğunu bizlere gösteriyor. Peki, sağlıklı bir bebek bezi hangi özelliklere sahip olmalı? Gelin şimdi, bez tercihinizde size yol gösterecek faktörleri birlikte inceleyelim.

Bebeğinizin Sağlığı ve Konforu İçin Kullanacağınız Bezde Olmazsa Olmaz 4 Özellik!

1. Zararlı Kimyasallar İçermemeli

Gerek ürünün maliyetini düşürmek gerekse raf ömrünü uzatmak amacıyla gündelik hayatımızda kullandığımız ürünlerin çoğunda kimyasal maddeler yer alıyor. Bu maddeler biz yetişkinler için bile oldukça zararlıyken, bebeklerin cildinde tahrişlere, egzamalara, pişiklere, kızarıklara ve hatta deri döküntülerine dahi neden olabiliyorlar. Bu yüzden günün büyük bir kısmında bebeğinizin cildine temas edecek olan bebek bezini seçerken ilk olarak dikkat etmeniz gereken detay, zararlı olduğu bilinen kimyasal maddeleri içermemesi. Örneğin SLS, SLES, paraben, BPA, nonilfenol, klor ve lateks gibi tahriş edici maddelerin olup olmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz. Bunun yanı sıra parfüm de bebeklerde alerjiyi tetikleyebileceğinden parfümsüz bebek bezlerini tercih edebilirsiniz.

2. Emiciliği Yüksek Olmalı

Bez tercihinde dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta da bezin emiciliğinin yüksek olması ve uzun süre kuruluk sağlaması. Aksi halde ıslak kalan bez bebeği huzursuz eder, uykusunu böler ve hatta beslenmesini bile olumsuz etkileyebilir. Ayrıca sıvıyı emme kapasitesi iyi olmayan bezler kullanıldığında pişik gibi cilt problemleri kaçınılmaz olur. Bu nedenle bezin idrarı hızlı bir şekilde emip hapsedebiliyor olması, gece uykusu boyunca kuruluk vadetmesi ve sızdırmaz bariyerlere sahip olması bebeğin gelişimi ve sağlığı için oldukça önemli.

3. Organik Pamuk İçermeli

Bebeklerin cildinin ne kadar hassas ve ipeksi olduğunu artık biliyoruz. Dolayısıyla tüm gün bebeğin cildine temas eden bebek bezinin de aynı hassaslığa ve yumuşacık dokuya sahip olması gerekiyor. Özellikle hareket etmeye ve yürümeye başlayan bebeklerde bu özellik fazlasıyla değerli. Çünkü bebeğin hareketiyle sürtünen bezin onun cildine zarar verme ihtimali oldukça yüksek. Dolayısıyla bez tercihi yaparken dokusunun nasıl olduğu mutlaka değerlendirilmeli. Bu aşamada organik pamuk veya organik bambu özleri içeren bebek bezleri sağlıklı bir seçim olacaktır.

4. Islaklık Göstergesi Bulunmalı

Islaklık göstergesi hem ebeveynlerin konforu hem de bebeklerin sağlığı için bebek bezlerinde olmazsa olmaz bir özellik haline geldi. Çünkü bu özellik sayesinde bebeğin idrarla teması azalacağı için pişik ve tahriş gibi cilt problemlerinin önüne büyük ölçüde geçilebiliyor. Ayrıca ebeveynlerin sürekli bezi açıp kontrol etmelerine gerek kalmayacağından anne ve babalar için konforlu bir deneyim sunuyor.

Yeni Bebek Bezi Pure Baby Organic ile Mükemmeli İsteyin

Doğanın sunduğu avantajları bebeklerin rahatı ve mutluluğu için kullanan Pure Baby Organic bebek bezleri, mükemmeli isteyen anne babaların yeni tercihi olacak! Yumuşacık dokusu, doğal içeriği, mükemmel kuruluk ve emicilik özelliği ile bir bebek bezinden beklediğiniz her şey Pure Baby Organic’te!

Siz de mükemmeli istiyorsanız, birçok ülkede güvenle kullanılan Pure Baby Organic ürünlerini şimdi lansmana özel fiyatlarla buradaki bağlantıdan hemen deneyebilirsiniz.


  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Tabende Parlayan, ışık veren.
Erkek Bebek İsimleri
Ubeydullah bk. Übeydullah