En İyi Balık Yağı Markası Hangisi?

En İyi Balık Yağı Markası Hangisi?
24 Ekim 2021

Balık yağı ile ilgili aklınıza takılan tüm soruların cevabı bu yazımızda!

Ringa, hamsi, uskumru veya ton gibi yağlı balıklardan elde edilen balık yağı yüksek miktarda Omega 3 yağ asidi, DHA ve D vitamini içerir. Özellikle çocuklarda ve yaşlılarda gıda takviyesi olarak önerilen balık yağı sıvı, kapsül veya tablet formunda beğeniye sunulur. Piyasada bulunan en iyi balık yağı markalarına ait ürünler ise özellikle annelerin ilgisini çeker. Zira çocukların zihinsel ve bedenlse gelişimi için balık yağının önemi yadsınamaz bir gerçek. Biz de buradan yola çıkarak hazırladığımız yazıda, piyasadaki en iyi balık yağı markalarını derledik. İşte, çocuklar için en kaliteli balık yağı markaları...

En İyi Balık Yağı Markası Hangisi?

En iyi balık yağı markası hangisi, omega 3 nedir, balık yağında DHA ve EPA neye yarar, balık yağı alırken nelere dikkat etmek gerekir? Bütün bu sorular aslında en iyi ürünü seçmek isteyen ebeveynlerin kafasını kurcalayan başlıklar arasında sayılabilir. Yağ asitleri açısından zengin, DHA ve EPA miktarıyla dikkat çeken, doğal ve saf içerikli ürünler en doğal balık yağı olarak düşünülmelidir. Piyasada tüketici beğenisine sunulan kaliteli balık yağı arayışında olan okuyucularımız için işte markalar ve ürünlerinin özellikleri...

1. MÖLLER’S OMEGA-3

En İyi Balık Yağı Markası Hangisi?

Dört mevsim desteği olarak satışa sunulan Möllers balık yağı aynı zamanda lezzet ödüllüdür. Kapsül formuyla günlük Omega 3 ihtiyacını karşılayan markanın çocuklar tarafından beğenilerek tüketilen formları arasında;

 • Doğal elma aromalı balık yağı
 • Doğal limon aromalı Omega-3
 • Doğal tutti frutti aromalı Möller’s Omega-3 sayılabilir.

Neden Möller’s: Bir Norveç markası olan Möller’s, 167 yıllık tecrübeyle kullanıcı ihtiyaç ve beklentileri göz önünde tutularak üretim sürecini tamamlar. 35’ten fazla ülkede milyonlarca kişiye ulaşan marka, yüksek Omega-3 desteğini soğuk ve derin denizlerde yaşayan balıklardan sağlar. Domuz ürünleri, şeker, tatlandırıcı veya koruyucu madde içermeyen Möller’s balık yağı doğal aromalar kullanılarak lezzetlendirilir.

2. EASY FISHOIL

En İyi Balık Yağı Markası Hangisi?

Patentli üretim teknolojisiyle dikkat çeken Easy Fishoil ürünleri, sevilen tadıyla çocuklar için balık yağı kategorisinin en popüler markaları arasında gösterilebilir. “Sadece balık yağı değil daha fazlası” sloganıyla adından söz ettiren marka, çiğnenebilir jel formu ve yeni formülleriyle çocuklara hitap eder.

Easy Fishoil: Çocuklar için balık yağı ve D vitamini desteklidir.

Easy Fishoil Q: Çocuklar için balık yağı, Kolin, B6, B12 vitaminleri ve Folik asit takviyelidir.

Easy Fishoil Beta Glukan: Çocuklar için balık yağı, Beta Glukan, A, C, D Vitamini desteklidir.

Easy Fishoil Multi: Çocuklar için balık yağı ve multivitamin takviyelidir.

Easy Fishoil Omega 3: Yetişkinler için Omega 3, DHA, EPA ve D vitamini açısından zengin, jel formuyla tek kullanımlık besin takviyesidir.

Deneyen 10 çocuktan 9’unun Easy Fishoil’i tat ve koku bakımından sevdiği tespit edilmiştir. Yine kendi ve çocuğu için bu markayı tercih eden ebeveynlerin %98’i bu ürünü yakın çevrelerine tavsiye edeceklerini belirtmiştir.


Bebeklere Balık Yağı Ne Zaman Verilebilir?

3. NEW LIFE EFA


En İyi Balık Yağı Markası Hangisi?
 

Kalp ve damar sağlığını koruyan DHA'sı en yüksek balık yağı arkaları arasında yer alan New Life ürünleri, farklı yaş gruplarına özel içerik ve paketlerle beğeniye sunulur.

 • EFA Daily

Trigliserid formu sayesinde 3 kat hızlı ve kolay emilim sağlar.

 • EFA POP

Çiğneme yetisi gelişmiş çocuklar için Omega-3 ihtiyacı ile birlikte, günlük D vitamini ihtiyacını da karşılamaya yardımcı olur.

 • EFA Liquid

EFA Liquid bir tatlı kaşığında 740 mg DHA içermektedir.

 • EFA MOM

Tüm kadınların farklı ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik, aktif folik asit, şelatlı demir, kolin, DHA, iyot ve diğer vitamin & mineraller EFA Mom’ da tek kapsül içindedir.

 • EFA ONE

Tek kapsülde 1020mg (1 gram) omega-3 yağ asidi içermektedir.

