1 Bebek Bir Yılda Kaç Adet Bebek Bezi Tüketir?

1 Bebek Bir Yılda Kaç Adet Bebek Bezi Tüketir?
23 Temmuz 2018


Ailenize yeni bir üyenin katılacak olması elbette sizin için heyecan ve mutluluk verici… Ama itiraf edin, siz de tıpkı diğer ebeveynler gibi bir yandan da sırtınıza yüklenecek olan yeni masrafları düşünmeden edemiyorsunuz değil mi? Kıyafetler, bebek arabası, oyuncaklar, bakım ürünleri, çantası ve daha niceleri...Bu masraflardan en fazla bütçe ayırmanız gereken kısım ise şüphesiz ki bebek bezleri olacak. Üstelik, bebeğinizin 2,5 - 3 yaşında tuvalet eğitimine başlayacağını düşündüğümüzde, ortaya epey bir maliyet çıkıyor. Kaliteli olsun, pişik yapmasın, sızdırmasın dediğimizde ise tablo biraz daha kabarıyor... Peki, 1 bebek yılda kaç tane bebek bezi tüketir, hiç merak ettiniz mi?Hadi gelin, kabaca bir hesap yapalım!

İlk Aylar Günde 8 – 12 Kere Bezini Kirlettiğini Düşünürsek…

1 Bebek Bir Yılda Kaç Adet Bebek Bezi Tüketir?

Yenidoğan bebeklerin ilk günler 7 – 10 kere bezini pisletmesi normal karşılanır. Eğer bebeğiniz mamayla beslenmeye başladıysa kaka sayısı biraz daha düşebilir. İlk aylarda günde ortalama 8 kere altını değiştirdiğinizi düşünürsek, aylık bebek bezi ihtiyacınızı 8x30=240 şeklinde kabaca hesaplayabilirsiniz. İlk 2 ay için ise toplam 480 adet bebek bezine ihtiyacınız olacak!

İlerleyen Aylarda Kaka Yapma Sıklığı Azalabilir

1 Bebek Bir Yılda Kaç Adet Bebek Bezi Tüketir?

Bebeğinizin katı gıdaya geçmeye başlamasıyla birlikte besinler bağırsaklarında daha uzun kalacak ve kaka yapma sıklığı da aynı paralelde düşecektir. Bu aylardan sonra bebeğinizin tuvaletini yapma sıklığı yediklerine ve beslenmesine bağlı diyebiliriz. Pişik riskini de düşünür ve bebeğiniz kakasını/çişini yapar yapmaz hemen altını değiştirdiğinizi düşünürsek, günde ortalama 6 bez çıkarımında bulunabiliriz. Bu da aylık 6x30=180 adet bebek bezine denk gelir. Yani 3 ile 7. ay arasında toplam 900 adet bebek bezine ihtiyaç duyacaksınız!

1 Yaşına Doğru Keyfine Bağlı, Sapma Payına Hazır Olun!

1 Bebek Bir Yılda Kaç Adet Bebek Bezi Tüketir?

Eğer bebeğiniz iyi besleniyor ve her ay düzenli bir şekilde kilo alıyorsa 1. yaşına doğru günde ortalama 4 - 5 kere bezini değiştirebilirsiniz. 4x30=120 şeklinde kaba bir hesap yaparsak, 8. ay ile 12. ay arasında bebeğiniz ortalama 600 adet adet beze ihtiyaç duyacaktır.


1 yıllık bebek bezi ihtiyacınız ise en az 1.740 adet olacak!

Peki, hiçbir ücret ödemeden bebeğinin 1 yıllık bebek bezini karşılamaya ne dersin?

Prima, her ay prima.com.tr'ye üye olan 5 şanslı kişiye tam 1 yıllık bebek bezi hediye ediyor!

Hemen kazanma şansı yakalamak için buraya tıkla!

1 Bebek Bir Yılda Kaç Adet Bebek Bezi Tüketir?

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Iraz bk. Raziye
Erkek Bebek İsimleri
Lâçin 1. Yiğit adam. 2. Kartal. 3. Şahin. 4. Atmaca.