Sosyal Belediyeciliğin En Son Örneği Diyarbakır'dan

Sosyal Belediyeciliğin En Son Örneği Diyarbakır'dan
16 Nisan 2017

Yeni doğum yapan anne ve bebeğin tüm ihtiyacını Diyarbakır Belediyesi karşılıyor!

Yenidoğan paketi artık bazı belediyeler tarafından karşılanabiliyor. Diyarbakır Belediye Başkanı Cumali Atilla ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, yeni doğum yapan anneler ve bebeklerin ihtiyacını karşılamak amacıyla 2 Martta 'Hoşgeldin Bebek Projesi'ni başlatmışlardı. Sosyal Bilimler Üniversitesi Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Kliniğinde başlatılan proje ilgi ve destek görmeye devam ediyor. Diyabakır Belediye Başkanı Cumali Atilla ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın 51 paketi yeni doğum yapan annelere dağıtmasıyla başlayan projeye vatandaşların ilgisi de oldukça fazla.     Sosyal Belediyeciliğin En Son Örneği Diyarbakır'dan    

Yenidoğan Paketi İçinde Ne Var?

  Yeni doğum yapan anne ve bebeklerin ihtiyaçları düşünülerek oluşturulan hediye paketlerine bebek zıbınları, pijama takımları, bebek şampuanları ve sabunları, ateşölçer, bebek bezleri ve ıslak mediller koyuluyor. Bununla beraber yeni doğum yapan annelere yazılan mektup da paketlerin içinde yer alıyor. 'Hoşgeldin Bebek Projesi' kapsamında hazırlanan paketler, Mart ayında toplam bin 570 anne ve bebeğe hediye edildi.   Sosyal belediyecilik anlayışıyla başlatılan 'Hoşgeldin Bebek Projesi' anne adaylarından çok olumlu tepkiler alıyor. Diyarbakır'da doğum yapacak anne ve bebeğine toplam 25 bin adet hediye paketlerinden verilecek. Projenin maliyeti yaklaşık olarak 2 milyon 714 bin lira. İhtiyaç olması halinde 25 bin adet daha ilave hediye paketi hazırlanacak.   Bir diğer örnek belediye ise İstanbul'un Fatih ilçesi. Fatih'te doğum yapan her anne ve bebeği içinde yenidoğan paketleri hazırlanıyor. Birimdeki görevli arkadaşlar, nüfus müdürlüklerinden kayıtları alıyor ve ailenin evine misafirliğe giderek hediye paketlerini takdim ediyor.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Ebru 1. Kaş. 2. Kâğıt süslemeciliğinde kullanılan, mottifli boyama yöntemi.
Erkek Bebek İsimleri
Fadıl bk. Fazıl