Bize Yükselenini Söyle Sana Kim Olduğunu Söyleyelim!

Bize Yükselenini Söyle Sana Kim Olduğunu Söyleyelim!
26 Haziran 2017

Yükselen burçların fiziksel özelliğiniz hakkında fikir verdiğini biliyor muydunuz? Astroloğumuz Berna Narin Aşkın, yükselen burcunuza göre, sizi size anlatıyor!


Yükselen burç özellikleri neler merak ediyor musunuz? Son zamanlarda sıkça adını duyduğumuz yükselen burç nedir? Yükselen burç; doğduğumuz anda, bulunduğumuz yere göre bakıldığı zaman doğu ufkunda bulunan burçtur. Bazen bir dakikayla bile yükselen burcu değişebildiği için çocuk doğduğu anda saatin hatta dakikanın not alınması fazlasıyla önemlidir. Peki, yükselen burç bize ne anlatır? Her şeyden önce fiziksel görünümümüz yükselen burcumuza göre şekillenir. Genel sağlığımızın hangi alanda zayıf veya hangi alanda güçlü olduğunu yine yükselen burcuna bakarak tahmin edebiliriz. Yükselen burçlar; mimiklerimizi, fiziksel hareketlerimizi, yaşama nasıl baktığımızı ve hayattan ne istediğimizi anlatır. Aynı zamanda ilişki tarzımızın ne olduğunu bize açıklar. İnsanlarla ilk temasa geçtiğimiz nokta olduğundan hayata nasıl geldiğimizi ve ne etkiler altında ilerleyeceğimizi de yükselen burcuna bakarak görebiliriz. Motivasyonlarımız ve başka insanların bizi nasıl algıladığını da yükselen burç belirler.
Bize Yükselenini Söyle Sana Kim Olduğunu Söyleyelim!

KOç BURCU

Yükselen burcu Koç olanlar, fiziksel olarak geniş alınlı bir görünüme sahiptir. Sağlık açısından en zayıf oldukları yer ise kafa kısımlarıdır. Bu yüzden sık sık baş ağrıları yaşarlar. Üst solunum enfeksiyonları geçirme olasılıkları da yüksektir. Maskülen bir enejiye sahip olan yükselen Koçlar, oldukça hareketleri tavırlarıyla dikkat çeker. Sosyalleşmeyi, organizasyonlara katılmayı ve yeni yerler keşfetmeyi severler. Hırslı olan ve dikkat çekmeyi isteyen tavırlarıyla bilinen yükselen Koçlar, hayatlarının kontrollerini kendi ellerinde tutmayı önemser ve hayatına başkalarının karışmasına asla müsade etmez.
Bize Yükselenini Söyle Sana Kim Olduğunu Söyleyelim!

BOĞA BURCU

Yükselen burcu Boğa olanlar, fiziksel olarak genellikle orta boylu ve kilo almaya meyilli vücutları ile dikkat çeker. Belirgin iri dudaklara ve gözlere sahiplerdir. Sağlıkla alakalı en zayıf oldukları yer ise boyun bölgesidir. Yükselen Boğaların kış aylarında daha fazla dikkat etmesi gerekir; sık sık boğaz şişmeleri görülebilir. Fakat diğer burçlara göre en sağlıklı burç diyebiliriz. Yükselen Boğalar, huzura fazlasıyla önem veren kişilikleri ile bilinir. Rahatına düşkün olduklarından, yükselen Boğaları biraz tembel olarak tanımlayabiliriz. Lüks tüketime ilgileri fazladır ve kıyafet/aksesuar alışverişlerinde marka olanları tercih ederler. Kişisel zevki fazlasıyla gelişmiş olan yükselen Boğalar yemek yemeyi de adeta bir hobi olarak görürler. Yaşamsal ihtiyaçtan çok zevk için yemeyi severler.
Bize Yükselenini Söyle Sana Kim Olduğunu Söyleyelim!

