Gebeliğin İkinci Döneminde Cinsellik

Gebeliğin İkinci Döneminde Cinsellik
23 Ekim 2016

İlk dönemdeki ilişki pozisyonlarınızı bu dönemde yapamayabilirsiniz.

Gebeliğin İkinci Döneminde Cinsellik

Bu dönem artık gebeliğinizdeki fiziksel değişikliklere daha uyum sağladığınız bir dönemdir. Gebeliğin ilk döneminde görülen belirtiler, yavaş yavaş kaybolmaya ve kendinizi bedensel olarak daha iyi hissetmeye başlarsınız. Hamileliğin ikinci dönemi aynı zamanda ruhsal uyumunda başladığı bir dönemdir. Hamile olduğunuz gerçeğiyle beraber, hamileliğin hayatınızda meydana getireceği değişiklikleri de kabul etmiş olursunuz.

Bebeğinizi hissetmeye başlamanızla hamileliğin en güzel zamanlarını yaşayacağınız ikinci dönem artık eşinizle kendinize daha özel zamanlar yaratabilmenize fırsat sağlayacaktır.

İlk dönemde genital bölgenizde ve memelerinizde başlayan kanlanmalar bu dönemde de devam eder. Kanlanmanın artmış olması ilişki sırasında orgazmı daha yoğun yaşamanızı sağlar. Bunun yanı sıra libidonuzda meydan gelen artış da ilişki sırasında hiç almadığınız kadar zevk almanızı sağlayabilir.

İlişki pozisyonlarınızı büyümeye başlayan karnınıza göre değiştirmelisiniz.

İlk dönemdeki ilişki pozisyonlarınızı bu dönemde yapamayabilirsiniz. Büyüyen bebeğiniz ve karnınız sizi yavaş yavaş kısıtlamaya başlayabilir. Doktorunuzla görüşerek, bu dönemde hangi pozisyonların sizin için daha iyi olacağını öğrenin.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Galibe Üstün gelen, yenen, önde gelen.
Erkek Bebek İsimleri
Abay 1. Beceri. 2. Seziş, anlayış. 3. Büyük erkek kardeş.