• gebe.com
  • /
  • Yenidoğan Fidan Projesi İlk Sinop'ta Filizlendi!

Yenidoğan Fidan Projesi İlk Sinop'ta Filizlendi!

Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın hayata geçirdiği 'Yenidoğan Hatıra Ormanı' projesi, ilk olarak Sinop'ta hayata geçti.

Yenidoğan Fidan Projesi İlk Sinop'ta Filizlendi!

Yenidoğan fidan projesi ilk kez Sinop'ta filizlendi! Gerek oksijen üretimi gerekse erezyon riskini engelleyebilmek gibi pek çok hayati öneme sahip olan ormanlar, çıkan yangın veya diğer nedenlerden dolayı ne yazık ki yok oluyor. Her yıl binlerce hektar yeşil alanı, bilinçsiz davranışlar sonucu kaybediyoruz. Orman ve Su İşleri Bakanlığı da bu soruna çözüm üretebilmek için mükemmel bir yol seçerek yeni bir proje başlatmıştı. Her yenidoğan için bir fidanın dikilmesini öngören 'Yeni Doğan Hatıra Ormanı' adlı projenin ilk hayata geçirildiği yer ise Sinop Atatürk Devlet Hastanesi oldu. Gelin, haberin detaylarını birlikte inceleyelim.  

 yenidoğan fidan projesi

Yenidoğan Fidan Projesi İlk Sinop'ta Hayata Geçti

Sinop Atatürk Devlet Hastanesi ve Sinop Orman İşletmeleri Genel Müdürlüğünce başlatılan proje kapsamında 'Her Yenidoğana Bir Fidan' anlayışıyla ilk 'Yenidoğan Hatıra Ormanı' oluşturuldu. Açılış kurdelesinin kesilmesinden sonra Sinop Orman İşletme Müdürü Hakan Orhan yaptığı konuşmasında şunlara değindi:'Bu proje, Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından, 'gelecek nesillere daha yeşil bir çevre bırakalım' sloganı ile başlatıldı. Proje kapsamında pek çok ilde çalışmalar başladı fakat projeyi ilk bitiren hastanede Sinop Atatürk Devlet Hastanesi oldu. Hastanemizin alanı da bu projeyi hayata geçirmek için gayet idealdi. Başhekimle yaptığımız görüşmeler sonucu en kısa sürede projeyi başlatma kararı aldık.'   

yenidoğan fidan projesi 

Sinop Devlet Hastanesi başhekimi Mustafa Usanmaz ise açılış konuşmasında şu şekilde konuştu: 'Bu projenin hastanemiz kapsamında hayata geçirilmesi bizi çok memnun etti. Proje sayesinde hastanemiz 300 fidanlık bir ormana sahip oldu.' Açılışta, Sinop Atatürk Devlet Hastanesi yöneticileri tarafından Orman İşleri Genel Müdürü Hakan Orhan'a teşekkür amacıyla plaket verildi ve kurdeleler kesildi. Daha sonra ise Orman İşletme Genel Müdürü Hakan Orhan ve Sinop Atatürk Devlet Hastanesi yöneticileri, doğum yapan anneleri ziyaret ederek ilk sertifikaları dağıttı.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Lâle Çiçekleri kadeh biçiminde olan, türlü renklerde süs bitkisi.
Erkek Bebek İsimleri
Abay 1. Beceri. 2. Seziş, anlayış. 3. Büyük erkek kardeş.