İKİZLER BURCU

Yükselen burcu İkizler olanlar, genellikle uzun kol yapıları ile dikkat çekerler. Hareketli, neşeli ve konuşkan tavırları sayesinde çevresi tarafından fazlasıyla sıcakkanlı karşılanır. Sosyalliğe önem verirler ve girişken tavırlarıyla bilinirler. Yalnız, yükseleni İkizler olanlar, genellikle ilişkilerini daha yüzeysel yaşar. Hem ikili ilişkilerinde hem de arkadaşlık ilişkilerinde derinleşmekte zorluk çekerler ve sinirleri bir hayli zayıftır. Soyut kavramlar karşısında zekalarını ve bilgilerini ön plana çıkartmayı tercih ederler ve kendilerini geliştirmeye fazlasıyla meraklıdırlar. Yalnız, sık sık karar değiştirmeleri, çevresi tarafından pek hoş karşılanmaz. Herhangi bir konudaki performanslarında ani dalgalanmalar görülmesi çok olasıdır.
Bize Yükselenini Söyle Sana Kim Olduğunu Söyleyelim!

YENGEç BURCU

Yükselen burcu Yengeç olanlar, genellikle kalça kısmında kilo problemi yaşar. Yumuşak bir yüz hattına sahiptirler. Yükseleni Yengeç olanların en çok sağlık problemi yaşadığı kısım mide ve göğüslerdir. Astım, bronşit gibi hastalıklar sıkça görülür. Duygusal olarak kırılgan, narin ve alıngan bir yapıları vardır. Yükseleni Yengeç olanlar, yuva kurmaya çok meyillidir. Ev hayatını ve evde zaman geçirmeyi çok sever. çevresinde olan bitene duyarlı ve ilgili tavırlar sergiler. Fakat emniyetlerine fazlasıyla düşkün olduklarından, emniyetlerinin tehlikeye girdiğini hissettikleri anda saldırgan tavırlar sergileyebilirler.
Bize Yükselenini Söyle Sana Kim Olduğunu Söyleyelim!

ASLAN BURCU

Yükselen burcu Aslan olanlar, fiziksel olarak genellikle orta boylu ve güçlü bir yapıya sahiptir. Yükseleni Aslan olanların en çok sağlık problemi yaşadığı yer omurilikleri ve kalpleridir. çevresini yönetmek isteyen bir karakterleri vardır ve kendisiyle övünmeyi fazlasıyla severler. Yeri geldiğinde kaba tavırlarıyla da karşılaşılabilir, maddi konularda cömert davranmayı severler. Dış görünüşleri onlar için çoğu şeyden önemlidir ve dikkat çekici parçalar giymeyi isterler. Özellikle bakımlı saçlar vazgeçilmezleridir.
Bize Yükselenini Söyle Sana Kim Olduğunu Söyleyelim!

BAŞAK BURCU

Yükseleni Başak olan burçlar, fiziksel olarak ince ve zarif yapılarıyla bilinir. Hijyene fazlasıyla önem verirler, temizlik onlar için çoğu şeyden önemlidir. Yükseleni Başak olanlar fazla konuşmayı sevmez. Girdiği bir ortamda dikkat çekme gibi bir arzuları olmaz. Hatta ortamda en son farkedilen kişi olabilirler. Tek düze giden monoton bir hayata sahiptirler fakat girdikleri ortama kolay uyum sağlarlar. Olaylardan sürekli memnunietsizlik duymak da yükselen Başakların ayırt edici özelliklerindendir. Genellikle ilk imajları çok nazik olsa da daha sonra tipik bir Başak burcu özelliklerine bürünebilirler.
Bize Yükselenini Söyle Sana Kim Olduğunu Söyleyelim!

TERAZİ BURCU

Yükselen burcu Terazi olanlar, fiziksel olarak güzelliği temsil ederler diyebiliriz. Güzel bir yüz, pürüzsüz bir cilt, bakımlı görünen saçlara sahip olurlar. çoğunlukla gamzeye sahip olurlar. Dış görünüşünü de fazlasıyla önemserler. Uyumlu giyinir, bakımlı olmaya özen gösterir. Fiziksel olarak diğer insanlara karşı çekici bir gücü vardır. Yükseleni Terazi olan burçlar, sağlık açısından en sık böbrek ve ciltlerinde problem yaşarlar. Egzema, sedef gibi hastalıkların rastlanma olasılığı yüksektir. Tanıştığı kişilere bağımlı izlenimi vermeyi severler. Bu nedenle güç gösterilerine hiç girmezler. Adil olmayı seven kişilikleri ile tanınırlar. Sosyalliğe de öenm veren yükselen Teraziler, çok iyi çevre oluşturlar.
Bize Yükselenini Söyle Sana Kim Olduğunu Söyleyelim!

