İkizleri Beslerken İşinize Yarayacak 4 İpucu

İkizleri Beslerken İşinize Yarayacak 4 İpucu
02 Kasım 2016

Tek bebek annelerinin verdiği tavsiyelerin çoğu ikiz annelerinde geçerliliğini yitirmektedir. İkizleri ve üçüzleri beslemek emek ve enerji gerektirir.

İkizleri Beslemek İçin Öneriler

Tek bebek annelerinin verdiği tavsiyelerin çoğu ikiz annelerinde geçerliliğini yitirmektedir. İkizleri ve üçüzleri beslemek emek ve enerji gerektirir. Bu yazımızda ikizleri beslemek için kolaylaştıracak ipucu ve önerileri kolaylıkla bulabilirsiniz.

1.Esnek Olun!

Öncelikle şunu unutmamak gerekir ki bebeklerin aynı anda doğmuş olması, aynı anda acıkacakları anlamına gelmemektedir. İkizleri beslemek günlük programınızın en önemli başlığı olacaktır. Fakat bebeklerde kendileri ile teker teker ilgilenilmeyi bekler. Bu durumda ikizler farklı zamanlarda acıkabilir ve benzer rutinlerde beslenseler bile farklı beslenme tercihleri de olabilmektedir. Rutin oluşturabilirsiniz ancak her şeyi aynı ana sıkıştırmanız sizi yoracaktır.

2.Sütünüzün Biteceğinden Korkmayın

Bebeklerinizi beslemek için yeterince sütünüzün olup olmadığı konusunda endişelenmeyin. Bu endişeniz gayet normal bir durumdur. Fakat bedeniniz ikiz bebek annesi olduğunuzun farkındadır. Bu nedenle her iki bebeğe yetecek kadar süt üreteceğinden emin olabilirsiniz. Yapılan araştırmalara göre ikiz bebek sahibi olan annenin bedeninin, tek bebek sahibi annelerin iki kat süt ürettiği ispatlanmıştır. Ama siz kendinize bu süreçte iyi bakmalı ve iyi beslenmelisiniz.

3.Uygun Araçlar Kullanın

Bebeklerinizi biberonla beslemeye karar verdiğiniz an uygun ve yeterli araç desteği edinmiş olmaya dikkat edin. Her gün biberon yıkamak zorunda kalacağınızı unutmayın. Her biberonu, her seferinde sterilize etmek ve temizlemek düşündüğünüzden de fazla vaktinizi alacaktır. Bu nedenle bu aşamaları kolaylaştırmalı ve size zaman kazandıracak ekipmanlara sahip olmanız sizi rahatlatacaktır. Bu durumda yeterli sayıda biberonunuz olmalıdır. Bazı tek bebek anneleri evlerinde en az 12 biberon bulundurmaktadır. İkiz anneleri ise günlük rutine göre kaç şişe edinmek gerektiğini önceden hesaplamalıdırlar.

4.Özel Araçların Avantajları

İkiz annelerinin işlerini kolaylaştıracak pek çok ürün bulunmaktadır. Elinizle tutmak zorunda kalmayacağınız biberonlar, ikizlerinizi beslemek için özel geliştirilmiş yastıklar gibi birçok ürün vardır. Bu ürünler sayesinde endişelerinizin bir bölümünden kurtulabilir ve rahatlayabilirsiniz. Ön hazırlık, esneklik ve nasıl yapacağınıza ilişkin bilgiler ile ikizleri beslemeyi sorun halinden çıkarabilir, anne olmanın güzelliğine varabilirsiniz.

Çoklu Doğum Yardımı Nedir, Nasıl Faydalanılır?

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Cahide Çok çalışan, çaba gösteren kimse.
Erkek Bebek İsimleri
Vacip Yapılması gerekli olan.