• gebe.com
  • /
  • Emzirme Döneminde Annelerin İmdâdına Koşacak 10 Ürün!

Emzirme Döneminde Annelerin İmdâdına Koşacak 10 Ürün!

Emziren annelerin imdâdına yetişen ürünleri sizler için sıraladık!

Emzirme Döneminde Annelerin İmdâdına Koşacak 10 Ürün!

Eğer şu anda hamileyseniz, muhtemelen bebeğiniz ve doğumunuz için gerekli olan her şeyi temin etmişsinizdir. Peki, doğumdan hemen sonra emzirmeye başlayacağınız düşünüldüğünde, rahat bir emzirme dönemi için ihtiyacınız olanları araştırdınız mı? Eğer araştırmadıysanız dert etmeyin, biz sizler için listeledik. İşte, anne için emzirmeyi kolaylaştıran ürünler...  

Emzirmeyi Kolaylaştıran Ürünler

1)Lanolin Krem

  emzirmeyi kolaylaştıran ürünler 

Lanolin, yeni doğum yapmış çoğu kadına daha hastaneden çıkmadan önerilen ve örneği verilen bir çeşit kremdir. Meme ucundaki yara ve çatlaklar için diğer alternatiflere göre çok daha az kimyasal barındıran bir seçenektir. Bebek için de zararlı olmadığından, yanlışlıkla bebeğin ağzına değmesi hiçbir problem teşkil etmeyecektir. 

Emzirme döneminde göğüs bakımı hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklamanız yeterli.

2)Göğüs Ucu Pedi

  emzirmeyi kolaylaştıran ürünler 

Göğüs ucu pedleri, sütyen arasına sıkıştırılan dolgular olarak tanımlanabilir. Emzirme dönemindeki annelerin en büyük kurtarıcıları desek, abartmış olmayız. Göğüs ucu pedleri sayesinde, kıyafetiniz ve göğsünüz arasına bir bariyer koymuş olursunuz ve böylelikle kıyafetlerinizdeki lekelenmelerin önüne geçersiniz. Göğüs ucu pedleri, kullan at seçenekleri olduğu gibi yıkanıp tekrar kullanılabilen seçenekleriyle de piyasada yer almaktadır.

3)Süt Pompaları

  emzirmeyi kolaylaştıran ürünler 

Süt pompası, özellikle çalışan bir anneyseniz, bebeğinizi anne sütü ile beslemeye devam etme konusunda size inanılmaz yardımcı olacaktır. Ancak, emzirme tekniklerini öğrenmek ve sürece alışmak adına doğumdan hemen sonra süt pompalarını kullanmamalısınız.

4)Emzirme Önlüğü

  emzirmeyi kolaylaştıran ürünler 

Bebeğiniz doğduktan sonra onu dışarıda da beslemeniz gerekecek. Böylesi anlarda mahremiyetinizi korumak isteyebilirsiniz. İşte tam da bu noktada yardımınıza emzirme önlükleri koşacak. Bu nedenle emzirmeye yardımcı ürünler arasında belki en önemli şey, sizin için emzirme önlüğü olacak. Yalnız, süt pompasını anlatırken değindiğimiz gibi, emzirme önlüğünde de onlarca çeşit var. En rahat olanı ise bebeğin arkadan bağlanabildiği emzirme önlükleridir. Böylece bebeğiniz tekmelese dahi, önlük açılmayacak ve siz rahatça yavrunuzu besleyebileceksiniz.

5)Şifa Kaynağı Su

  emzirmeyi kolaylaştıran ürünler 

Pek çok laktasyon uzmanı, emziren annelerin her emzirmeden sonra su tüketmesini tavsiye ediyor. Çünkü, emzirme döneminde yeterince su içmezseniz, vücudunuzun süt üretmesi bir o kadar zorlaşır. Peki, ne kadar su içilmeli? Emzirmeyen kadınlar için günlük 8 bardak öneriliyorken, emziren anneler için ortalama 11-12 bardak tavsiye ediliyor.

6)Rahat Bir Emzirme Yastığı

  emzirmeyi kolaylaştıran ürünler 

Aslına bakarsanız emzirmenin özü şudur: siz bebeğe doğru eğilmemelisiniz, bebeği memeye doğru yakınlaştırmalısınız. Fakat çoğu anne, bebeğini emzirirken ona doğru eğiliyor ve bundan kaynaklanan bel ve sırt ağrıları problemleriyle karşılaşıyor. Sizin de böyle bir probleminiz varsa, emzirme yastıklarından faydalanabilirsiniz.

7)Emzirme Sütyenleri

  emzirmeyi kolaylaştıran ürünler 

Pek çok uzman, hamileliğin son aylarından itibaren kadınların emzirme sütyeni kullanmasını öneriyor. Çünkü daha önce kullandığınız sıkı sütyenlerin, süt kanallarınızı olumsuz etkileyebilme potansiyelleri var. Zaten emzirme sütyenlerinin kolaylığına alıştığınızda, diğer sıkı sütyenlerinize dönmek dahi istemeyeceksiniz.

8)Emzirme Gecelikleri

  emzirmeyi kolaylaştıran ürünler 

Bebeğiniz doğduktan sonra geceleri sık sık kalkıp onu besleyeceğinizi düşünürsek, en rahatından bir emzirme geceliği almalısınız. Özellikle göğüs bölgesi hemen açılabilenler, yeni anneler için oldukça kolaylık sağlıyor.

9)Rahat Bir Alan

  emzirmeyi kolaylaştıran ürünler 

Emzirme vakti geldiğinde evin içinde rahat edebileceğiniz bir alan seçin, yoksa da oluşturun. Yataklar ve kanepeler yeterli sırt desteği vermediği için uzmanlar tarafından önerilmiyor. Bunun yerine iskemle tercih edebilirsiniz. Çünkü, emzirirken annenin dik durması gerekiyor.

10)Sizin İhtiyaçlarınız Tamam, Peki Bebek?

  emzirmeyi kolaylaştıran ürünler 

Emzirme döneminiz için, beslenme sırasında bebeğinizin de ihtiyacı olabileceklerini koyacağınız bir çanta edinseniz iyi olur. Böylece en sevdiği oyuncağı, önlüğünü veya ağız temizliği için gerekli olan malzemeleri içinde rahatça taşırsınız.   

Emziren annelerin yememesi gerekenler için buraya tıklayınız

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Saadet Mutluluk, bahtiyarlık.
Erkek Bebek İsimleri
Kemal Bilgi ve erdem bakımından olgunluk