AKREP BURCU

Yükseleni Akrep olanlar, genellikle kıvırcık saçlara sahiptirler. Bakışları çok güçlüdür ve bakışları ile kısa sürede karşısındaki insanı etki altına alabilirler. çok güçlü bir karizmaya sahip olan yükselen Akrepler, fiziksel açıdan da güçlü bir yapıya sahiptir. Yükselen akrepler genellikle cinsel organlarıyla alakalı sağlık pronlemi yaşar. Girdiği her ortamda kendini belli etmeyi sevmeyen yükselen Akrepler, gizemli olmayı severler. Bulunduğu ortamdaki insanları kontrol etmeyi ve yönetmeyi isterler. Duygusal kişilikleriyle değil; katı, sert ve acımasız tavırlarıyla bilinirler.
Bize Yükselenini Söyle Sana Kim Olduğunu Söyleyelim!

YAY BURCU

Yükseleni Yay olanlar, uzun bacakları ile dikkat çeker. Ya boyları çok uzun olur ya da kiloları fazla olur. En çok karaciğerleriyle alakalı sağlık problemleri yaşarlar. Neşeli ve pozitif tavırlarıyla bilinen yükselen Yaylar, fazlasıyla dışa dönük yapılarıyla tanınır. Bağımsız olmayı severler ve hayatlarına kimsenin müdahale etmesine müsaade etmezler. Genellikle çevresinde olan bitene karşı umursamaz bir tavır takınırlar. İlişkiler konusunda da aynı şekilde bağımsız olmayı sever ve çoğunlukla bağlanma problemi yaşar.
Bize Yükselenini Söyle Sana Kim Olduğunu Söyleyelim!

OĞLAK BURCU

Yükseleni Oğlak olanlar, çoğunlukla zayıf ve kısa görüntüleri ile bilinir. çeneleri sivri bir yapıya sahiptir. Mizaç olarak ciddi olmayı severler ve gülmeye meyilli değiller.Yükseleni Oğlak olanların en çok sağlık problemi yaşadığı yer; kemik ve derilerdir. Siyatik, menisküs gibi hastalıklarla karşılaşma olasılıkları diğerlerine göre fazladır. Yükselen Oğlaklar, sorumluluk sahibi karakterleri ile tanınır. Aldığı görevi her türlü soruna rağmen sonuca götürmeyi isterler. Hiyerarşiyi neredeyse herkesten fazla önemserler ve işlerine aşırı bir düşkülükleri söz konusudur. Her şeyde mükemmelliği arayan bir ruha sahiptirler. çevresindekilerle yakın ilişkiler kurmakta bir hayli zorlanırlar.
Bize Yükselenini Söyle Sana Kim Olduğunu Söyleyelim!

KOVA BURCU

Yükseleni Kova olanlar, narin ve temiz yüz yapıları ile tanınırlar. En çok sağlık problemi yaşadıkları konu, ayak bilekleri ve kan dolaşımıyla alakalıdır. Neşeli, pozitif ve arkadaş canlısı kişilikleri ile çevresi tarafından aranılan ve sevilen kişilerdir. Fakat her ne kadar sosyal açıdan aranılan kişi olsalar da bağımsızlığa ayrı bir düşkünlükleri vardır. Tek yaşamayı, kararlarını tek başına vermeyi severler. çevresindekileri kolay kolay içine almayı sevmez.
Bize Yükselenini Söyle Sana Kim Olduğunu Söyleyelim!

BALIK BURCU

Yükseleni Balık olanlar, güzellikleri ile bilinirler. Bakışları çok güçlüdür. Mankenlerin çoğunun balık burcundan çıkması tesadüf olmasa gerek... Fiziksel olarak ya çok uzun ya da kilolu bir yapıya sahiptirler. Sağlık açısından en sık rahatsızlandığı organları ayaklarıdır. Fazla duygusal bir karakterleri vardır. Bu nedenle çoğu konuda kararsızlık yaşabilirler. Herhangi bir sorunla karşılaştığında çözümü için uğraşmak yerine kaçmayı tercih ederler. çoğu konuya titiz yaklaşan Balık yükselenleri, hata görünce asla kabul etmezler. İlişkilerinde ise karşı tarafa bağımlı olmayı tercih ederler.

Geçen haftanın burç yorumları için buraya tıklamanız yeterli!

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Feride Tek, eşsiz, benzeri olmayan
Erkek Bebek İsimleri
Oba 1. Çadırlarda yaşayan göçebe ailelerin meydana getirdiği topluluk. 2. Genellikle bölmeli göçebe çadırı.