• gebe.com
  • /
  • Babaların Mutlaka Okuması Gereken 8 Kitap!

Babaların Mutlaka Okuması Gereken 8 Kitap!

Bebeklikten, bir birey olana kadar geçen sürede onların karşılaşabileceği her sorunda onlara destek olmak, aynı zamanda bebek büyürken eşine yardım etmek isteyen babalar için okuması tavsiye edilen kitaplar listelenmiştir.

Babaların Mutlaka Okuması Gereken 8 Kitap!

Babalar yaşamları boyuncu bebeklerinin hayatlarının her evresinde onlara kılavuz olur. Onlar her ihtiyaç duyduklarında yanlarında olur, deneyimleri ve tavsiyeleriyle hayatlarına yön verirler. Bebeklikten, bir birey olana kadar geçen sürede onların karşılaşabileceği her sorunda onlara destek olmak, aynı zamanda bebek büyürken eşine yardım etmek isteyen babaların okuması tavsiye edilen kitaplar şöyle listelenebilir;

Babaların Okuması Tavsiye Edilen Kitaplar

1 -Bebek Bilgeliği

bebek-bilgeliği   

Ebeveynleri temel sorunlarına yanıt veren bu kitap, ailenin geri kalanı gibi gece boyunca uyuyan mutlu ve keyifli bir bebeğin ve sürekli yorgun olmayan bir annenin nasıl mümkün olduğu anlatır.  

2 -Bebeğinizle Birlikte Uyumak

bebeğinizle-birlikte-uyumak   

Bebeklerle birlikte uyuma konusunda dünyaca tanınan James J. McKenna, birlikte uyumaya karşı çıkan tavsiyelerin nedenlerini bilimsel temellere dayandırarak açıklamaktadır.  

3 -Bebekler İçin Masaj

bebeklerle-masaj   

Bebek masajı, anne baba ile bebek arasındaki iletişimi güçlendiren bir sanattır.Bebek masajının bebek üzerindeki etkileri anlatılmaktadır.  

4 -Bebekler için acil yardım kılavuzu

bebekler-için-acil-yardım-kılavuzu   

Çoğu kez bebeğinizin aklına gelen “iyi fikirler” –burnuna boya kalemi sokmak, hareket halindeki bir pusetten tırmanıp çıkmak– sizi paniğe sürükleyebilir. Bu tip stresli durumlar meydana geldiğinde, onlarla başa çıkmak için hızlı ve soruna odaklı önerilere ihtiyaç duyarsınız. Bebekler İçin Acil Yardım Kılavuzu, tıkanarak boğulma, puset kazaları, astım krizi, burundaki veya kulaktaki yabancı cisimler de dâhil olmak üzere, bebeğinizin başına gelebilecek kırkı aşkın yaygın acil durumla başa çıkmanız için gerekli bilgileri içeriyor.  

5 -Bebekler ve Çocuklar İçin Temel İlk Yardım

bebekler-ve-çocuklar-için-temel-ilk-yardım   

Bebeğiniz büyürken başına gelebilecek kazalarda ve kötü bir durumda neler yapılması gerektiğinin anlatıldığı her an ihtiyaç duyabileceğiniz bir kitap.  

6 -Herkes İçin Tuvalet Eğitimi

herkes-için-tuvalet-eğitimi   

Bebeğiniz belli bir büyüklüğe geldiğinde bezi bırakıp tuvalet eğitimine başlaması gerekir. Bu eğitimi veririlirken karşınıza çıkabilecek her tür problemi gerçek yaşam örnekleriyle tanımlayıp bunları nasıl aşacağınızı anlatmaktadır.  

7 -Modern Bebek Bakımı

modern-bebek-bakımı   

Bebek ve çocuk bakımını anlatan kitaplar serisinin ilk kitabıdır. Üçer aylık dönemlerde bebek bakımı ve beslenmesi, İlk günler , Bebeğin gelişimini destekleyen anne ve baba davranışları,  Uyku düzeni, Büyüme yüzdeleri, Gelişim takibi, Aşılar, Sünnet ve Acil durumlar serinin diğer kitapları arasındadır.  

8 - Bebek Bakımı İçin Mucizevi Çözümler

bebek-bakım-sorunlarına-mucizevi-çözümler   

Geceleri deliksiz uyuyan, gündüzleri iştahla yemeğini yiyen aynı zamanda kendi başına sıkılmadan oyun oynayabilen ve ne zaman ne istediğini anlayabildiğiniz bir bebek büyütmek istemez misiniz. Tracy Hogg'un yardımıyla bu hayali gerçeğe dönüştürebilirsiniz.  

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Galibe Üstün gelen, yenen, önde gelen.
Erkek Bebek İsimleri
Saadettin 1. Dinin mutluluğu.2. Dini uğurlu, kutlu kılan.