Bebek ve Çocuklar İçin Evde Yapılabilecek Oyuncaklar

Bebek ve Çocuklar İçin Evde Yapılabilecek Oyuncaklar
15 Ekim 2017

Bebekler için evde hazırlanan oyuncaklar arasında onun küçük kaslarını geliştirecek oyun hamurları ve halkaların yanı sıra çoraptan ve artık malzemelerden yapılan birbirinden ilgi çekici oyuncak da bulunur.

Bebek ve Çocuklar İçin Evde Oyuncak Yapımı

Anneler evde bebekleri ile keyifli zaman geçirmek istemenin yanı sıra oyuncak seçerken gelişimine katkı sağlayacak oyuncakları seçmeye çalışırlar. Piyasada satılan pek çok oyuncak yanında evde bulunan malzemelerden yapılan oyuncakların da bebeğim gelişmesinde olumlu etkiler yaratacağı belirtilir. Bebekler için evde hazırlanan oyuncaklar arasında onun küçük kaslarını geliştirecek oyun hamurları ve halkalar yanı sıra çoraptan yapılan birbirinden ilgi çekici oyuncaklar da bebeğim oynamaktan keyif alacağı oyun arkadaşları arasında yer alır. Bebek ve çocuklar için evde oyuncak yapımı onların hayal gücünü geliştirirken, aynı zamanda dünyanın kaynaklarını korumayı da öğrenmesine yardımcı olur.  

Evde Evde Oyuncak Yapımı : Eldivenden Kedi Yapma

  Bebek ve Çocuklar İçin Evde Yapılabilecek Oyuncaklar   Hemen herkesin evinde düzinelerce bulunan eldivenler bebeğiniz için vazgeçilmez oyuncaklar arasında olacaktır. İçerisine pamuk parmaklarına ve gövdesine pamuk doldurarak yapacağınız kedinin gözlerinde bebeğiniz küçükse yutma tehlikesine karşın düğme kullanmak yerine keçeli kalemle göz çizerek kullanmanız  tavsiye edilir.  

Bebekler İçin Evde Çoraptan Oyuncak Yapımı

Bebek ve Çocuklar İçin Evde Yapılabilecek Oyuncaklar   Evde bulunan malzemelerden oyuncak yapmanızı sağlayacak en kolay bulunan malzeme şüphesiz çoraplardır. Evinizde bulunan rengarenk çoraplarınızdan bebeğiniz için harika oyuncaklar yapmanız için sadece bir makas, dikmek için ip ve bir parça pamuğa ihtiyacınız var. Gerisi tamamen sizin yaratıcılık gücünüze kalıyor. Çoraptan yapacağınız ayıcığı sağlıklı olduğundan emin olarak bebeğinize gönül rahatlığıyla verebilirsiniz. (unutmamanız gereken bebeğiniz küçükse oyuncağın gözlerini yaparken kolay çıkacak ve yutulabileceği malzemelerden kullanmamanız önerilir.)  

Evde Çoraptan Tavşan Yapımı

  Bebek ve Çocuklar İçin Evde Yapılabilecek Oyuncaklar   Çoraptan yapacağınız sayısız oyuncak arasında çoraptan tavşan yapımı da annelerin bebeklerine keyifle yapacakları, bebeklerin de oynamaktan zevk alacakları bez oyuncaklar arasında yer alır.  

Evde Rengarenk Şişe Kapaklarından Oyuncak Yapımı

  Bebek ve Çocuklar İçin Evde Yapılabilecek Oyuncaklar   Bebeklerinize dışarıdan ne kadar çok oyuncak satın alsanız da o her zaman evde bulunan tencere ve tavayla oynamaktan daha çok keyif alır. Evde yapacağınız basit oyuncaklar da eminiz ki en çok seveceği oyuncaklar arasında yer alacaktır. Şişe kapaklarından yapılan rengarenk oyuncaklar da bunlardan birisi. Küçük bebeklerden daha çok 2-3 yaş ve üstündeki çocuğunuz için ideal olan bu oyuncaklar, renkleri ve farklı görünüşleriyle yetişkinlerin bile dikkatini cezbedebiliyor. Küçük bebeklerin ağzına alma riskinden dolayı verilmemesi tavsiye edilmeyen oyuncağı yapmak için büyük bir iğneye ihtiyacınız var. Ucunu ısıttığınız iğneyi plastik kapakları kolayca delmek için kullanabilirken daha sonrasında da kalın kopmayan bir ipe geçirerek şişe kapaklarını dizerken kullanabilirsiniz.  

Evde Çoraptan Bez Bebek Yapımı

  Bebek ve Çocuklar İçin Evde Yapılabilecek Oyuncaklar   Kız bebeklerin oynamaktan keyif alacağı bez bebekleri evde yapmak artık çok kolay. Çorap, bir miktar kurdele, makas, iğne, ip, gözleri için boncuk ya da düğme (bebeğinizin yutma tehlikesini göz önünde bulundurarak bebeğin gözlerini iplikle işleyebilirsiniz) yüzü için beyaz kumaş parçası, yanakları pembeleştirmek için pembe kalem ve bir miktar pamuk ya da elyafınızın olması yeterli.

Çoraptan Bebeğin Yapılışı

Çoraptan bez bebek yapmak için kullanacağınız çorapları resimde görüldüğü gibi parlak çoraplardan seçerseniz bebeğiniz daha çekici görünecektir. Bebeği yapmak için çorabı resimdeki gibi kesin, bebeğin kollarını ve bacaklarını belirlemek için oluşturacağınız kalıbı çorabı ters çevirecek üstüne koyun, dikiş izlerinin olduğu yerleri dikin ve pamuğu ya da elyafı çorabın içerisine dengeli bir biçimde doldurun. Bebeğin boynunu oluşturacak yeri iple büzün, beyaz kumaştan iki parça yuvarlak kesin etrafını dikin az bir yer bırakın düzünü çevirin içine elyaf ya da pamuk doldurun ve açık yeri de dikin. Boncuktan gözleri dikin, bası ve vücudu dikerek birleştirin yanaklarını pembe kalemle birleştirin. Çorabın bilek kısmından kalan parça ile bebeğin beresini yapın, beresine ve boynuna kurdele bağlayın. Ve çoraptan yaptığınız bebek bebeğinizin oynaması için hazır.

Evde Bulunan Artık Malzemelerden Yapılan Renk Öğreticiler

  Bebek ve Çocuklar İçin Evde Yapılabilecek Oyuncaklar   Evde artık malzemelerden eğitici oyuncak yapımı bebeğiniz renkleri öğrenirken oldukça işinize yarayacak.    
  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Galibe Üstün gelen, yenen, önde gelen.
Erkek Bebek İsimleri
Yabalak 1. Yabancı. 2. Issız kır,ova. 3. Dışan, başka ülke, gurbet. 4. Ekin Tarlası.