 • EFA S-1200

EPA/DHA yetişkinlere özel kalp ve damar sağlığının korunmasına yardımcı olur.

4. NUTRIGEN

En İyi Balık Yağı Markası Hangisi?

Vitamin ve mineraller açısından zengin olan Nutrigen balık yağı şurubu, L-Arjinin, çinko, vitamin D ve vitamin K ile güçlendirilmiştir.

 • Dünyanın en çok tercih edilen ve güvenilen markası olan Nutrigen
 • 5 yıldız sertifikalı ürünleriyle
 • Sürdürülebilir balık yağı kaynağıdır.

Nutrigen Balık Yağı Şurubu kullanım önerisi: 3-4 ve 4-10 yaş grubu çocukların günde 10 ml alması önerilir. Şurup kullanılmadan önce şişe mutlaka çalkalanmalıdır.

5. OCEAN

 En İyi Balık Yağı Markası Hangisi?

Çocuklar için şurup formuyla dikkat çeken Ocean ürünleri, IFOS onaylıdır. Kolay içim sağlayan doğal aromalar sayesinde beğenilerek tüketilen şurubun hammaddesi, temiz ve derin su balıklarıdır. Balık yağı tadı ve kokusundan arındırılmış içeriği atık ve toksik maddelerden uzaklaştırılarak saflaştırılan marka, sıvı formuyla kolay emilim sağlar.


Bebekler Balık Yemeye Ne Zaman Başlayabilir?

Bebek ve Çocuklarda Balık Yağı Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Bebek ve çocuklarda balık yağı kullanımı uzmanlar tarafından önerilmektedir. Gelişim çağında;

 • Bedensel ve zihinsel gelişime katkı veren
 • Beyin fonksiyonlarının gelişimine etki eden
 • Öğrenme kapasitesinde artış sağlayan
 • Hiperaktivite bozukluklarını engelleyen
 • Dikkat eksikliğini düzelten
 • Bağışıklık sistemini güçlendiren
 • Görme kalitesini artıran ve
 • Okul çağında öğrenime destek olan balık yağı, hamilelikte kullanıldığında da erken doğum riskini azaltırken fetüsün beyin gelişimini destekler.

Hekim tavsiyesine uygun olarak 2 yaşından sonra çocuklarda balık yağına başlanılabilir. Balık yağı kullanırken aynı zamanda taze balık da tüketilebilir. Haftada en az 2 kere mevsim balığı tüketenler Omega 3 açısından yeterli beslenmiş sayılırlar.

Omega 3 Nedir? Eksikliği Nelere Sebep Olur?

Balık yağıyla özdeşleşen Omega 3 beyin ve sinir sisteminde son derece önemli görevlere sahiptir. Omega 3 eksikliği;

 • Öğrenme güçlüğüne
 • Kolesterol yüksekliğine
 • Unutkanlığa
 • Büyüme geriliğine
 • Cilt hastalıklarına ve
 • Kemik rahatsızlıklarına sebep olur.

Düzenli balık yağı kullanımı kalp ve damar hastalıklarına karşı koruma sağlamakla kalmaz, kemik sağlığını da destekler. Göz sağlığından ruh sağlığına, karaciğer sağlığından enflamasyon azaltıcı etkisine kadar adeta bir mucize olan Omega 3 özellikle çocuklarda görülen dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğunun tedavisinde de etkilidir.

Balık Yağı Nasıl Kullanılır?

Halk arasında kullanımı en yaygın besin takviyesi balık yağıdır. Çiğnenebilir jeller şeklinde piyasaya sürülen modeller çocuk kullanımını eğlenceli hale getirmiştir. Bilinenin aksine balık yağı kullanımı kilo alımını tetiklemez. İştah artırıcı etkisi olmayan ürünler, günün her saati tercihen tok karnına alınabilir.

Omega 3 yağ asidinden zengin balık yağı kullanımı özellikle gebelikte son derece önemlidir. Hekim tavsiyesine uygun marka tercihi yapılarak sağlıklı bir hamilelik yaşanabilir. Bebek ve çocuklar için önerilen markalar arasından seçim yapmadan önce uzman görüşlerini dikkate almak yerinde olacaktır.

Balık Yağı Seçerken Bilmeniz Gerekenler!

Bebeklikten yaşlılığa kadar geçen sürede önemli bir besin desteği olan balık yağları, vücut tarafından üretilemeyen Omega 3 yağ asidinin doğal kaynağıdır. Sağlıklı bir fiziksel ve zihinsel yaşamın yanı sıra ömür boyu kalp ve damar sağlığı için de önerilen balık yağı, bağışıklığın gelişmesinde de takviye edici rol oynar.

Piyasadaki en iyi balık yağı markası hangisi diyorsanız işte seçim yaparken bilmeniz gerekenlerin listesi!

 • Doğal içeriğe sahip bir ürün arıyorsanız etiket üzerindeki bilgileri mutlaka okuyun.
 • Üretim için belirlenmiş kalite standartlarına önem verin.
 • Müşteri yorumlarına göz atın.
 • Analiz sertifikalarını sorgulayın.

Artık hangi balık yağını seçeceğiniz konusunda çok daha bilgilisiniz. Siz de bir gıda takviyesi olarak balık yağı kullanabilir ve çocuğunuzun sağlıklı gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.Bebekler İçin En İyi Ateş Ölçer Markası Hangisi?

 • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Ubeyde bk. Übeyde
Erkek Bebek İsimleri
Fadıl bk. Fazıl